Promyczek

Filia
2016-05-06
2016-05-06
Katarzyna Agnieszka Dyrek
dla nastolatek książki dla młodzieży literatura amerykańska odmiana losu pierwsza miłość powieść obyczajowa przeznaczenie relacje rodzinne tajemnica trauma
Inne

Zaskoczyła mnie ta historia. Nie chciałam takiego zakończenia, choć od połowy książki chyba każdy domyślił się jaki będzie finisz. Jednak muszę przyznać, że z każdej strony książki wypływała radość, nadzieja, miłość, cudowne przyjmowanie tego,co daje nam życie, brak osądzania i punktowania innych. Umiejętność odpuszczania niektórych potyczek. Nie wiem czy są takie osoby jak Kate w realu, nie znam nikogo,kto potrafiłby przyjąć tak wyjątkową postawę życiową i z taką godnością kroczyć do przodu, budować w innych poczucie wartości, zachęcać do spełniania marzeń, towarzyszyć na nowych drogach i nic absolutnie nic nie oczekiwać w zamian. To dobro wraca do naszej bohaterki w postaci miłości dwóch wyjątkowych mężczyzn oraz przyszywanej mamy. To oni też utracą najwięcej 😭 polecam czytać z opakowaniem chusteczek.

Bardzo wzruszająca historia, wycisnęła łzy z moich oczu.

Bardzo wzruszająca historia, wycisnęła łzy z moich oczu.

Bardzo dobra książka! Nie płakałam, ale jest naprawdę wzruszająca i chce się czytać!

Promyczeka to bardzo dobra książka.
Złamie nie jedno serce, spowoduje morze łez, ale powiem Wam warto było przeczytać historię Kate .
Nie ma lekko, ale ta dziewczyna wobec dramatów stara się uśmiechać i zarażać optymizmem.
Na zawsze historia Kate i jej najbliższych zostanie w moim sercu.

Promyczeka to bardzo dobra książka.
Na zawsze historia Kate i jej najbliższych zostanie w moim sercu.

No sorry ale tego nie da się czytać, nie przebrnę przez złote myśli Kate. Nie mój styl ani nie moja bajka. Nie rozumiem skąd te wysokie noty. I chociaż lubie się czasami pomęczyć tej ksiazki nie dam rady skończyć baaa... nawet dociągnąć do polowy. Nie trawię głównej bohaterki, ciągnie się jak flaki z olejem i wieje nudą. Tyle;)))

Z początku myślałam, że „Promyczek” to kolejne romansidło dla nastolatków. Jednak, zachęcona pozytywnymi opiniami, zasiadłam do lektury. Przyznaję, kilka fragmentów pominęłam, kilka sytuacji opisanych w książce wydawało mi się wręcz absurdalnych. Natomiast od momentu kulminacyjnego (nie będę spoilerować o co chodzi),ale książka wciągnęła mnie po całości. Wczoraj skończyłam lekturę i ostatnie 50 stron dosłownie przepłakałam jak bóbr. Opisy emocji, jakie odczuwają nasi bohaterowie są tak doskonale opisane, że czytając czułam się jakbym była tam z nimi i równie mocno odczuwała ból z jakim przyszło im się zmagać.
„Promyczek” to nie jest kolejna „lektura dla młodzieży”, a wspaniała historia uświadamiającą jak należy celebrować życie, cieszyć się z każdego dnia i z obecności ludzi, którzy nas otaczają.

Mimo że od początkowych stron wprawny czytelnik domyśla się jak potoczą się losy głównych bohaterów czyta się z zapartym tchem. Oczywiście od połowy książki pojedyncza łza błąka się raz po lewym raz po prawym policzku. A przy końcówce przydaje się już cały kartonik chusteczek. Autorka świetnie opisuje trudne emocje głównych bohaterów, ich rozterki w obliczu nieuniknionego i bunt przeciwko stracie

Piękna historia opowiadająca jak przebiega proces odchodzenia osoby z chorobą nowotworową. Historia bardzo wzruszająca, skłaniająca do refleksji

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Od początku dość przewidywalna fabuła, ale poprowadzona tak, że wciąga i trudno się oderwać. Końcówka mnie rozwaliła mimo, że wiedziałam jak się skończy. To trzecia książka, która spowodowała potok łez. Długo się z niej nie otrząsnę….

Od początku wiedziałam, czego się spodziewać po tej książce, a mimo to końcówka totalnie mnie zmiotła. Nigdy nie czytałam książki, w której przewracając jedna kartkę, musiałam robić sobie przerwę, aby wytrzeć łzy, bo nie widziałam liter. Wspaniała książka, dająca do myślenia, polecam.

• 2017