Myślenie statystyczne

informatyka, matematyka
Wolters Kluwer Polska
2012-01-01
2012-01-01
statystyka matematyka statystyka matematyczna wnioskowanie statystyczne metody statystyczne analiza statystyczna myślenie statystyczne

Statystykę zacząłem poznawać dopiero po studiach w ramach programu MBA. Zachwyciłem się. Wiele decyzji w praktyce zawodowej podejmuje z uwzględnieniem podejścia statystycznego. Książka była dla mnie ugruntowaniem wiedzy głównie z zakresu rachunku prawdopodobieństwa. Dość trudnią również dlatego, że ma charakter czegoś na kształt podręcznika akademickiego. Trudna ale potrzebna.

Dodaj cytat z książki Myślenie statystyczne