Fatima. Największa tajemnica. Objawienia maryjne z lat 1917-1929. Nowo odkryte dokumenty

Okładka książki Fatima. Największa tajemnica. Objawienia maryjne z lat 1917-1929. Nowo odkryte dokumenty
Wincenty Łaszewski Wydawnictwo: Fronda reportaż
320 str. 5 godz. 20 min.
Kategoria:
reportaż
Wydawnictwo:
Fronda
Data wydania:
2016-01-27
Data 1. wyd. pol.:
2016-01-27
Liczba stron:
320
Czas czytania
5 godz. 20 min.
Język:
polski
ISBN:
9788380790339
Dodaj do pakietu
Dodaj do pakietu
Średnia ocen
8,2 8,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Reklama
Reklama

Książki autora

Podobne książki

Reklama

Oceny

Średnia ocen
8,2 / 10
31 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
285
123

Na półkach:

Książka, przytaczając wszelkie możliwe źródła na dany temat, bardzo przypomina pracę badawczą. Nie jestem pewna czy liczne powtórzenia tego samego, jednak z różnych źródeł zbyt wiele wnoszą. Jednakże pozycja godna polecenia, gdyż w wyczerpujący sposób wyjaśnia objawienia fatimskie.
Książka przypomniała mi prośbę Maryi o odmawianie różańca i pierwsze soboty oraz nauczyła modlitwy po Eucharystii.

Książka, przytaczając wszelkie możliwe źródła na dany temat, bardzo przypomina pracę badawczą. Nie jestem pewna czy liczne powtórzenia tego samego, jednak z różnych źródeł zbyt wiele wnoszą. Jednakże pozycja godna polecenia, gdyż w wyczerpujący sposób wyjaśnia objawienia fatimskie.
Książka przypomniała mi prośbę Maryi o odmawianie różańca i pierwsze soboty oraz nauczyła...

więcej Pokaż mimo to

avatar
114
24

Na półkach: , , , , , ,

Książka, niby zwykła, a jednak niezwykła... Jako osoba wierząca, po tej lekturze myślę że stałam się dopiero wierząca... Dosłownie obudziłam się. Dziękuję....

Książka, niby zwykła, a jednak niezwykła... Jako osoba wierząca, po tej lekturze myślę że stałam się dopiero wierząca... Dosłownie obudziłam się. Dziękuję....

Pokaż mimo to

avatar
100
9

Na półkach:

Jeśli patrzysz na świat i myślisz sobie czasem, że chyba coś jest z nim "nie tak" sięgnij po tę książkę. Uzyskasz wgląd w inne spojrzenie na rzeczywistość, a z Bożą pomocą być może zmieni się też Twoje życie. Tego życzę sobie i Wam, treści zawarte w książce pokazują dlaczego. Polecam.

Jeśli patrzysz na świat i myślisz sobie czasem, że chyba coś jest z nim "nie tak" sięgnij po tę książkę. Uzyskasz wgląd w inne spojrzenie na rzeczywistość, a z Bożą pomocą być może zmieni się też Twoje życie. Tego życzę sobie i Wam, treści zawarte w książce pokazują dlaczego. Polecam.

Pokaż mimo to

Reklama
avatar
982
977

Na półkach: ,

Książka "Fatima. Stuletnia tajemnica" oparta jest na faktach. Oprócz opowieści siostry Łucji są także jej odpowiedzi na listy zapisane w Apelu orędzia fatimskiego. Przedstawione okoliczności objawień mają niezwykle interesujący charakter, znajduje się wiele porównań, to one utwierdzają nas w przekonaniu, że te niezwykłe wydarzenia działy się naprawdę. Nikt nie uwierzyłby w opowiadania, potrzebne były dowody. Matka Boża Fatimska ukazała się trójce pastuszków: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi, powiedziała im, że ich modlitwy pomogą uzyskać pokój na tym świecie. Całości fatimskich objawień towarzyszy światło, było to połączenie świata ziemskiego z niebem.

Główna bohaterka siostra Łucja była fatimską wizjonerką, świadkiem objawień maryjnych. Opowiada ona o swoich przeżyciach, odczuciach i emocjach towarzyszących jej podczas ukazania się Matki Boskiej. Wszystkie objawienia miały miejsce w Fatimie (Portugalii). Ostatnie zapiski Łucji dostarczają nam wiele nowych faktów i jej przemyśleń. A więc, do czego wzywa Fatima? Jakie objawienia nam przedstawia i jakie wydarzenia historyczne poprzedzają jej zapiski?

Obecnie kultywuje się kult Matki Boskiej Fatimskiej w nabożeństwach do Jej Niepokalanego Serca w pierwsze soboty miesiąca oraz w rocznice objawień uroczystymi Mszami Świętymi i procesjami. Książka skierowana jest do każdego odbiorcy. Niezależnie od wieku, każdy kto jest ciekaw historii objawień Matki Boskiej powinien przeczytać właśnie tę książkę.
Ola, lat 16
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com

Książka "Fatima. Stuletnia tajemnica" oparta jest na faktach. Oprócz opowieści siostry Łucji są także jej odpowiedzi na listy zapisane w Apelu orędzia fatimskiego. Przedstawione okoliczności objawień mają niezwykle interesujący charakter, znajduje się wiele porównań, to one utwierdzają nas w przekonaniu, że te niezwykłe wydarzenia działy się naprawdę. Nikt nie uwierzyłby w...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1564
1556

Na półkach: ,

hyba nikomu nie trzeba przybliżać czym jest Fatima i jakie wydarzenia wiążą się z tą małą portugalską miejscowością. Historia trojga pastuszków znana jest chyba każdemu niezależnie od wieku, a miejsce to zarówno osobom wierzącym jak i nie wierzącym kojarzy się z zatwierdzonymi przez Kościół objawieniami Matki Bożej z początku XX wieku. Jeśli myślisz jednak, że książka Wincentego Łaszewskiego jest tylko zwięzłym przypomnieniem faktu objawień i streszczeniem tego co już było i nie ma większego wpływu na nasze życie jestem pewna, że po jej przeczytaniu znacząco zmienisz swoje myślenie.
Autorem „Fatimy” jest dr Wincenty Łaszewski, specjalista w zakresie antropologii teologicznej i mariologii, który znany jest przede wszystkim z książek o tematyce religijnej, a szczególnie maryjnej. Uznawany jest za międzynarodowy autorytet w temacie objawień, w szczególności związanych z Fatimą. W swojej najnowszej książce opisuje szczegółowo historię trojga pastuszków, Łucji, Hiacynty i Franciszka, którzy doświadczyli w swoim życiu objawień Maryi. Oprócz charakteru typowo informacyjnego (jako książka dokumentalna) posiada ona jednak dodatkowy, duchowy wymiar, który udziela się czytelnikowi od pierwszych stron lektury. Autor już we wstępie podkreślił, że jego celem jest przybliżenie wszystkim ludziom przesłania z Fatimy oraz przekazanie go w jak najbardziej zrozumiałej formie, tak aby każdy niezależnie od wieku, stanu i wykształcenia mógł je przyjąć.

Pełna recenzja książki na stronie:
http://moznaprzeczytac.pl/fatima-stuletnia-tajemnica-wincenty-laszewski/

hyba nikomu nie trzeba przybliżać czym jest Fatima i jakie wydarzenia wiążą się z tą małą portugalską miejscowością. Historia trojga pastuszków znana jest chyba każdemu niezależnie od wieku, a miejsce to zarówno osobom wierzącym jak i nie wierzącym kojarzy się z zatwierdzonymi przez Kościół objawieniami Matki Bożej z początku XX wieku. Jeśli myślisz jednak, że książka...

więcej Pokaż mimo to

avatar
971
957

Na półkach: ,

Moje ulubione Wydawnictwo Fronda wydało przepiękną pozycję książkową Wincentego Łaszewskiego pt. „Fatima stuletnia tajemnica”. Objawienie fatimskie to światło z Nieba, gdzie pierwszy raz Matka Najświętsza ukazała się biednym pastuszkom, Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie. Było to w 1817r. a więc mija już 100 lat, a przesłanie i Orędzie fatimskie jest nadal aktualne, a właściwie dopiero teraz odkrywane są nowe tajemnice, a Niepokalane Serce Maryi jest ratunkiem na dzisiejsze trudne czasy, bo jak pisze siostra Łucja w swoim dzienniczku „Ono ocali nas we współczesnych czasach…”.
Również nasz Ojciec Święty Jan Paweł II wołał w Fatimie „O Serce Niepokalane! Pomóż nam przezwyciężyć grozę zła, które tak łatwo zakorzenia się w sercach współczesnych ludzi – zła, które ciąży już nad naszą współczesnością i zdaje się zamykać drogi do przyszłości…”. Pomyślicie pewno, że Was straszę, otóż nie, przeciwnie, uważam, że współczesny świat znajduje się na „krawędzi czasu”. A Maryja ukazała nam drogowskazy i ścieżkę, z których my nie umiemy dziś korzystać, lub mylnie je interpretujemy. Książka ukazuje nam zbiór dokumentów i komentarzy, w których znajdują się wszystkie elementy Orędzia Matki Najświętszej, a także to ostatnie „Siódme Objawienie”, ale niestety drogi Czytelniku nie zdradzę Ci szczegółów, jeśli jesteś ciekawy sam zajrzyj do książki i przeczytaj. Matka Boża zapewnia nas, że Bóg nie pozostawia ludzi bez swojej pomocy, że im więcej im daje, to tym więcej wymaga, że im więcej zsyła cierpień tym bardziej obdarza ludzi swym pokojem i radością. I tak jest przecież z Objawieniem Fatimskim, bo jak pisze siostra Łucja „Maryja mówi nam o konieczności ofiary, ale sama modlitwa tutaj nie wystarcza, przecież w Boże plany wpisane jest cierpienie, bo prawdziwa miłość jest gotowa cierpieć – jak zbawienie, które dokonało się na krzyżu”. Pastuszkowie, więc nie przejmując się cierpieniami oddają się woli Bożej nawet jej nie znając…. .
Znamy przecież te Objawienia bardzo dobrze z książek, filmów, bądź od rodziców, czy babć, ale wciąż odkrywamy je na nowo. Większa część ludzkości to ignoranci poszukujący szczęścia tam, gdzie nie można go znaleźć. Spójrzmy na otaczający nas świat i co widzimy? Wszędzie wojny, nienawiść, grabieże, porwania, zemsty, kradzieże, zabójstwa itp. A jaka kara za te grzechy? Katastrofy, choroby, nieszczęścia i klęski żywiołowe i po co to wszystko? Aby poniżyć ludzkość w nienawiści, zemście i zagubić samych siebie, bo każdy myśli „tu i teraz” – kto tam myśli o wieczności.
Dlatego książka ta otwiera nam oczy na rzeczywistość, jest być może ważną lekturą dla Ciebie drogi i droga Czytelniczko, ukazuje również fragmenty dzienniczka siostry Łucji, które zostały odkryte dopiero po jej śmierci.
Książka po raz pierwszy udostępnia polskiemu czytelnikowi te nowe tajemnice fatimskie. Jest w miękkiej oprawie, zawiera 319 stron, objawienia spisane są drobnym drukiem ,a interpretacja większymi. Jeśli choć trochę zainteresowałam Cię to proszę sięgnij do tej wartościowej książki i czytaj, z zapałem. Czytaj!
Ocena:10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl

Moje ulubione Wydawnictwo Fronda wydało przepiękną pozycję książkową Wincentego Łaszewskiego pt. „Fatima stuletnia tajemnica”. Objawienie fatimskie to światło z Nieba, gdzie pierwszy raz Matka Najświętsza ukazała się biednym pastuszkom, Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie. Było to w 1817r. a więc mija już 100 lat, a przesłanie i Orędzie fatimskie jest nadal aktualne, a...

więcej Pokaż mimo to


Cytaty

Reklama
zgłoś błąd