Mimo moich win

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2016
Tarryn Fisher Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Mimo moich win (tom 1) literatura obyczajowa, romans
The Opportunist
literatura obyczajowa, romans
Piotr Grzegorzewski
utrata miłości walka cierpienie poświęcenie
Inne

Kiedyś czytałam tą książkę, ale bardzo dawno. Jest.. Świetna. Tarryn Fisher potrafi grać na uczuciach czytelnika wprowadzając go w stan euforii aż do płaczu. Cieszę się szczęściem Olivii przez długi okres nie miała lekko. Wszystko prowadziło ją do jednej osoby - Caleba. Jednak poznała Noaha.. I wszystko się odmieniło

Moje pierwsze spotkanie z autorką.
Główną bohaterką opowieści jest Oliwia. Jej historia przedstawiona jest w dwóch częściach teraz oraz kiedyś. Teraz Oliwia spotyka w sklepie muzycznym swoją dawną miłość - Caleba. Okazuje się, że mężczyzna w wyniku wypadku stracił pamięć i nic nie pamięta. Nie pamięta także jej – Oliwi. Najpierw chce od niego uciec, później jednak decyduje...

Zaczęłam czytać i nie dałam rady dobrnąć do końca. Po kilkudziesięciu stronach poddałam się. Nie czułam nic, kiedy czytałam, żadnej chemii, żadnych głębszych uczuć. Główni bohaterowie byli irytujący i wkurzający. Byli strasznymi narcyzami. Książki włożyłam do torby z książkami dla biblioteki. Może ktoś inny dostrzeże jakieś pozytywy, je nie potrafię.

Na początku ta książka nie zbyt mi się podobała, ale potem z każdą stroną zaczęłam ją uwielbiać jeszcze bardziej.

Cała seria dotyczy kilkuletniej historii amerykańskiego trójkąta: Olivii, Caleba i Leah. Młodzi Olivia i Caleb zakochują się w sobie, mimo że Olivia nie chce się do tego głośno przyznać. Caleb, żeby ją nakłonić do siebie zdobywa się na desperacki krok i dzięki temu zaszantażowana Olivia zgadza się na pierwsze spotkanie. A potem przychodzą kolejne... Olivia jednak boi się...

"Destrukcyjna" miłość.
Autorka naprawdę mogła świetnie wykorzystać tą fabułę. Niestety według mnie zrobiła wszystko, aby nie polubić żadnej z głównych postaci. Rozczuliła czytelnika troszeczkę zakończeniem, pojawił się wtedy gram emocji, ale szkoda, że nic więcej.

Rollercoaster emocji, z zapartym tchem śledziłam losy bohaterów jak swoje własne

Bardzo fajna, niebanalna opowieśćść o niespełnionej miłości.

Olivia. To silna i bardzo zdeterminowana kobieta. Wie, czego chce od życia. Jednak, gdy coś bardzo chce osiągnąć czasem nie patrzy na konsekwencje swojego zachowania. To tym człowieka, który pierwsze robi później myśli. W gorącej wodzie kąpana. Uparta, ale i urocza. W czasach studenckich spotykała się z Calebem – chłopakiem, w którym zakochała się od pierwszego. Gdy po...

Wciągająca. Intrygująca.
Pochłania bez reszty. Genialna!

Dyskusje

2 404