Okładka książki Szczęśliwe małżeństwo. 101 prostych wskazówek dla szukających bliskości ze sobą nawzajem i z Bogiem Betsy Kerekes, Jennifer Morse
Betsy KerekesJennifer Morse Wydawnictwo: W drodze poradniki
poradniki
101 Tips for a Happier Marriage, simple ways for couples to grow closer to God and to each other
W drodze
2015-01-01
2015-01-01
Zbigniew Kasprzyk
WDrodze Małżeństwo Kobieta Mężczyzna Ślub Bóg

Kolejna nierówna książka. Z jednej strony trafiamy na mnóstwo trafnych, a przy tym napisanych z humorem rad, w tym takie, których próżno szukać w szeroko pojętych chrześcijańskich poradnikach relacji, z drugiej pojawiają się lekko niebezpieczne sugestie w przypadku szczególnie toksycznych współmałżonków. Równocześnie kilkukrotnie jest powtórzone, że w razie nawet potencjalnej krzywdy mamy prawo, a nawet obowiązek szukać pomocy "na zewnątrz". W sumie "kilkukrotne powtórzenie" to słowo klucz w tej publikacji. Jest ona bowiem napisana na typowo amerykańską modłę, w której trzeba się upewnić, że do czytelnika dotrze dany przekaz. W ogólnym rozrachunku jednak trzeba przyznać, że to całkiem udana pozycja. Warto przeczytać i (niektóre z rad) zastosować.

Do przeczytania w jeden dzień, do stosowania przez lata.
Wielki plus za przystępną formę, lekki język i humor. Sporo inspirujących, dających do myślenia i rachunku sumienia spostrzeżeń.
Dzjeki krótkim wpisom zostaje w książce trochę miejsca na ewentualne notatki, myślę że fajnie podejść do tej publikacji warsztatowo.
Ciekawy podział porad na tematy główne.
Mały minus za powtarzające się nieco treści (wydaje mi się, że amerykańskie poradniki mają to do siebie, że mówią na 200 stronach to, co dałoby się powiedzieć na 100) - ale wiadomo, że lepiej brzmi "101 wskazówek" niż np. 78 czy 86.
Polecam małżeństwom obecnym i przyszłym, na prezenty i do własnej biblioteczki. Na pewno jest to książka, do której chętnie i łatwo będzie wrócić.

Do przeczytania w jeden dzień, do stosowania przez lata.
Ciekawy podział porad na tematy główne.
Mały minus za...

Dobra książka dla małżonków, zarówno młodych, jak i z dłuższym stażem. Dla tych, którzy mają trudności w relacjach, jak i dla tych, którym układa się życie małżeńskie. Dobrze mieć tę wiedzę.

Prosty w obsłudze poradnik zawierający praktyczne wskazówki dla osób pozostających w związku małżeńskim. Konkretne pomysły, jak rozmawiać z mężem/żoną, jak się wobec siebie zachowywać. Czyta się szybko, zawsze można wrócić do konkretnej porady, jest ich dokładnie 101.
Ciekawa propozycja dla par. Warto mieć ją w domu na półce.

Ciekawa propozycja dla par. Warto mieć ją w domu na półce.

Nic odkrywczego, ale fajnie było przejrzeć

Nic odkrywczego, ale fajnie było przejrzeć

• Przeczytane 2022
  • Poradniki/Literatura popularnonaukowa/Literatura faktu
  • Duży regał
  • Z polecenia do kupienia ...
  • #LEGIMI