Klucz do Rebeki

2013-12-06
Michał Madaliński
klucz rebeka szpieg

Klasyka literackiej rozrywki.
Romantyczne, wartkie, autoironiczne i cudownie staroświeckie. Zaskakująco dobrze się zestarzało, mimo, że już dawno pomarli wszyscy szpiedzy dżentelmeni, ogniste tancerki i prawdziwe damy :)

Klasyka literackiej rozrywki.

Nie jest to najlepsza książka Folletta. Niemniej ciekawy klimat, zgrabna intryga. Trochę brakuje do wyjątkowości, ale pomimo tego jest to gwarancja niezłej rozrywki.

Jest dobra polecam

Jest dobra polecam

I znowu zboczony dziadek Follett intryguje intrygami, by za chwilę zrobić czary-mary i żenować zbędnymi fragmentami rodem z kina ślizganego. Jak zawsze jestem pod wrażeniem klimatu książki oraz tego jak autor jest w stanie pisać pewne rozdziały jedną ręką.

Klasyka powieści szpiegowskiej. Czyta się szybko i przyjemnie. Poleca,m

Klasyka powieści szpiegowskiej. Czyta się szybko i przyjemnie. Poleca,m

Będę się bić o tę książkę, nie zgadzam się z jej niską średnią :) Mi właśnie podoba się wpleciony wątek miłosny, w przewodni nurt (szpiegowski, wojenny, sensacyjny). Polecam!

Do 2/3 spoko, potem jest pomieszanie romansidła i banalnej przewidywalnej historyjki o superbohaterce - strasznie słabe

Akcja powieści Folletta rozgrywa się w Afryce podczas trwania II Wojny Światowej. Pierwszym bohaterem, którego poznajemy jest niejaki Alex Wolff. Alex to tajny agent, który pracuje pod kryptonimem o nazwie Sfinks. Jego zadanie polega na składaniu meldunków za pomocą tajnych szyfrów, o tym co aktualnie dzieje się na wojennym froncie, a także o strategicznych planach aliantów. Tylko na tego typu informacje oczekuje marszałek Romml. Pomimo tego, że Wolff jest bardzo dyskretny w swym działaniu, o jego istnieniu dowiaduje się jednak major William Vadam, który za wszelką cenę musi pokrzyżować plany niemieckiemu agentowi. Wolff żeby uzyskać konkretne dla siebie informacje rozpoczyna współpracę z miejscową prostytutką o imieniu Sonia. To dzięki niej zdobywa cenne wiadomości. Jednak żeby zatuszować pewne ślady musi również dokonać kilki zbrodni. Vandam wraz z piękną Eleną cały czas depczą mu po piętach i gdy w końcu rozszyfrowują reguły gry, którymi posługuje się Alex Wolff brakuje im już tylko jednego… Poznania właściwego klucza do „Rebeki” autorstwa Daphne du Maurier, książki która odgrywa najistotniejszą rolę w kwestii kontaktowania się zdemaskowanego agenta z marszałkiem Rommlem. Czy osiągnięcie przez Vandama zwycięstwa w tej potyczce jest w ogóle możliwe? Czy da się pokonać tak sprytnego agenta jakim jest Wolff?

„Klucz do Rebeki” to bardzo dobra powieść szpiegowsko-sensacyjna. Wartka akcja i ciekawi bohaterowie sprawiają, że nie sposób się przy niej nudzić. To nie jest rzecz jasna ten sam Follett, którego mamy okazję czytać wybierając jego powieści obyczajowo-historyczne, ale też doskonale nadaje się na porę relaksu. Polecam więc lekturę.

Szpiegowsko-kontrwywiadowcza historia napisana w starym, dobrym stylu. No, powiedzmy, że przyzwoitym. Chwilami bałem się czytać dalej, bo wolałem nie wiedzieć, czy komuś miłemu przypadkiem nie stanie się coś złego. To chyba dobrze świadczy o książce.

Barwna. Ciekawa. Niedoszacowane oceny w naszym serwisie.

Barwna. Ciekawa. Niedoszacowane oceny w naszym serwisie.

• Audiobooki
  • Ken Follett