Zacznij mówić po angielsku! Jak przełamać barierę językową?

Okładka książki Zacznij mówić po angielsku! Jak przełamać barierę językową? Weronika Sokołowska
Okładka książki Zacznij mówić po angielsku! Jak przełamać barierę językową?
Weronika Sokołowska Wydawnictwo: Samo Sedno poradniki
poradniki
Samo Sedno
2015-01-01
2015-01-01

W książce znajduje się dużo interesujących informacji na temat podejścia do nauki jakiegokolwiek języka. Sporo mięsa i psychologicznego podejścia do motywacji w nauce języków. Zdecydowanie polecam pozycję dla wszystkich osób chcących nauczyć się języka obcego. Szczególnie dla tych którzy już próbowali i niestety finalnie rezygnowali z nauki. Myślę, że dzięki tej pozycji ponownie znajdziecie wewnętrzną motywację do podjęcia walki o zdobycie umiejętności komunikowania się w języku obcym.

www.zaczytana-na-zaboj.pl

Mocno się trzymajcie, bo ta książka to HIT! Na wstępie zaznaczę, że musicie liczyć się z tym, że po jednokrotnym przeczytaniu książki nie zaczniecie mówić płynnie po angielsku. Poradnik zawiera wiele form, ćwiczeń i zadań, które mają na celu POMÓC Ci mówić. Ta książka ma pchnąć Cie do działania, ruszyć twoje cztery litery i zachęcić do mówienia po angielsku.

Weronika Sokołowska - anglistka i iberystka. Jest właścicielem szkoły językowej Language Academy. Prowadzi genialny blog językowy i lifestylowy Language Lifestyle. ( koniecznie tam zajrzyjcie!)

MOIM ZDANIEM:
Zanim napiszę Wam co dała mi ta książka, chciałabym nakreślić jakie ja mam umiejętności i co do tej pory potrafiłam a czego nie. Odkąd sięgam pamięcią szybko zapamiętywałam słówka po angielsku, nie miałam większego problemu ze złożeniem zdania (bez znajomości gramatyki) tak aby ktokolwiek zdołał zrozumieć o co mi chodzi. W szkole nie byłam wybitna z angielskiego, ale nigdy nie stwarzał mi większych problemów, jeśli przysiadłam do książek naprawdę pisałam sprawdziany na dobre oceny. Z czasem zaczęłam zauważać, że za mało mówię. Mam duży zasób słów, mniej znajomości gramatyki, ale jednak w myślach potrafię sklecić dobre zdania, problem pojawiał się za każdym razem kiedy miałam je głośno powiedzieć. Pojawiała się jak przysłona dymna bariera, która nie dawała mi możliwości powiedzenia czegokolwiek. W ostateczności dawałam radę, ale to nie było to czego chciałam. Na studiach więcej mówienia, mniej pisania, ale dalej to nie to. Egzamin językowy na moim uniwersytecie (ustny) zdałam z ogromną łatwością, ale to co innego... Wciąż brakowało mi tej swobody, którą widziałam u innych. Dodatkowo moja praca wymaga bardzo dobrej znajomości angielskiego. W rozumieniu i pisaniu nie ma problemu, ale przy mówieniu nadal pojawiały się chwile zwątpienia. Kiedy zaczęłam współpracę z wydawnictwem Edgar, natknęłam się na książkę Weroniki Sokołowskiej. Stwierdziłam, że to idealna chwila, żeby spróbować. Było warto!

Zacznę od przestawienia tego jak podzielona jest książka. Pierwszy rozdział odpowiada na pytanie skąd powstaje bariera przed mówieniem i jakie jest źródło tego strachu. Drugi pozwala zidentyfikować nas na jakiej aktualnie ścieżce w języku angielskim jesteśmy, określić cel i skłania do chwilowej refleksji. W trzecim zaczyna się prawdziwa przygoda! Dzięki określeniu etapu na jakim jesteście możecie się przenieść do technik podzielonych na 5 etapów - Stawiasz pierwsze kroki, Zaczynasz rozumieć, Zaczynasz mówić, Mówisz, Mówisz coraz lepiej.
No tak, ale skąd będę wiedział/a na jakim etapie jestem? Spokojnie autorka zadbała o wszelkie szczegóły! Na samym końcu książki znajduje sie świetny/ genialny DZIENNIK ROZWOJU JĘZYKOWEGO. Znajdziecie tam test, który określi waszą drogę, zaznaczycie etapy, określicie wasze sukcesy, szanse. Ten dziennik to coś wspaniałego! Jestem zachwycona pomysłowością Weroniki. Okazuje się na tyle przydatny, że co chwilę do niego wracacie.
W każdym z etapów od 1- 5 znajdziecie metody tego jak doskonalić swoje mówienie. Rubryki "Przykład" idealnie obrazują co i jak! Nie wspomnę o "Zapamiętaj", które często zapisywałam w swoim notatniku. Nie obędzie się bez "Ćwiczeń", które naprawdę chce się robić. Bez marudzenia, wymówek czy zmęczenia, wystarczy wyznaczyć swój cel.
Na końcu książki autorka opisała wszelkie mity związane z komunikacją w języku obcym, o czym powinniśmy na dobre zapomnieć a na czym się skupić. Dla mnie cała ta książka to absolutny HIT! Dostałam ją w paczce około października, a dopiero teraz piszę recenzję, to dlatego, że naprawdę poważnie do niej podeszłam i studiowałam ją. Przeczytałam od A do Z. Określiłam swój etap - w moim przypadku to Zaczynasz mówić. Przestudiowałam to jakie techniki dla mnie są najlepsze i wypróbowałam je. Wiecie co jest najlepsze? Ta książka zmienia całkowicie nasze myślenie o mówieniu w innym języku. Nie będę Was okłamywać, że przeczytałam tą książkę i od wczoraj mówię płynnie po angielsku. Przysiadając do tej książki musimy mieć na uwadze to, że nie stanie się zaraz po jej ukończeniu. Regularne ćwiczenia dadzą efekt, bo ja już widzę zauważalne zmiany. Zrobię update po kilku miesiącach i dam znać jak dalej mi poszło! Ps. seriale już w 90% oglądam bez napisów czy lektora, wielki sukces

Ciągłe próby, ćwiczenia, stosowanie i powtarzanie jest w stanie dzięki radom autorki pomóc Wam mówić!

DLA KOGO:
Poszukujesz właściwej drogi do tego aby mówić po angielsku? To wystarczy, żebyś sięgnął/a po tą pozycję!

www.zaczytana-na-zaboj.pl

Super poradnik, praktyczne wskazówki, jak nauczyć się posługiwać na co dzień językiem angielskim. Wiele porad zastosuję w swoim życiu, niektóre techniki nauki były mi znane, inne zaś okazały się zupełną nowością. Warto mieć te książkę na półce u siebie w domu, co jakiś czas zaglądać do niej, co bardzo zmotywuje do nauki języka!

Ile już razy rozpoczynałeś naukę języka obcego i nagle, po roku lub dwóch dochodziłeś do wniosku, że to nie dla ciebie, że nigdy się tego języka nie nauczysz? Ile pieniędzy już wydałeś na różnego rodzaju kursy czy warsztaty, które nie przyniosły znaczącej poprawy twoich kompetencji językowych? Ile razy kupowałeś kolejny podręcznik lub płytę do samodzielne nauki języka łudząc się, że zmotywuje cię to do nauki? Czy przerobiłeś chociaż jedną lekcję z tych książek?
Odpowiedzi na te pytania niech staną się bodźcem do refleksji nie tyle nad przyczynami niepowodzeń, ale nad możliwymi sposobami zmiany istniejącego stanu rzeczy. Być może zmiana ta stanie się możliwa już teraz, a to dzięki niezwykle cennej dla wszystkich osób pragnących władać obcymi językami książce Weroniki Sokołowskiej. Poradnik „Zacznij mówić po angielsku. Jak przełamać barierę językową” dostarcza szeregu metod, za sprawą których nauka języka może nie tylko stać się przyjemnością, ale i prowadzić do sukcesu (celu). Autorka, anglistka i iberystka, założycielka szkoły językowej, prowadząca również bloga o nauce języków obcych, nie tylko identyfikuje bariery, które nie pozwalają nam opanować języka, ale i wyodrębnia kolejne etapy, które przechodzą osoby dążące do swobodnego mówienia w języku angielskim, dla każdego z tych etapów dobierając ćwiczenia wspomagające rozwój umiejętności. To sprawia, że po książkę sięgnąć mogą zarówno osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nauką języków, jak i osoby, które mają za sobą już kilka lub kilkanaście miesięcy czy nawet lat nauki.
W kolejnych rozdziałach książki autorka dowodzi, iż uczucie niemocy komunikacyjnej, bariera, która nie pozwala nam wypowiedzieć się w obcym języku, to wynik strachu, którego źródeł należy doszukiwać się w osobistych doświadczeniach z okresu wczesnej edukacji. Zachęca do swego rodzaju autorefleksji i odpowiedzi na pytanie dotyczące obecnego miejsca na drodze rozwoju językowego, a także do wyznaczenia sobie celu z wykorzystaniem metody SMART.
Niezwykle cenny jest rozdział poświęcony ćwiczeniom i metodom rozwijającym umiejętności językowe. Sokołowska rozpoczyna charakterystykę od technik szczególnie przydatnych na podstawowym poziomie nauki, gdzie zasób słownictwa jest mocno ograniczony, stopniowo przechodząc do metod bardziej zaawansowanych, opartych na doskonaleniu umiejętności i poszerzaniu zasobów słownictwa oraz na tworzeniu wypowiedzi ustnych.
Autorka obala ponadto mity związane z komunikowaniem się w obcym języku i zachęca do wytrwałości. Podkreśla również, że mimo faktu, iż znajomość języka anielskiego staje się pożądaną, a niekiedy nawet niezbędną umiejętnością, to wcale nie czyni go to łatwiejszym do przyswojenia. Dlatego też nie warto przejmować się, że angielskiego uczą się już dzieci w wieku przedszkolnym – liczy się jedynie nasza chęć do nauki, niezależnie od wieku. Sokołowska zachęca również do wymiany doświadczeń pomiędzy osobami pragnącymi nabyć kompetencje językowe, podkreślając motywacyjną rolę takich kontaktów.

(...)
Pełna treść recenzji została umieszczona na stronie: http://qulturaslowa.blogspot.com/2016/05/weronika-sokoowska-zacznij-mowic-po.html

Pełna recenzja książki na stronie:

Autorka "Zacznij mówić po angielsku! Jak przełamać barierę językową?" nie stara się nam sprzedać (de facto nieistniejącej) uniwersalnej recepty na szybką i skuteczną naukę języka, ale przekazuje Czytelnikowi do dyspozycji szeroki wachlarz praktycznych narzędzi, a także dołącza do nich elastyczne instrukcje obsługi.

Pełna recenzja książki na stronie:

Autorka poradnika, który chcę Wam dzisiaj zaprezentować posiada nie tylko doświadczenie w zakresie nauczania języka angielskiego, jako lektorka języków obcych, anglistka, iberystka, ale przede wszystkim jako właścicielka szkoły językowej, prowadząca wykłady o językach obcych, doskonale rozumie, jak trudno uczyć się obcego języka, i jak wiele czynników składa się na to, by owy język mimo wszystko pojąć i posługiwać się nim.

Możecie zajrzeć na stronę internetową Pani Weroniki: http://languagelifestyle.pl/

Polecam, bardzo ciekawe i inspirujące porady!

A książka napisana ciekawie i jak w każdym poradniku Wydawnictwa Samo Sedno, podzielona na pięć rozdziałów, odpowiednio skategoryzowanych i przystępnie opisanych. Nie ma w niej nic niezrozumiałego. Piąty rozdział to ćwiczenia w formie „Dziennika rozwoju językowego”.

Zapraszam na całą recenzję na:

• Języki obce
  • Przeczytane w 2017 roku (Wyzwanie 100 książek)
  • Chcę mieć
  • Rok 2019
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki Zacznij mówić po angielsku! Jak przełamać barierę językową?