Klucz do Rebeki

kryminał, sensacja, thriller
2016-02-19
Michał Madaliński
Michał Madaliński klucz rebeka szpieg

Dobra powieść szpiegowska z klimatycznym Kairem podczas drugiej wojny światowej i dobrym tempem akcji. Zgrabne wplatanie wydarzeń historycznych w fabułę książki. Zakończenie może troszeczkę rozczarowywać, ale nie ma to ogromnego wpływu na całokształt.

Polecam

Liczyłem na bardziej emocjonujące zakończenie. Troszkę mnie Follett rozczarował tą książką

Klasyczna powieść szpiegowska Folletta. Najfajniejsze u niego jest to że można polubić czarny charakter. Druga wojna światowa, walka o Afrykę, super szpieg znajdujący tajne plany aliantów, moi piękne kobiety. To wszystko zawiera Klucz do Rebeki

Ken Follett kojarzył mi się zawsze z historią katedry w cieniu wielkiej miłości. Za namową moich bliskich zdecydowałem się sięgnąć po tę książkę i przez następne dni nie było mnie dla nikogo.

"Klucz do Rebeki" to znakomita mieszanka szpiegowskiej gry dwóch mocarstw i klimatu Północnej Afryki, wprost wylewającego się z kart książki. Mamy wszystko co potrzebne do dobrego...

Cóż, jak na tak wielkie nazwisko - to jestem co nieco rozczarowany. Niby dobrze się czyta, to jest z założenia rozrywka, kryminał, thriller szpiegowski, więc niczego wielkiego się spodziewać nie należy... Ale akcja przewidywalna, a zakończenie wręcz nierealne i infantylne. Niby są tak chwalone opisy Afryki Północnej i uwarunkowań społeczno-historycznych I połowy XX wieku,...

Follett w najwyższej formie. Widać lekkość w poruszaniu się na kartach historii i wplataniu między nie opowieści, które mocniej lub słabiej mają potwierdzenie w faktach.

Książka szpiegowska w stylu Igły. Przyjemna i wciągająca.

Fantastyczna mieszanka ksiszki historyczno- szpiegowsko-erotyczno-detektywistycznej poprostu ma w sobie wszystko to co powinna mieć w sobie ksiazka by mnie zaciekawic. Relacje kilku bohaterow tej samej akcji dają możliwość spojrzenia na akcję z kilku perspektyw by ostatecznie dać mozliwosc wlasnego wyboru.
Ciekawa polecam

Cóż ci mężczyźni zrobiliby bez kobiet?
Szpieg, by szpiegować potrzebował kobiety. Szpiegujący szpiega, bez kobiety pozostałby bezradny. Wreszcie w finale szpieg, by nie być szpiegowany , przez szpiegującego go, wykorzystał w tym celu kobietę. I kto mi spróbuje udowodnić, że głównymi bohaterami są tu mężczyźni?
Trąci myszką, ale lubię warsztat Folletta.

Dyskusje

1 516