Dreszcze

Okładka książki Dreszcze Lisa Jackson
Okładka książki Dreszcze
Lisa Jackson Wydawnictwo: Amber Cykl: New Orleans (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
New Orleans (tom 3)
Amber
2006-01-01
2006-01-01

To była moja pierwsza Jackson, więc nie do końca wiedziałam czego oczekiwać, czego się spodziewać.
A tutaj śmiało można powiedzieć: od pierwszego zdania jest gęsto. Bardzo wiele się dzieje. Pierwsze 50 stron ustawiło mnie na baczność. Zaczęłam wieczorem, na wpół śpiąca i w sumie szybko odłożyłam książkę. Byłam przekonana, że coś mi umknie, a podskórnie wiedziałam, że nie mogę sobie na to pozwolić. I dobrze jak się okazało, bo wiele schowane jest tutaj między słowami. Co chwila przybywa nowych informacji, nowych wątków, wprowadzane są nowe osoby. Zaczyna robić się coraz mroczniej, pojawiają się kolejne tajemnice. Przyszłość zaczyna wkraczać w teraźniejszość coraz wyraźniej.
Całość bardzo szybka, ale nie powierzchowna, a to niekiedy się zdarza przy takim tempie akcji. Spójna, choć pewnie można byłoby przyznać, że sama intryga, sensacja mogłaby być gładsza, gdyby nie była tak zakręcona. Ale jakby nie patrzeć, chodzi o osoby z zaburzeniami psychicznymi, więc może i dobrze.
W książkach typu dwa w jednym, w tym przypadku sensacja + romans, zwykle jest tak, że jedno kuleje kosztem drugiego Tutaj powiedziałabym, że końcówka kuleje kosztem początku. Ponad połowę książki pochłonęłam niemal za jednym posiedzeniem. I ciekawie i gorąco, i ta fascynacja aż wbijała się w oczy. Potem jakby siadło, ale jako, że i jedno i drugie można to uznać za zamierzone i celowe i nie czepiać się za bardzo.
To rzeczywiście niezła sensacja z wplecioną ładnie fascynacją i seksualnością. Miłości jako takiej nie dostrzegłam, ale myślę, że czeka tylko na wybuch, a samo narastanie napięcia między bohaterami ładnie wyszło.
Myślę, że warto poświęcić tej historii wieczór czy dwa.

Bardzo wciągająca powieść z gatunku thriller/dreszczowiec. Trzyma w napięciu. Oprócz głównego wątku dotyczącego zagadki popełnianych morderstw przez książkę przewija się również wątek miłosno-erotyczny. Polecam, jeśli ktoś ma ochotę na wieczór z niezbyt grubą i skomplikowaną książką.

Połączenie kryminału z romansem. Sądzę, że bez miłosnego wątku książka byłaby lepsza (wszyscy wiedzą, jak kończą się gwałtowne porywy wielkich uczuć na kartach książek, prawda?),ale ta tematyka zdaje się nierozerwalnie związana z Autorką, która napisała już kilkadziesiąt powieści z erotyką w tle. Albo i w roli głównej.

Wątek kryminalny poprowadzony o tyle ciekawie, że patrzymy mordercy na ręce, acz jego tożsamość zostaje tajemnicą aż do końca. Niby kluczowe dane gdzieś tam dostajemy, jednak nie rzucają się w oczy. Ta strona została dobrze rozegrana.

Więcej tutaj: http://finklaczyta.blogspot.com/2017/08/dreszcze-krymina-z-romansem.html

Wątek kryminalny poprowadzony o tyle ciekawie, że...

Świetny kryminał!! Moje drugie spotkanie z Lisa Jackson i jestem już jej wielką fanką. Dla tych co lubią klimaty kryminałów związanych ze szpitalem psychiatrycznym i zakonem z licznymi motywami religijnymi od ciemnej strony. Wciągająca do ostatniej strony, Polecam gorąco!

Bardzo mi się podobała jak wszystkie z serii New Orleans

Bardzo mi się podobała jak wszystkie z serii New Orleans

Książka dobra, mroczna , trzyma w napięciu. Jest jednak ,jedno wielkie ale...jak już gwiazdka zauważyła książka jest mocno schematyczna. Przeczytać tylko tą książkę , to super, ale jednym ciągiem od pierwszej części.... odradzam.
Książka warta przeczytania, tylko trzeba pamiętać o odstępach czasowych :)

Książka warta przeczytania, tylko trzeba pamiętać o odstępach czasowych :)

Jest to już druga książka tej autorki, którą miałam przyjemność przeczytać. Pierwszą książką była ,,Stach absolutny", którą bardzo polecam. Natomiast książka,,Dreszcze" nie porwała mnie,ale była ciekawa.Oczekiwałam czegoś więcej po tej książkę po przeczytaniu poprzedniej i niestety się zawiodłam. Mimo wszystko polecam na nudny, jesienny wieczór.

Polecam

Polecam

Trzymająca w napięciu, choć zawiera elementy przewidywalne i takie, z którymi można się spotkać w innych powieściach L. Jackson.

Zawsze daję 10/10 kiedy książkę przeczytam w dwa dni. Ciekawa, wciągająca z dreszczykiem emocji. Polecam

• Lisa Jackson
  • Kryminały