„Upadek gigantów” – epicka powieść Kena Folletta teraz jako superprodukcja Audioteki

LubimyCzytać
05.05.2020

Superprodukcja. 120 świetnych głosów. I on – autor, który piórem potrafi odmalować piękne obrazy magii życia sprzed lat. Twórczość Kena Folletta znów zachwyci kolejne rzesze czytelników – tym razem tych, którzy lubią słuchać. Audioserial „Upadek gigantów” jest już dostępny w serwisie Audioteka – to ponad 40 godzin słuchowiska pełnego pasji, wiedzy i misternej narracji.

„Upadek gigantów” – epicka powieść Kena Folletta teraz jako superprodukcja Audioteki
Reklama

Międzynarodowe bestsellery przetłumaczone na ponad 30 języków. Epickie, pełne rozmachu powieści, w których najważniejsza jest opowiadana historia – trzymająca w napięciu, sprawiająca, że grubych jak cegła powieści nie sposób odłożyć na półkę. Takie książki tworzy Ken Follett – brytyjski pisarz, który uznanie czytelników zdobywa od 1978 roku, kiedy to drukiem ukazała się „Igła”. Publikacja została nagrodzona Edgar Award w kategorii „najlepsza powieść”, a ekranizacja – z Donaldem Sutherlandem w roli głównej – cieszyła się popularnością, która wyniosła autora książki na szczyty sławy. Czytelnicy czekali na każdy z jego następnych thrillerów – „Klucz do Rebeki”, „Na skrzydłach orłów” czy „Wejść między lwy” – jednak jeszcze większym sukcesem okazało się wydanie drukiem „Filarów ziemi”. Epicka powieść historyczna udowodniła, że Ken Follett jak nikt potrafi snuć opowieści. Przykładem na to jest także „Upadek gigantów” – pierwsza część trylogii „Stulecie”.

Kiedy wszystkim wydawało się, że epoka wielkich opowieści minęła bezpowrotnie, pojawił się Ken Follett - „The Washington Post”

„Upadek gigantów” – tysiąc stron, ponad 40 godzin audiobooka

Losy pięciu rodzin, żyjących na dwóch kontynentach, składają się na zniewalający fresk przedstawiający życie w ubiegłym wieku. Akcja śledząca wydarzenia towarzyszące członkom pięciu rodzin – angielskiej, niemieckiej, rosyjskiej, walijskiej i amerykańskiej – przenosi czytelnika z Waszyngtonu do Petersburga, z korytarzy najważniejszych światowych instytucji do zacienionych buduarów, gdzie możni tego świata knują kolejne intrygi. Początek „Upadku gigantów” to rok 1911 roku, dzień koronacji Jerzego V, a koniec ma miejsce 20 lat później, gdzie nic nie jest już takie samo. To opowieść o zwykłych ludziach uwikłanych w wielką historię – wojnę i pokój, rewolucję i czas na lizanie ran, momenty radości i smutku, walkę o miłość oraz gorzki smak nienawiści. „Upadek gigantów, wydany nakładem wydawnictwa Albatros, można traktować zarówno jako doskonałą literaturę i wyprawę w świat wyobraźni, jak i rzetelną lekcję historii XX wieku. Chętnych na tę naukę nie brakuje – książki składające się na trylogię „Stulecie” sprzedały się na całym świecie w nakładzie ponad 18 milionów egzemplarzy.

Follett skrupulatnie i szczegółowo rekonstruuje minioną epokę, w której umieszcza bohaterów – prawdziwych i fikcyjnych – dokonujących zarówno czynów szalonych, jak i bohaterskich. Mistrzowska jest dramaturgia wydarzeń historycznych, w które wkomponowano losy postaci – tak żywych, jakby rzeczywiście istnieli. Pasjonująca powieść, którą czyta się z wypiekami na twarzy do samego końca -„The New York Times”

Gwiazdy w obsadzie superprodukcji Audioteki

Reklama

Krzysztof Gosztyła, Łukasz Simlat, Eliza Rycembel, Antoni Pawlicki, Agnieszka Więdłocha, Robert Więckiewicz i Maria Seweryn – słuchając audioserialu „Upadek gigantów” można usłyszeć najlepszych polskich aktorów, którzy mają na swoim koncie bogate doświadczenia związane z produkcją audiobooków. Pieczę nad całością superprodukcji trzymał reżyser, Waldemar Raźniak. W realizację słuchowiska zaangażowanych było oczywiście o wiele więcej osób – dość powiedzieć, że prace trwały 7 miesięcy. Muzykę napisał Wojciech Błażejczyk (który zajmował się także oprawą muzyczną do „Filarów Ziemi”), a jego inspiracją była przede wszystkim muzyka folkowa i dawna. Słuchaczom superprodukcji będą towarzyszyć między innymi dźwięki średniowiecznej walijskiej liry crtwh, wykonanej specjalnie na zamówienie kompozytora.

Jest fantastycznie i to jest niezwykle miła przygoda! Dzięki pracy z takimi fantastycznymi ludźmi człowiek się otwiera i ma ochotę na więcej, więc to jest taka idealna współpraca twórcza – mówi Agnieszka Więdłocha, czyli serialowa lady Maud.

Przez opowiadaną historię przeprowadza słuchacza narrator, któremu głos użyczył Krzysztof Gosztyła. Jego nazwisko to marka sama w sobie – wielu fanów audiobooków wybiera tytuły właśnie ze względu na tego aktora wymienionego w obsadzie produkcji. Jednego z najlepszych głosów w Polsce nie mogło zabraknąć również w „Upadku gigantów”.

Jak słuchać audioserialu „Upadek gigantów”?

Pierwszy, ponad trzygodzinny odcinek jest dostępny bezpłatnie w aplikacji mobilnej Audioteki. Aby zapoznać się z jego fragmentem, wystarczy kliknąć na wideo poniżej. Pozostałych 15 odcinków będzie można posłuchać co piątek w ramach usługi Audioteka Klub, z której korzystanie jest bezpłatne przez pierwsze dwa tygodnie członkostwa. Na koniec maja w ofercie Audioteki audioserial pojawi się również w formie tradycyjnego audiobooka. Będzie on podzielony na 3 części, podobnie jak zeszłoroczny audiobook „Filary Ziemi”.

Artykuł na podstawie audioserialu „Upadek gigantów”

#czytamwdomu #kupujeksiazki 

[ec]

Reklama

komentarze [5]

Sortuj:
2
1
25.09.2020 14:39

słuchowisko jest GENIALNE! Słucha się z ogromną przyjemnością, doskonale dobrani lektorzy, oby więcej takich produkcji! Mam nadzieję, że Audioteka zdecyduje się na dokończenie Sagi o Wiedźminie


451
28
02.06.2020 12:30

Kawał dobrej roboty. Gorąco polecam.


349
34
06.05.2020 10:49

Właśnie wysłuchałem drugiego odcinka ,,Upadku gigantów" i z niecierpliwością czekam na kolejny. Co tu dużo pisać - świetna literatura. Warto poświecić czas, bo z pewnością nie będzie to czas stracony.


Reklama
2882
727
05.05.2020 16:41

Właśnie słucham drugiego tomu "Zima świata". Doceniam rozmach dzieła, opowiedzenie historii świata przez historię pojedynczych ludzi, jednak mnie nie porwało.


3008
4
05.05.2020 14:01

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd