Ambasadorowie. Czego nie powie Ci królowa

Sine Qua Non
ambasador dyplomacja
popularnonaukowa
ambasador dyplomacja

Bardzo ciekawa książka i tak jak poprzednia "Przywitaj się z królową. Gafy, wpadki, faux pas i inne historie" trzyma odpowiedni poziom. Z pewnością nie jest to książka dla każdego. Mnie świat międzynarodowej dyplomacji i protokołu dyplomatycznego ciekawił od zawsze dlatego sięgnąłem po obie książki Pana Łukasza. W poprzedniej można się było sporo dowiedzieć o zasadach...

Książka zdecydowanie bez pomysłu. Wszystkiego tutaj po trochu, ale finalnie ani to opis organizacji placówek dyplomatycznych, ani poradnik protokołu ani zbiór anegdot. Rzuca się w oczy wąskie grono dyplomatów stanowiących źródło informacji. Odejmując od tego zapożyczenia z innych pozycji, właściwej treści jest bardzo niewiele a do tego bywa średnio ciekawa. Na cóż bowiem...

Autorzy podejmuje ciekawy temat, ale wydaje mi się, że bazowanie na wspomnieniach tylko kilku ambasadorów to pójście drogą na skróty. W książce jest masa cytatów z innych książek, więc w pewnym sensie jest to praca odtwórcza. Przedstawione sytuacje są ciekawe, ale ogólnie książka nie porywa, choć sam temat wart byłby zgłębienia.

Książka przyjemna, szybko się czyta, ciekawe, historyczne anegdoty, które pokazują jak mniej więcej wygląda zawód dyplomaty.

Bardzo przyjemna lektura, dobrze napisana, ciekawie i logicznie skonstruowana. Same konkrety.

Książka ciekawa, historyczne anegdoty czasem poważne a czasem śmieszne. Nie jest to poradnik ale Ja osobiście znalazłem dla siebie kilka fajnych lekcji/sposobów negocjacyjnych ale myślę że i przydadzą się one osobą które choćby pracy negocjują jakieś sprawy. Kilka wskazówek jak się przygotować, lub jak uniknąć pewnych zasadzek negocjacyjnych czy faux pas. Osobiście polecam.

Przyjemnie się czyta; rozdziały są zwarte i krótkie. Dużo anegdot i ciekawostek. Czuć niedosyt bo najciekawsze historie ambasadorzy musieli przemilczeć.

Kojarzy mi się to z celebryckimi wytworami najgorszego sortu.
Po pierwszych 50 stronach, stanowiących mało gustowne wyklejki z Wikipedii i innych internetowych źródeł, przekartkowałam już tylko resztę, trafiając od czasu do czasu (zbyt rzadko) na jakaś ciekawostkę.
Produkt książkopodobny, nie polecam.

Zaskakująco dobra i wciągająca książka. Kupiłem ją przypadkowo w większym pakiecie, okazało się, że wsiąknąłem na dobre kilka godzin.

"Ambasadorowie..." to nie tylko zbiór anegdot opowiadanych przez polskich dyplomatów z całego świata. To logicznie poukładany, kompleksowy opis zadań, wyzwań oraz dramatycznych i humorystycznych sytuacji, które pojawiają się w tym łatwym w...

Przyjemna książka. Zbiór wspomnień i ciekawostek z życia pracowników służby dyplomatycznej.

Dyskusje

• 2018