Milcząca godność

Okładka książki Milcząca godność Danielle Steel
Okładka książki Milcząca godność
Danielle Steel Wydawnictwo: Amber Seria: Kolekcja Danielle Steel literatura piękna
Kolekcja Danielle Steel
Silent Honor
Amber
2010-01-01
2010-01-01
Izabela Bukojemska

Okładka książki Oddaj mi dzieci Donya Al-Nahi, Eugene Costello
Oddaj mi dzieci Donya Al-Nahi, Euge...
Okładka książki Safiya. Żyję dzięki Wam Safiya Hussani, Raffaele Masto, Tungar Tudu
Safiya. Żyję d... Safiya Hussani, Raf...
Okładka książki Przełamać tabu Waris Dirie, Corinna Milborn
Przełamać tabu Waris Dirie, Corinn...

Ciężka książka pod względem treści. Historia Hiroko nie należy do najprzyjemniejszych. Od samego początku nauki miała problemy, a później jeszcze wybuchła wojna. Może gdyby nie było wojny, to problemy w szkole byłyby do pokonania, ale wojna zniszczyła życie nie tylko Hiroko, ale też jej bliskim, a także wielu innym ludziom. Zresztą nie tylko zniszczyła, ale też zabrała... Jednak Hiroko się nie poddała, razem z pozostałymi bliskimi osobami przetrwała wojnę i obozy, a w końcu i do niej uśmiechnęło się szczęście.

Uwielbiam książki Danielle Steel - choć podejrzewam, że pod tą nazwą kryje się cała "stajnia" pisarzy, którym Autorka podrzuca fabułę a potem sprawdza stylistykę. W każdym razie - polecam czytać w oryginale, szczególnie osobom uczącym się języka angielskiego (sama tak robiłam i pewnie stąd mój sentyment do tej pisarki/stajni pisarzy)

Milcząca godność to książka po którą warto sięgnąć i poznać losy bohaterów. Książka która porusza do łez, daje nadzieję i zmusza do refleksji.
Druga wojna światowa to historia, która dotyczy nas wszystkich. Jak najbardziej polecam ! ❤️

Według mnie najlepsza książka D. Steel. Na długo zostaje w pamięci. Wzruszająca opowieść jak z dnia na dzień może się zmienić ułożone życie. Polecam

Jedna z najciekawszych i najbardziej wciągających książek jakie miałam okazję przeczytać w ciągu ostatnich 10 lat.

Książka porusza do głębi, szokujące opisy i relacje zdarzeń są po prostu niesamowite, a wszystko to w kontekście rasistowskich poglądów i w obliczu wojny, która zawsze najbardziej uderza w niewinnych.

Przepiękna opowieść o wszystkich rodzajach miłości.

Przepiękna opowieść o wszystkich rodzajach miłości.

Hiroko to główna bohaterka, ktora przeżywa niezwykłą a zarazem prawdziwa historię. Przyjezdza do Stanów na rok jednak przez wojnę staje sie więźniem w tym kraju. Zachęcam do przeczytania książki pt Milcząca godność i sprawdzenia kim dla Hiroko są a może byli: Perer, Toyo, Tadashi, Anne, Sally, Tami, Reiko, Tak, Ken, Sandra, Sharon, Yuji, Masao i Hidemi

Bardzo piękna książka z okresem drugiej wojny światowej w tle,z zupełnie inna kulturą i obyczajami.Kobiety w Japonii mają zupełnie inną hierarchie wartości niż amerykanki. Czy nasza bohaterka poradzi sobie z tym ,dodatkowo tracąc przyjaciół i stając się wrogiem numer jeden.Książka warta polecenia.

Młoda Japonka przyjeżdża na studia do Kalifornii. Dla nieśmiałej, przywiązanej do tradycji dziewczyny Ameryka to inny świat - świat, w którym kobiety decydują o sobie i swobodnie wypowiadają swoje poglądy. Hiroko powoli uczy się żyć w nowym otoczeniu, znajduje przyjaciół, spotyka miłość. Ale jest rok 1941. Wybucha wojna. Z dnia na dzień Hiroko staje się wrogiem we wrogim kraju. Przerażona, osamotniona, odcięta od bliskich, rozdzielona z ukochanym odkrywa w sobie nieznaną siłę, by przetrwać, i odwagę, by wbrew wszystkiemu pozostać sobą...
polecam

Na "milczącą godność" natknąłem się w trakcie wybierania książek dla mamy, która jest amatorką książek Steel. Opis historii wydał się na tyle interesujący (Japonia!),że postanowiłem książkę przeczytać.
Pomysł na historię nie jest nowy, zmienili się tylko bohaterowie. Romeo jest jest przystojnym Amerykaninem o imieniu Peter, a Julia nazywa się Hiroko i pochodzi z Japonii. W tle wydarzeń zamiast Werony mamy konflikt między USA i Japonią z okresu II wojny światowej.
To nie jest ambitna książka, ale, co mnie zdziwiło, skłoniła do pewnych przemyśleń dotyczących choćby tego jak nasze pochodzenie wpływa na odbiór przez innych.
W "Milczącej godności" denerwowały mnie przede wszystkim "skróty fabularne", które stosowała autorka w celu, bo ja wiem, przyspieszenia akcji i dotarcia do finału. Wykreowani bohaterowie są bardzo jednoznaczni, nawet jeśli są "złymi" to tylko na moment, żeby wkrótce wrócić na jasną stronę mocy.
Lektura w sam raz na majowy weekend, tak, żeby dostarczyła lekkostrawnej rozrywki i pozwoliła przez moment pożyć takim trochę baśniowym zyciem.

Pozycja pokazująca różność kulturową. Ciekawa, można "połknąć" w dwa wieczory. :)

• Danielle Steel
  • 2005
  • Obyczajowe

Dodaj cytat z książki Milcząca godność