Lepanto 1571 Największa bitwa morska renesansu

NapoleonV
wojny morskie w XVI wieku
historia
wojny morskie w XVI wieku

Wieść o zwycięstwie chrześcijan w bitwie pod Lepanto odbiła się szeroki echem w XVI-wiecznej Europie. Obecnie historycy toczą spory, czy aby na pewno batalia ta miała tak przełomowe znaczenie, jak uważali ówcześni? A może celowo wyolbrzymiono wynik starcia w celach propagandowych? Autor niniejszej pracy nie daje oczywistych odpowiedzi. Pozostawia ocenę czytelnikowi, nie...

• 05 Historia: Islam, Turcy, Stepy
  • Wojny morskie, piraci, korsarstwo