Osaczony

Okładka książki Osaczony
Diana Palmer Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Long Tall Texans (tom 33) Seria: Sezon na miłość literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Long Tall Texans (tom 33)
Sezon na miłość
Outsider
HarperCollins Polska
2016-10-06
2007-01-01
Julita Mirska
literatura dla kobiet miłość romans uczucie agent sensacja

Warto przeczytać chociażby dla samego agenta Lane. Intrygująca i wciągająca powieść w stylu pisarki.

Pełna recenzja: http://arystokratkispodksiegarni.blogspot.com/2018/10/na-tropie-gangu-narkotykowego-czyli.html

"Kolejna znakomita książka, kolejni znakomici bohaterowie zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Nie zawiodłam się na tej powieści, wręcz jestem nią zachwycona. Odkąd pamiętam, ciekawi mnie tematyka różnego rodzaju gangów, i długo szukałam książek, które spełniłyby moje oczekiwania. Jedną z autorek poruszających ten problem jest Diana Palmer. Nie tylko młodzież wplątuje się w narkotyki, mowa też o starszych, uzależnionych osobach. Co kieruje takimi ludźmi? Co kieruje ludźmi rozprowadzającymi to świństwo? Adrenalina? Zysk? Pomysł na życie? Różne są domysły na takie zachowanie…
Po raz kolejny zakochałam się w bohaterze autorki, czyli Colbym Lane. Urzekł mnie swoją historią, która prawdę powiedziawszy jest przepełniona smutkiem i samotnością. Nie spodziewałam się, że aż tak się wzruszę i zachwycę twórczością Diany. Czytając „Osaczonego” byłam w ciągłym podekscytowaniu, adrenalinie i napięciu. Główny bohater z pozoru może wydawać się zadufanym w sobie dupkiem, zwykłym, aroganckim palantem, ale to tylko maska, którą musi zakładać na co dzień. Nadzieja, jaką żywił do ustatkowania się, znalezienia kobiety swego życia i maleństwa, które dopełniłoby szczęście, marniała z każdym dniem. Mężczyzna upija swe smutki w alkoholu. Wydaje mu się, że nie jest mu pisane bycie szczęśliwym człowiekiem"

Colby'ego Lane'a mogliśmy poznać już w innych książkach Diany Palmer.
Colby to tajny agent, ranny podczas misji w afryce. Ma w związku ze swoim kalectwem wiele kompleksów.
Gdy przyjmuje nową pracę, już pierwszego dnia, natyka się na bardzo denerwującą małą dziewczynkę. Okazuje się, że jest to córka jego byłej żony. W dziwny sposób Lane czuje się związany z małą. Sarina była jego żoną tylko jeden dzień, czy to możliwe aby ta dziewczynka, miała coś wspólnego z mężczyzną?
Wkrótce okazuje się, że byli małżonkowie muszą ratować Bernardette z rąk porywaczy. Czy trudna sytuacja, pozwoli odżyć uczuciu, którym kiedyś się darzyli?

Książka łatwa, miła, szybka do przeczytania i nic nie wnosząca w życie czytelniczki. Na 1 nudny wieczór.

Colby'ego Lane'a mogliśmy poznać już w innych książkach Diany Palmer.

Colby myślał, że wyrwał się z bagna, jakim stało się jego życie - utrata ręki, alkoholizm, toksyczna relacja z byłą żoną. Wszystko wydaje się zmierzać na drodze do lepszego - albo przynajmniej jałowego życia, gdy spotyka ją, tę, którą niegdyś takk skrzywdził, a potem odszedł, zostawiając na pastwę losu. Jaki sekret ukrywa Sarina? Czy miłość może pokonać ból i wiele lat cierpienia?

Colby to postać, której zdecydowanie wiele brakuje. Nie potrafi przepraszać, błagać, ani ugiąć się w imię miłości. Często wydaje mu się, że lepsza jest bierność, co jest oczywistą bzdurą. Wiadomo, żę kalectwo to coś naprawdę strasznego, ale nie powinien się na wszystkich wokół wyżywać za swoje fatalne wybory. Sam jest sobie winien.

Sarina jak na tak młodą osobę ma zaskakująco duży bagaż doświadczeń. Mimo to świetnie radzi sobie ze swoim życie do momentu spotkania z Colbym, które mocno wytrąca ją z równowagi. Niby to zrozumiałe, ale... Nie wiem, dlaczego ona tak łatwo mu wszystko wybacza, mocno to irracjonalne.

Trudno to zaliczyć do typowych romansów ze względu na dosyć sporą dawkę akcji - policja, narkotyki i przestępcy, co nie zmienia faktu, że 'Osaczony' to z pewnością pozycja warta rozważenia.

Bardzo piękna opowieść o najemniku, który walczyl w Alfryce

Bardzo piękna opowieść o najemniku, który walczyl w Alfryce

Super...

Super...

Pomysł może i fajny, ale to ciągłe gadanie o wyrządzonych krzywdach i zachodzeniu w ciąże było nie do zniesienia.

Dałem się jak durny skusić,nie wiem jaki był sens czytania tej książki.
Nudna fabuła i brak akcji sprawiły,że się wynudziłem za wszystkie czasy.

Dałem się jak durny skusić,nie wiem jaki był sens czytania tej książki.
Nudna fabuła i brak akcji sprawiły,że się wynudziłem za wszystkie czasy.

Po prostu świetna. Uwielbiam książki Diany Palmer o agentach CIA, najemikach itd.

Tragedia...szkoda czasu, napisana bardzo dziecinnym prostym językiem do tego ekstremalnie przewidywalna fabuła naprawdę nie polecam nawet na wakacyjne czytadło.

nawet nie warto rozwijać recenzji - książka bardzo słaba.

nawet nie warto rozwijać recenzji - książka bardzo słaba.

Diana Palmer Osaczony Zobacz więcej