Punkt zero

Okładka książki Punkt zero Graham Brown, Clive Cussler
Okładka książki Punkt zero
Graham BrownClive Cussler Wydawnictwo: Amber Cykl: Kurt Austin (tom 11) kryminał, sensacja, thriller
Kurt Austin (tom 11)
2013-05-28
9788324151943
Dariusz Ćwiklak

Okładka książki Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd Morrison
Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd...
Okładka książki Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk Cussler
Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk...
Okładka książki Bunt morza Graham Brown, Clive Cussler
Bunt morza Graham Brown, Clive...
Okładka książki Wektory władzy Graham Brown, Clive Cussler
Wektory władzy Graham Brown, Clive...

Okładka książki Szpieg Clive Cussler, Justin Scott
Szpieg Clive Cussler, Just...
Okładka książki Piąty kodeks Majów Clive Cussler, Thomas Perry
Piąty kodeks M... Clive Cussler, Thom...
Okładka książki Święty kamień Clive Cussler, Craig Dirgo
Święty kamień Clive Cussler, Crai...
Okładka książki Dżungla Clive Cussler, Jack Du Brul
Dżungla Clive Cussler, Jack...
Okładka książki Świt półksiężyca Clive Cussler, Dirk Cussler
Świt półksiężyca Clive Cussler, Dirk...

Nie trafiłem jeszcze na słabą książkę Cusslera, nie czytam też ich chronologicznie ale w niczym to nie przeszkadza...

W kategorii literatury przygodowej nie jest nadużyciem nazywać go mistrzem gatunku. Polecam, wartka akcja, szalony naukowiec, i świat na krawędzi zagłady. Jak ktoś lubi akcje niczym James Bond Iana Fleminga z dużą szansą na dobre zakończenie to warto sięgnąć po tą książkę :)

A czy w normalnym nie literackim świecie możliwe jest wyprodukowanie energii "z niczego" i na ile wizjoner zeszłego stulecia Tesla był w stanie stworzyć technologię, której nie jesteśmy w stanie ujarzmić?? No cóż to kolejny powód by zagłębić się w lekturę ;)

Pełna pasji i dobrych pomysłów kolejna część przygód Kurta Austina i jego przyjaciół z NUMA. Tym razem czarnym charakterem są spadkobiercy myśli Nicoli Tesli . Nowa broń w rękach szaleńca ? Więc wiadomo o co się toczy tym razem gra . Jednego czego w tej części nie ma to zwykłego poczucia humoru tak charakterystycznego u tego autora . Czysta akcja i oczywiście szczęśliwy finał .

Prócz "zwykłej" walki bohaterów drugiej drużyny NUMA o uratowanie życia milionów istnień z kolejnym "arcyzłolem", trochę fantastyki. Dobra i bardzo pomysłowa rozrywka. Nie są to arcydzieła wiekopomne dla całej ludzkości..., lecz czemu odmawiać sobie przyjemności uczestnictwa w barwnej przygodzie?

Całkiem niezła kolejna przygoda Kurta Austina. Mission impossible w wersji papierowej, ale fajna rozrywka na wieczorne czytanie. Jak zwykle mnóstwo wody, piękna kobieta, super bohaterowie i akcja, akcja, akcja

Kolejna pozycja od Cusslera ( i ghostwiterskiej spolki ) zaliczona i kolejny raz ciezko mi ja ocenic, gdyz cala ta seria cierpi na te sama chorobe, za ktora w klubie milosnikow Clive'a kilka osob mnie chcialo z urzedu powiesic ;) Otoz, wszystkie zaczynaja sie swietnie, z tajemnica a wlasciwie kilkoma, ktorych odkrywanie naprawde wciaga. Problem w tym, ze w momencie gdy ( w miare szybko ) te karty juz sa praktycznie w calosci odkryte, ta pogon za zagadkami zamienia sie w cos rodem z Jamesa Bonda - akcja, akcja, troche strzelania, zwroty, zwroty, bez trzymanki, ale... nie ma tu juz tego uroku z pierwszych stron i rodzialow. Tzn postacie sa ciekawe, ladnie napisane, relacje rowniez wciagaja, ale sama "substancja", to co powinno byc najwazniejsze, gdzies umyka. I tu jest tak samo, zaczyna sie od hitchcock'owego trzesienia ziemi ( doslownie! ),potem jeden tajemniczy watek, drugi tajemniczy watek, trzeci tajemniczy watek itd... po czym praktycznie wszystko sie uklada i historia samoistnie zmienia gatunek na inny, ktory nie bawi tak samo. A jednak, wlasnie ze wzgledu na te poczatkowe rozdzialy, ktore daja tyle czytelniczej radosci, zamierzam siegnac po kolejne pozycje CC. Anuz "system" tworzenia fabul nie we wszystkich tych ksiazkach jest taki sam i upoluje taka, ktora od poczatku do konca bedzie mnie rownie mocno pasjonowala ;)

Bardzo przyjemna do czytania. Czytelnik ciekawy tego co będzie dalej i tak się czyta i czyta. Tym razem za cel wybrana została Australia. A sam autor ma niesamowitą wiedzę i wyobraźnię:) polecam na chłodne jesienne wieczory :)

Sięgnąłem po dłuższej przerwie z Brownem. Nie zawiodłem się.

Sięgnąłem po dłuższej przerwie z Brownem. Nie zawiodłem się.

Moje pierwsze spotkanie z tym autorem można zaliczyć na plus.
Książka przygodowa w sam raz na wakację...trochę poczytać przy piwku, trochę na plaży :)

Moje pierwsze spotkanie z tym autorem można zaliczyć na plus.

znów ciekawa książka mojego ulubionego autora. za każdym razem sięgając po jego pozycję wiem że znów mnie zaskoczy to pozytywnie.
książkę oczywiście polecam

książkę oczywiście polecam

Czytanie książek Cusslera to sama przyjemność. Przeczytałem już prawie wszystkie jego książki i polecam je wszystkim czytelnikom przygody. Pozdrawiam wszystkich zaczytanych Marek.

• Clive Cussler
  • Przygodowe