Sekrety Półwyspu Helskiego

Okładka książki Sekrety Półwyspu Helskiego Aleksandra Tarkowska
Okładka książki Sekrety Półwyspu Helskiego
Aleksandra Tarkowska Wydawnictwo: Księży Młyn Dom Wydawniczy Seria: Sekrety historia
historia
Sekrety
Księży Młyn Dom Wydawniczy
2016-01-01
2016-01-01
Hel Półwysep Helski

Książka z ciekawostkami o półwyspie helskim. Polecam każdemu kto kocha ren zakątek Polski.
Można dowidzieć się trochę o historii, trochę o zabobonach oraz poznać tradycyjne święta obchodzone w szczególny sposób.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie porwała mnie, ale w sumie Hel sam w sobie jest senny i nudnawy.

Nie porwała mnie, ale w sumie Hel sam w sobie jest senny i nudnawy.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wspaniała, aż chce się jechać na Hel;-)

Wspaniała, aż chce się jechać na Hel;-)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Półwysep Helski, polska riwiera, jakie kryje w sobie sekrety? Książka próbuje uchylić rąbek tej tajemnicy.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo interesująca książka o Półwyspie Helskim! Aleksandra Tarkowska przybliża czytelnikowi m.in. historię tego obszaru w Polsce, jego jasne i ciemne strony, atrakcje turystyczne czy tamtejszą codzienność okolicznych mieszkańców.

To dzięki autorce dowiedziałam się o Marszu Śledzia, który totalnie mnie zaintrygował i rozbudził we mnie żądzę natychmiastowej podróży.

Ta pozycja to kopalnia ciekawostek i zagadnień, dzięki którym można dalej poznawać Półwysep Helski. Książkę wzbogacają piękne czarno-białe zdjęcia i ryciny.

Ja jestem zachwycona tą serią Wydawnictwa Księży Młyn i mam zamiar dalej pogłębiać swoją wiedzę o innych regionach czy miastach Polski.

Ta...

To bodaj pierwsza książka z serii „Sekrety”, która wpadła w moje ręce. I to właśnie w trakcie pobytu na skraju Polski w Helu, gdzie najpełniej widać Bałtyk. Przypadła mi do gustu forma, w jakiej autorka opowiada o dziejach tej ziemi. To może nie jest typowy przewodnik, nie znajdziemy tutaj porad odnośnie dogodnych miejsc noclegowych czy muzeów, lecz zajmująca opowieść (ujęta w krótkich rozdziałach) o miejscach godnych zauważenia, o wydarzeniach historycznych, o ludziach którzy lubili tutaj przebywać. Istotnie przez wiele lat do dobrego tonu należało spędzić urlop w Juracie, czy Kuźnicy, o Chałupach nie wspominając. Kilka rozdziałów zapadło mi w pamięci – ucieczka ORP Batory z portu helskiego, gawęda o Maszoperiach, historia „Kossakówki”… Mam sentyment do Helu, nie tylko z racji klimatycznych wczasów w wagonach kolejowych (teraz pewnie bym się nie odważył :-),ale pamiętając również o bohaterskiej baterii im. Laskowskiego z 1939 roku. Dlatego patrzę z dużą życzliwością (może zbyt dużą) na tę pozycję, choć wydaje mi się, że późniejsze książki z serii były bardziej dopracowane.

• Turystyka
  • Księży Młyn