Polski most szpiegów. Kulisy operacji dyplomatycznych oczami ambasadora RP

Okładka książki Polski most szpiegów. Kulisy operacji dyplomatycznych oczami ambasadora RP Jan Wojciech Piekarski, Łukasz Walewski
Jan Wojciech PiekarskiŁukasz Walewski Wydawnictwo: Sine Qua Non reportaż
reportaż
Sine Qua Non
2018-02-28
2018-02-28
polska dyplomacja Jan Wojciech Piekarski

Wspomnienia ambasadora

Tytuł trochę mnie zmylił. Spodziewałam się czegoś innego, skoro POLSKI MOST SZPIEGÓW. Rozdziały 1, 2 oraz 4 - 5/10. Rozdział 3 - 6/10. Rozdział 5 - 4/10.

dobrze napisana, lekka , zawierająca kulisy dyplomacji książka. Do połknięcia w dwa dni. Przede wszystkim ciekawa i wciągająca.

Pozycja przydatna dla osób zainteresowanych dyplomacją i tym jak się ją robi i powinno robić. Sama postać ambasadora to nietuzinkowa persona która potrafiła odnaleźć się i służyć Polsce zarówno w PRLu jak i w wolnej Polsce oraz współpracować z różnymi rządami - coś co jest nie do pomyślenia dzisiaj - gdzie kolejne ekipy wycinają w pień poprzedników a na stołki wpychają biernych, miernych ale wiernych.

Świetny wywiad rzeka, z niesamowitym człowiekiem

Świetny wywiad rzeka, z niesamowitym człowiekiem

Książka w formie wywiadu. Autor opowiada o swojej pracy dyplomatycznej w Azji, oraz późniejszej jako Szef Protokołu. Książkę czyta się łatwo i przyjemnie. Dowiemy się paru ciekawostek, ale zdecydowanie brak mocniejszych akcentów, zapadających głęboko w pamięć. W końcówce książki autor zdradza wyraźnie swoje preferencje polityczne, moim zdaniem niepotrzebnie, nawiązując do aktualnych wydarzeń politycznych. Fragment obrażający Polaków jest już zupełnie niepotrzebny.
Książka przeczytana i tyle. Na pewno do niej więcej nie powrócę.

• Historia służb specjalnych
  • Współczesna Polska od 1989 r.
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • Chcę przeczytać - inne

Dodaj cytat z książki Polski most szpiegów. Kulisy operacji dyplomatycznych oczami ambasadora RP