„Upadek gigantów” – epicka powieść Kena Folletta teraz jako superprodukcja Audioteki

LubimyCzytać LubimyCzytać
05.05.2020

Superprodukcja. 120 świetnych głosów. I on – autor, który piórem potrafi odmalować piękne obrazy magii życia sprzed lat. Twórczość Kena Folletta znów zachwyci kolejne rzesze czytelników – tym razem tych, którzy lubią słuchać. Audioserial „Upadek gigantów” jest już dostępny w serwisie Audioteka – to ponad 40 godzin słuchowiska pełnego pasji, wiedzy i misternej narracji.

„Upadek gigantów” – epicka powieść Kena Folletta teraz jako superprodukcja Audioteki

Międzynarodowe bestsellery przetłumaczone na ponad 30 języków. Epickie, pełne rozmachu powieści, w których najważniejsza jest opowiadana historia – trzymająca w napięciu, sprawiająca, że grubych jak cegła powieści nie sposób odłożyć na półkę. Takie książki tworzy Ken Follett – brytyjski pisarz, który uznanie czytelników zdobywa od 1978 roku, kiedy to drukiem ukazała się „Igła”. Publikacja została nagrodzona Edgar Award w kategorii „najlepsza powieść”, a ekranizacja – z Donaldem Sutherlandem w roli głównej – cieszyła się popularnością, która wyniosła autora książki na szczyty sławy. Czytelnicy czekali na każdy z jego następnych thrillerów – „Klucz do Rebeki”, „Na skrzydłach orłów” czy „Wejść między lwy” – jednak jeszcze większym sukcesem okazało się wydanie drukiem „Filarów ziemi”. Epicka powieść historyczna udowodniła, że Ken Follett jak nikt potrafi snuć opowieści. Przykładem na to jest także „Upadek gigantów” – pierwsza część trylogii „Stulecie”.

Kiedy wszystkim wydawało się, że epoka wielkich opowieści minęła bezpowrotnie, pojawił się Ken Follett - „The Washington Post”

„Upadek gigantów” – tysiąc stron, ponad 40 godzin audiobooka

Losy pięciu rodzin, żyjących na dwóch kontynentach, składają się na zniewalający fresk przedstawiający życie w ubiegłym wieku. Akcja śledząca wydarzenia towarzyszące członkom pięciu rodzin – angielskiej, niemieckiej, rosyjskiej, walijskiej i amerykańskiej – przenosi czytelnika z Waszyngtonu do Petersburga, z korytarzy najważniejszych światowych instytucji do zacienionych buduarów, gdzie możni tego świata knują kolejne intrygi. Początek „Upadku gigantów” to rok 1911 roku, dzień koronacji Jerzego V, a koniec ma miejsce 20 lat później, gdzie nic nie jest już takie samo. To opowieść o zwykłych ludziach uwikłanych w wielką historię – wojnę i pokój, rewolucję i czas na lizanie ran, momenty radości i smutku, walkę o miłość oraz gorzki smak nienawiści. „Upadek gigantów, wydany nakładem wydawnictwa Albatros, można traktować zarówno jako doskonałą literaturę i wyprawę w świat wyobraźni, jak i rzetelną lekcję historii XX wieku. Chętnych na tę naukę nie brakuje – książki składające się na trylogię „Stulecie” sprzedały się na całym świecie w nakładzie ponad 18 milionów egzemplarzy.

Follett skrupulatnie i szczegółowo rekonstruuje minioną epokę, w której umieszcza bohaterów – prawdziwych i fikcyjnych – dokonujących zarówno czynów szalonych, jak i bohaterskich. Mistrzowska jest dramaturgia wydarzeń historycznych, w które wkomponowano losy postaci – tak żywych, jakby rzeczywiście istnieli. Pasjonująca powieść, którą czyta się z wypiekami na twarzy do samego końca -„The New York Times”

Gwiazdy w obsadzie superprodukcji Audioteki

Krzysztof Gosztyła, Łukasz Simlat, Eliza Rycembel, Antoni Pawlicki, Agnieszka Więdłocha, Robert Więckiewicz i Maria Seweryn – słuchając audioserialu „Upadek gigantów” można usłyszeć najlepszych polskich aktorów, którzy mają na swoim koncie bogate doświadczenia związane z produkcją audiobooków. Pieczę nad całością superprodukcji trzymał reżyser, Waldemar Raźniak. W realizację słuchowiska zaangażowanych było oczywiście o wiele więcej osób – dość powiedzieć, że prace trwały 7 miesięcy. Muzykę napisał Wojciech Błażejczyk (który zajmował się także oprawą muzyczną do „Filarów Ziemi”), a jego inspiracją była przede wszystkim muzyka folkowa i dawna. Słuchaczom superprodukcji będą towarzyszyć między innymi dźwięki średniowiecznej walijskiej liry crtwh, wykonanej specjalnie na zamówienie kompozytora.

Jest fantastycznie i to jest niezwykle miła przygoda! Dzięki pracy z takimi fantastycznymi ludźmi człowiek się otwiera i ma ochotę na więcej, więc to jest taka idealna współpraca twórcza – mówi Agnieszka Więdłocha, czyli serialowa lady Maud.

Przez opowiadaną historię przeprowadza słuchacza narrator, któremu głos użyczył Krzysztof Gosztyła. Jego nazwisko to marka sama w sobie – wielu fanów audiobooków wybiera tytuły właśnie ze względu na tego aktora wymienionego w obsadzie produkcji. Jednego z najlepszych głosów w Polsce nie mogło zabraknąć również w „Upadku gigantów”.

Jak słuchać audioserialu „Upadek gigantów”?

Pierwszy, ponad trzygodzinny odcinek jest dostępny bezpłatnie w aplikacji mobilnej Audioteki. Aby zapoznać się z jego fragmentem, wystarczy kliknąć na wideo poniżej. Pozostałych 15 odcinków będzie można posłuchać co piątek w ramach usługi Audioteka Klub, z której korzystanie jest bezpłatne przez pierwsze dwa tygodnie członkostwa. Na koniec maja w ofercie Audioteki audioserial pojawi się również w formie tradycyjnego audiobooka. Będzie on podzielony na 3 części, podobnie jak zeszłoroczny audiobook „Filary Ziemi”.

Artykuł na podstawie audioserialu „Upadek gigantów”

#czytamwdomu #kupujeksiazki 

[ec]


komentarze [5]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Eliza1977 25.09.2020 14:39
Czytelnik

słuchowisko jest GENIALNE! Słucha się z ogromną przyjemnością, doskonale dobrani lektorzy, oby więcej takich produkcji! Mam nadzieję, że Audioteka zdecyduje się na dokończenie Sagi o Wiedźminie

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
mati7500 02.06.2020 12:30
Czytelnik

Kawał dobrej roboty. Gorąco polecam.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Wojtek 06.05.2020 10:49
Czytelnik

Właśnie wysłuchałem drugiego odcinka ,,Upadku gigantów" i z niecierpliwością czekam na kolejny. Co tu dużo pisać - świetna literatura. Warto poświecić czas, bo z pewnością nie będzie to czas stracony.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
jatymyoni 05.05.2020 16:41
Bibliotekarz

Właśnie słucham drugiego tomu "Zima świata". Doceniam rozmach dzieła, opowiedzenie historii świata przez historię pojedynczych ludzi, jednak mnie nie porwało.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 05.05.2020 14:01
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post