Sztuka aranżacji w muzyce jazzowej i rozrywkowej

Okładka książki Sztuka aranżacji w muzyce jazzowej i rozrywkowej
Wojciech Kazimierz Olszewski Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Muzyczne muzyka
muzyka
Polskie Wydawnictwo Muzyczne
2010-01-01
2010-01-01
jazz muzyka muzyka rozrywkowa aranżacja teoria muzyki muzykologia

Wspaniałe kompendium na początek przygody z profesjonalną aranżacją. Myślę, że w podstawowym zakresie (ale za to bardzo szerokim) zostały tutaj poruszone naprawdę wszystkie możliwe aspekty. Problemy opisywane są od korzeni (oczywiście od tego poziomu korzeni, gdzie zakłada się już, że sięgnąłeś po tę książkę jako muzyk, a nie osoba z zupełnie obcej branży), jednocześnie...

Ta książka to jest sztos nad sztosy. Czułam się, jakbym trafiła na wykład do nauczyciela, który tłumaczy mi wszystkie aspekty aranżacji i kompozycji, o których z nikąd nie mogłam się dowiedzieć. Książka obowiązkowa dla każdego muzyka, który zainteresowany jest pisaniem i aranżowaniem muzyki okołojazzowej.

Na półkach: , , , , , , ,

Świetny podręcznik z zakresu tworzenia aranżacji do utworów jazzowych i rozrywkowych – oprócz przydatnej teorii mnóstwo praktycznych porad i gotowych rozwiązań. Do książki dołączona jest płyta CD z przykładami muzycznymi.

• TEMAT: Muzykologia
  • FORMA: Podręczniki i opracowania
  • Pełen pakiet gwiazdek
  • FORMA: Poradniki
  • CECHA: Ulubione
  • TEMAT: Muzyka rozrywkowa

Dodaj cytat z książki Sztuka aranżacji w muzyce jazzowej i rozrywkowej