Odcienie miłości

Okładka książki Odcienie miłości praca zbiorowa
Okładka książki Odcienie miłości
praca zbiorowa Wydawnictwo: Psychoskok literatura obyczajowa, romans
Psychoskok
2016-06-15
2016-06-15

Najbardziej podobały mi się opowiadania 6, 8, 9 i 10. Nie wiem czy polecić wam tą pracę zbiorową do przeczytania czy nie. Mam mieszane uczucia. Może dlatego że każde opowiadanie jest inne tzn wyszło spod innego pióra, innego autora. A może powodem jest to, że w ogóle opowiadania nie łączą się ze sobą. Co jest dla mnie nowością ponieważ nigdy nie czytałam tego typu książek. A może powodem mojego zamieszania jest to, że każde opowiadanie jest pełne niedopowiedzeń. Dlatego też radzę aby każdy sam wyrobił sobie opinię na temat tej książki.

"Odcienie miłości" to zbiór opowiadań, które wygrały konkurs walentynkowy zorganizowany przez @wydawnictwopsychoskok oraz stronę autorzy365.pl
Najciekawsza pod względem akcji była historia pt. "Niebezpieczny związek" E. Klepki, było tam widać napięcie bardziej niż w innych opowiadaniach. "Wejście smoka" tej samej autorki wydawało mi się zbyt oderwane od rzeczywistości, wszystko działo się zdecydowanie za szybko. Bardzo podobał mi się "Ogród" J. Markowskiej, a szczególnie porównanie miłości do ogrodu oraz jabłek. Zaskoczyło mnie zakończenie "Izabelli" L. Grabowskiego. .

1 "Znamię" Joanna Jurkiewicz
Bardzo krótka opowieść o zdradzie i poczuciu winy z nim związanym.
"Nie spojrzę mu w oczy, wytrzymam. Jeśli popatrzę, znowu w nich zginę. Jednak patrzę. Są takie stalowe. Otoczone gęstymi czarnymi rzęsami niepokoją."

2 "Ogród" Justyna Markowska
"Na ogromnej gruszy zawiesiliśmy huśtawkę, by moje kobiece humory miały się na czym bujać, wybudowaliśmy dużą altanę, by pomieściła jego męską dumę."

3 "Ostatni list" Tomasz Mieszalski
Wzruszający list mężczyzny do swojej zmarłej ukochanej.
"Powoli, niedostrzegalnie, wymykasz się z moich objęć. Słabniesz. Wiem. Nie masz już sił. Bajka dobiegła końca."

4 "Niebezpieczny związek" Emilia Klepka
Najdłuższe ze wszystkich opowiadań. Trudna miłość policjanta i członkini gangu.
"Drodzy Państwo! To jest napad! Jeśli będą Państwo grzeczni, to nikomu nic się nie stanie! No poza nim!"

5 "Wejście smoka" Emilia Klepka
Klasyczny Harlequin - minimum fabuły, maksimum opisów działających na wyobraźnię.
"Dopiero po chwili zauważyła tatuaż tuż nad jego pośladkami - czarny napis NEVER GIVE UP."

6 "Wyliczanka" Irene
Smutna historia kobiety, która nie potrafi poradzić sobie ze śmiercią ukochanego.
"Znalazła niespodziewanie śmieszną monetę, niewiadomego pochodzenia, z zatartym wzorem, którą dostała od niego."

7 "Prawdziwa miłość" Iza Szlachta
Opowiadanie, które spodobało mi się najbardziej. Historia miłości, nieoczekiwanie biorącej swój początek w barze. Doskonale obrazuje, że kobieta wybacza, ale nie zapomina.
"Będzie dobrze, jak zawsze, bo prawdziwa miłość to uczucie, które zwalcza wszelkie przeciwności, a nawet oszukuje śmierć."

8 "Rewers" Bianka Kunicka-Chudzikowska
Sielankowy obraz pary staruszków, zakończony niespodziewanym "prezentem" urodzinowym. Przypomina, by doceniać każdy dzień.
"Kto go będzie upominał, że bałagani, że znów o czymś zapomniał, no kto?"

9 "Opowieść o mojej niecodziennej miłości" Leonard Jaworski
Najsmutniejsze historia miłosna zawarta w tym zbiorze. Przykład rodem z filmu - uczeń zakochuje się w pięknej polonistce.
"Mówi się, że to nie człowiek wybiera miłość, ale ona jego."

10 "Izabella" Lech Grabowski
Najsłabsze że wszystkich opowiadanie o dziwnym uczuciu między młodymi ludźmi. Całość okraszona tajemnicą i niedomówieniami.
"Kiedy nasze spojrzenia w pewnej chwili się spotkały, wiedziałem już, że to właśnie jest ona, ideał dziewczyny, której szukałem w moich marzeniach i za którą tak tęskniłem na jawie."

1 "Znamię" Joanna Jurkiewicz
Bardzo krótka opowieść o zdradzie i poczuciu winy z nim związanym.

2 "Ogród" Justyna Markowska
Miłość została tutaj bardzo trafnie porównana do... jabłek, a raczej szukania swojej drugiej połówki....

Można sobie darować.

Można sobie darować.

Opowiadania o miłości, ale nie porwały mnie. Naiwne, proste, mało realne, jakby pisane dla nastolatek? :) Ujęło mnie tylko jedno - "Ostatni list".

• 2017
  • Siostra/Brat ❤️

Dodaj cytat z książki Odcienie miłości