Mimo moich win

Okładka książki Mimo moich win Tarryn Fisher Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2016
Okładka książki Mimo moich win
Tarryn Fisher Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Mimo moich win (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
2016-06-02
Data 1. wydania:
2013-01-13
Piotr Grzegorzewski
utrata miłości walka cierpienie poświęcenie
Inne

"Można oddać serce tylko raz, potem wszystko inne będzie gonić twoją pierwszą miłość."

Z serią Mimo Moich Win, miałam dobre wspomnienia. Jako nastolatka w liceum, wczytywałam się w burzliwe losy bohaterów, będąc zachwycona otoczką wielkiej miłości Caleba i Olivii. Jednak czy z perspektywy czasu, wciąż mam ją za dobrą książkę?

Olivia i Caleb na studiach byli parą. Rozstali się jednak, ale jedno wciąż nie może zapomnieć o drugim. Ich losy splatają się ponownie, gdy Olivia po latach, natrafia na mężczyznę w sklepie. Caleb jej nie poznaje, ponieważ uległ wypadkowi, podczas którego stracił pamięć. Ciągnie go jednak w stronę kobiety, która mimo, że próbuje się powstrzymać, nie potrafi nie zbliżyć się do Caleba, nawet wiedząc, że ponownie złamie i jemu i sobie serce.

Cała historia jest dynamiczna. Czas teraźniejszy przeplata się z przeszłością, dzięki czemu mamy wgląd na to, co wydarzyło się pomiędzy bohaterami i jak to rzutuje w ich relacjach w teraźniejszości.

Podobnie jak przy pierwszym razie, niekoniecznie polubiłam się z Olivią. Caleb nadrabiał. Co do bohaterów drugoplanowych... Ciężko ich to szukać. Poznajemy jeszcze narzeczoną Caleba (która odegra ważną kwestię w życiu obojga głównych bohaterów) oraz przyjaciółkę Olivii- Cami. Rozumiem zabieg autorki, aby nie wprowadzać zamieszania, ale często postaci drugoplanowe są równie ważne co te pierwszoplanowe. Tutaj ich niemal nie ma.

Generalnie ten reread dobrze mi zrobił, ale muszę stwierdzić, że z perspektywy czasu, wiele zachowań, które jako nastolatka romantyzowałam, wykazało, że były po prostu toksyczne.
Sami bohaterowie również dawali nam to odczuć. Ich uczucie było silne, ale również krzywdzące? i wzajemnie się zatruwali.
Kwestię tego, czy pierwsza miłość, jest zawsze najsilniejsza zostawiam wam lub... kolejnym częściom książki.

Jest to lekka książka. Czy warto do niej zajrzeć? I tak i nie. Na pewno warto sięgnąć i samemu wyrobić sobie o niej opinię. ;)

Olivia i Caleb na studiach byli parą....

Bardzo szybko się czyta.

Bardzo szybko się czyta.

"Serce można oddać tylko raz." Tak czytamy na okładce książki. Olivia i Caleb mają być tego dowodem.
Historia z początku zapowiada się ciekawie. Na zmianę poznajemy teraźniejsze i przeszłe wydarzenia. Co stopniowo pozwala zrozumieć, jak bohaterowie znaleźli się w takiej sytuacji. Jednak od momentu, kiedy wracamy do naszych bohaterów po czterech latach, wszystko dzieje się za szybko. I zostaje potraktowane jakoś tak po macoszemu. Jakby tego było mało, za chwilę znowu dostajemy przeskok o 9 miesięcy. Aż prosi się o opis chociaż kilku sytuacji z tego okresu.
Zakończenie na minus, gdyby nie było kolejnej części. Skoro jednak jest, to może jeszcze będzie ciekawie.
Ogólnie czegoś mi tu zbrakło. Dlatego 6/10.

Książka wciągająca od początku do końca. Z pierwszego wrażenia można pomyśleć, że banalna historia, ale jednak tak nie jest. Na pewno przeczytam całą serię.

" Nie, nie jestem bez winy, ale zanim mnie osądzisz, pozwól, że coś ci powiem.
Pomyśl o mężczyźnie, którego kochasz. A teraz wyobraź sobie, że go tracisz. Ktoś wyszarpał, wydarł ukochanego z Twojego życia i zostawił pustkę. Cholernie niesprawiedliwe, prawda?
Mogłabym odpuścić, zapomnieć... Jednak czy zrobiłabyś to samo, gdyby w grę wchodziło odzyskanie każdego wspólnego dnia z ukochanym?
Postanowiłam zawalczyć, nawet jeśli to oznacza, że inni też będą cierpieć. A Ty, mimo moich win, nie potępisz mnie."
Mimo moich win to pierwsza część historii Olivii, Caleba i Leah. Powieść o tym, że serce można oddać tylko raz, a pozostałe związki są jedynie echem pierwszej miłości.

" Nie, nie jestem bez winy, ale zanim mnie osądzisz, pozwól, że coś ci powiem.

Oliwia kocha go nieprzerwanie, choć ich drogi się rozeszły. Była temu winna. Teraz nie jest w stanie poskładać swoje życia w całość, nadal czuje wielka czarna dziurę w głębi siebie. Brakuje tam jego, to jego miejsce...

Nagle spotykają się w sklepie muzycznym. Olivlia postanawia podejść do ukochanego, nie do końca przekonana ani pewna czego może się spodziewać. Ale to chyba jej szczęśliwy dzień!
Caleb uległ wypadkowi, co prawda nic mu nie jest, gdyby nie jeden mały szczegół... Stracił pamięć.
To jest szansa dla Olivii. Jedyna taka. Zrobi wszystko żeby Caleb na nowo ją poznał i pokochał!

Ta książka czekała na mojej półce przez długi czas. Ostatnio mając ochotę na coś lekkiego sięgnęła m po nią i przepadłam. Czyta się niezmiernie szybko i łatwo. Książka napisana prostym językiem. Historia wydaje się banalna. Od romansidlo jakich dużo z trójkątem. Ona go kocha, on jej już nie i ma drugą... Otóż nic bardziej mylnego!
To romans który wciąga i intryguje. Zagadki, intrygi, niewyjaśnione sytuację i ten finał...!

Sama nie wiem co momentami o niej myśleć. Podobała mi się ze względu na to że nie była właśnie typowym romansem! Bohaterowie którzy mają skazy, nie zawsze działają racjonalnie i nie są idealni. Intryga, kłamstwa i oszustwa, to wszystko sprawiło że nie polubiłam się z bohaterami, ale ich poczynania i historia bardzo mnie zainteresowały. Na pewno sięgnę po kolejne tomy z serii!

Więcej na Instagramie:
zazakladka.blog

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

ciekawa seria. Nie ukrywam, iż druga część podobała mi się najbardziej. Narracja z punktu widzenia niezrównoważonej kobiety/ w tym również matki to było coś. Polecam!

Ta ksiazka byla dla mnie nijaka i troche o niczym. Niby to romas, ale nie bylo w tresci niczego co by mnie urzeklo lub przyprawilo o szybsze bicie serca. Okropny chaos...

Piękna i wzruszająca opowieść o miłości i o tym jak ludzie potrafią sami siebie unieszczesliwic przez brak rozmowy.

Podobało mi się to, ale może dlatego, że z reguły nie czytam tego typu książek, więc było mi świeżo i z zainteresowaniem.

Tarryn Fisher The Opportunist Zobacz więcej
Tarryn Fisher Mimo moich win Zobacz więcej