Okładka książki Kieszonkowa encyklopedia praktycznej uprawy roślin domowych. Rośliny końca XX wieku. Piotr Kardasz
Piotr Kardasz Wydawnictwo: Videograf Seria: Kieszonkowa Encyklopedia hobby
hobby
Kieszonkowa Encyklopedia
Videograf
1992-01-01
1992-01-01
838551614X
rośliny pokojowe kwiaty rośliny

Jedną z moich pasji w życiu są rośliny doniczkowe. Mam ich dużo i uwielbiam ich pielęgnację. Od czego się ta pasja zaczęła? Właśnie od tej skromnej, kieszonkowej książki. Dostałem ją w dzieciństwie i używana była wielokrotnie w przeszłości. Dzisiaj też z przyjemnością czasem do niej zaglądam.
Książka jak już wspomniałem ma format kieszonkowy. Rozpoczyna się bardzo rozbudowaną częścią wstępną. Czytelnik dowie się z niej najważniejszych informacji, takich jak: czy rośliny są dobre i złe, gdzie ustawić rośliny w mieszkaniu, o tym, że najważniejsze jest światło, o glebie i nawożeniu, podlewaniu roślin, czasie przesadzania, pielęgnacji roślin doniczkowych zimą, o tym, co z roślinami w czasie urlopu, przyczynach chorób roślin doniczkowych oraz pozna rady na dwanaście miesięcy w roku. Głowna część książki to opisy różnych gatunków roślin doniczkowych w kolejności alfabetycznej: od achimenesa do zwartnicy. Każdy z gatunków (czasem jest to grupa gatunków) został szczegółowo opisany i dla każdego czytelnik znajdzie wszelkie podstawowe rady dotyczące uprawy. Każda roślina została zilustrowana przynajmniej jednym zdjęciem. Na końcu książki znajduje się indeks i objaśnienia piktogramów użytych w książce.
Książka bardzo przydatna. Zawiera mnóstwo ważnych i ciekawych informacji. Czy są jakieś minusy tej książki? Uważny czytelnik znajdzie w książce jakieś drobne nieścisłości. Pamiętajmy też, że książka nie uwzględnia wielu gatunków dzisiaj w domach popularnych lub nowych odmian, które mogą mieć nieco inne wymagania. Te elementy nie ujmują tej pozycji jednak wiele. Całość jest rzetelna i jest to w sumie książka wręcz rewelacyjna. Godna zdobycia i przeczytania. Moja ocena liczona w gwiazdkach musi być wysoka.

Książka jak już wspomniałem ma format kieszonkowy. Rozpoczyna się bardzo...

• Półka 2-2
  • Posiadam i Chcę przeczytać