Absolutnie fantastyczne labirynty

Nasza Księgarnia
2016-01-20
2016-01-20
Magdalena Korobkiewicz
łamigłówki zagadki Lorna Anderson Jean Claude Samantha Meredith Sophie Rohrbach Magdalena Korobkiewicz

Labirynty uwielbiałam od kiedy tylko pamiętam. Zawsze w różnego typu książeczkach ich wyszukiwałam i sprawdzałam, w jak szybkim czasie uda mi się dojść do mety. Byłam niezwykle rada, gdy na soczkach na opakowaniu były labirynty. Gdy zobaczyłam ,,Absolutnie fantastyczne labirynty" Wilson Becky'ego bardzo chciałam sprawdzić, czy ten zbiór 100 labiryntów mnie zachwyci.

Jednego tym labiryntom odmówić nie można - są niezwykle różnorodne. Wydane w dużym formacie, w miękkiej okładce prezentują się dość okazale jak za 30 zł, które kosztują. Od razu, gdy książka znalazła się w moich rękach przystąpiłam do ich rozwiązywania i tutaj niestety się zawiodłam. Większość labiryntów jest bardzo ciężka do przejścia. Mam już jakieś pojęcia w tej dziedzinie, a i tak musiałam się bardzo natrudzić. Zawsze gdy mam z tym problem prowadzę sobie linię od mety - jakoś prościej mi dojść do startu, niż w drugą stronę.

Na okładce znajdziemy napis, iż są to labirynty przeznaczone dla początkujących i zaawansowanych. Niestety, mniemam, że to Ci drudzy będą bardziej zadowoleni z tej publikacji. Niektóre labirynty są moim zdaniem słabo widoczne i ciężko poprowadzić tam linię. Na początku znajdujemy informację, by się nie zniechęcać i w razie niepowodzenia przejść do następnej planszy. Na zakończenie znajdują się rozwiązania wszystkich labiryntów.

,,Absolutnie fantastyczne labirynty" to, moim zdaniem, pozycja wielokrotnego użytku, gdyż zazwyczaj przesuwam palcem po stronach, a nie długopisem, czy ołówkiem. Twórcy nie można odmówić pomysłu, ale niestety ,,Absolutnie fantastyczne labirynty" nie zachwyciły mnie w takim stopniu, jak tego oczekiwałam.

Moja ocena: 4/6

Jak zapewnić dzieciom dobrą rozrywkę i jednocześnie naukę oraz rozwój umiejętności? Jest na to wiele sposobów: od wpatrywania się w płomień świecy, zabawy z różnorodnymi masami, przez rebusy i układanki po labirynty. Każda z form pozwala nie tylko ćwiczyć koncentrację, ale i ćwiczy różne umiejętności. Labirynty pozwalają na ćwiczenie spostrzegawczości, wyrabiają łatwość znajdowania rozwiązań i kształtują wyobraźnię przestrzenną.
"Absolutnie fantastyczne labirynty" zawierają bardzo rozbudowane drogi pełne niespodzianek i zadań. Każda strona jest odmienna. W książce znajdziemy miasto pełne zombiaków, taśmę z pudłami i robotami, jaskiniami, gigantycznymi stworzeniami morskimi, podziemnymi tunelami, wodnymi przeszkodami, kolekcjami rzeczy, szkołą, plażą, kosmosem, łąką, placem budowy, niebem, wesołe miasteczko, tor z liści, remontowany budynek, wnętrze piramidy, staw, zaplątane sznurówki, galerią, krajobrazami innych planet i wiele, wiele innych. Każdy z labiryntów zachęca dzieci do zabawy, wodzenia palcem po kartce oraz wcielania się w różne role, co pomaga rozwijać wyobraźnię. W przypadku problemów ze znalezieniem prawidłowej drogi można zerknąć na ostatnie strony, na których znajdziemy rozwiązanie zadań.
W książce znajdziemy zarówno bardzo proste labirynty, jak i skomplikowane, dzięki czemu dzieci i dorośli będą mogli ćwiczyć swoje umiejętności koncentracji. Zbiór ćwiczeń doskonale sprawdza się jako materiał do rehabilitacji. Polecam wszystkim, którzy mają problemy z koncentracją oraz dzieciom w wieku przedszkolnym i szkolnym. Labirynty będą również doskonałą rozrywką dla osób starszych, które pragną po różnych urazach wrócić do formy intelektualnej.

Są naprawdę Absolutnie Fantastyczne!!!

Znajdziemy tu labirynty dla dziewczynek i dla chłopców, choć prawda jest taka, że niezależnie od wieku i płci każdy młody odkrywca będzie chciał zwyciężyć w każdym zadaniu! Jak widać na powyższym obrazku, moja córa chłopcem nie jest a bez większych oporów a wręcz z fascynacją "jeździła" monsterem :) Podróżowała również po kosmosie, omijała zombie, jechała ze strażakami do pożaru, pomagała zdążyć pasażerom na samolot. Jest też napad na bank, galeria handlowa, mysz uciekająca przed kotem czy walka ze smokiem. Wystarczy przewrócić stronę a nowa historia otworzy przed dzieckiem wrota do wyobraźni, kreatywności, cierpliwości i radości, że udało się ukończyć zadanie i osiągnąć cel.

Labirynty polecamy oczywiście rozwiązywać ołówkiem (z gumką obowiązkowo w zasięgu ręki),jednak na potrzeby fotografowania, moje dziecię poprawiło niektóre pisakiem, żeby były lepiej widoczne, co tylko sprawiło jej dodatkową frajdę, że może po raz drugi zrobi dany labirynt. Powinnam napisać chyba, że to wspaniała zabawa dla całej rodziny, ale uwierzcie mi na słowo... to może być zbyt ryzykowne stwierdzenie, bowiem podzielić się z mamą ciastkiem to jedno a radością ze zrobienia labiryntu to zupełnie coś innego i mogłam tylko być asystentem :) Książka jest jednak, mimo to, warta polecenia! Moja córa już domaga się następnej powoli dawkując sobie radość z robienia tej i powtarza mi, że "jak się ta skończy, to żeby nowa już czekała".

całość recenzji i foto: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/02/becky-wilson-absolutnie-fantastyczne.html

Są naprawdę Absolutnie Fantastyczne!!!

Moje dziecko uwielbia labirynty. Miałam już kiedyś okazję pisać dla Was recenzję jednej podobnej książki z wydawnictwa Nasza Księgarnia i była ona u nas prawdziwym strzałem w dziesiątkę! Wiedziałam, że z tą będzie tak samo :)Wyobraźcie sobie, że kiedy Nikodem zobaczył tę nową książkę pełną super labiryntów to zaczął skakać z radości! Poganiał mnie, abym jak najszybciej ją poskanowała żeby mógł wziąć się za jej wypełnianie. I wiecie co? Została uzupełniona w ciągu dwóch podejść ;)

Jak się pewnie łatwo można domyślić w środku tej książki znajdują się labirynty. Ale nie są to takie zwykłe labirynty! To super przygody, które nasze dzieciaki mogą przeżywać podczas rozwiązywania tych łamigłówek. Wystarczy trochę wyobraźni i może okazać się, że labirynt to nie tylko labirynt, ale najprawdziwsza droga do pokonania, a obrazki to nie tylko obrazki, ale prawdziwe postacie i przeszkody ;)

A co za przygody możemy tam przeżyć? Możemy uciekać przed zombie, wyplątać się z macek ośmiornicy, przejść przez rzekę po kamieniach, możemy pomóc kosmitom trafić na Ziemię, odwiedzimy plac budowy i pomożemy koparce trafić na miejsce gdzie ma kopać, zjedziemy ze stoku na desce, wraz ze strażą pożarną pognamy do palącego się budynku, pomożemy mrówkom bezpiecznie trafić do domu, odwiedzimy galerię handlową, doprowadzimy mamę misiową do jej maleństwa, pospacerujemy po zoo, wcielimy się w rycerza i będziemy walczyć ze smokiem, wybierzemy się na safari, przebrniemy przez masę schodów w biurowcu i wraz z policją będziemy ścigać złodziei, którzy napadli na bank ;)

To oczywiście nie wszystko! Tych przygód jest tutaj 100! To naprawdę masa super zabawy! Przy każdym z labiryntów zaznaczone jest gdzie jest START, a gdzie META, za każdym razem znajdziemy także krótki opis co należy zrobić, komu pomóc, gdzie trafić i jak to najlepiej zrobić. Wszystko jest bardzo kolorowe, każda z przygód jest inna, pomysłowa, nic się nie powtarza. Każdy z tych labiryntów jest ciekawy. Niektóre są bardzo łatwe, inne nieco trudniejsze, ale mój labiryntowy fan radzi sobie super ze wszystkimi :) Grafika także super, nam bardzo się podoba!

Nikodem mimo tego, że już dawno rozwiązał wszystkie labiryntowe zadania i tak wraca ciągle do tej książki, przegląda obrazki, bierze jakieś zabawkowe figurki, bawi się nimi udając, że ilustracje to prawdziwe światy. Ma to moje dziecko fantazje co niezmiernie mnie cieszy :)

Dodatkowym plusem jest to, że Nikodem rozwiązywał wszystko za pomocą ołówka. Za jakiś czas zmażę mu to i będzie miał zabawę od nowa ;) Jestem pewna, że choćby bardzo się starał nie zapamięta wszystkich rozwiązań, dzięki temu książka ta nie jest tylko taką jednorazową zadaniówką, która po wypełnieniu ląduje w śmietniku czy gdzieś na dnie szuflady zapomniana przez dziecko. Oj nie, jak widać po naszym przykładzie - zdecydowanie jest ona wielorazowego użytku! Nie koniecznie w tym celu w jakim ją stworzono, najważniejsze, że bawi i cieszy moje dziecko ;) Jestem pewna, że Wasze będzie równie zachwycone jak mój Nikodem!

Stawiam duży nacisk na kreatywne zabawy i rozwijające gry. Nowością Wydawnictwa Nasza Księgarnia jest książka pełna intrygujących i fantastycznych labiryntów. Mylicie sie jednak jesli myślicie, że są to standardowe mury do przejścia z cegieł lub krzaków.
Becy Wilson w swojej przygodowej książce zaprezentowała całkowicie inne spojrzenie na słowo labirynt. Nie tylko musimy znaleźć drogę do wyjścia jak to sie ma przy tradycyjnych łamigłówkach. Przy okazji musimy wykonać jakim żądani: miedzy innymi złapać zbiegłych zombiaków i odprowadzić ich na cmentarz, pomóc pingwinkowi kaskaderowi, wyruszyć po skarb z Jednoooką Wioletką, walczyć ze smokiem, wybrac sie w rajd terenowy czy nawet popływać na spływie Aleją Aligatorów!

Książka zawiera ponad 100 wystrzałowych, rewelacyjnych, kapitalnych labiryntów! Dla początkujących i zaawansowanych. Dla dziecka i rodzica. Jest to książka która zaangażuje całą rodzinę do wspólnej zabawy. Idealny pomysł na zimowe wieczory. My bawimy sie co wieczór :)

Warto napomknąć, że każda strona to inna przygoda i nowa wyprawa po dawkę kreatywnego myślenia

W labiryntach jest coś takiego, co niezmiennie nas przyciąga. Uwielbiamy tajemnice, zagadki i najtrudniejsze łamigłówki, których rozwiązywanie potrafi zajmować naprawdę dużo czasu. Nasz umysł kocha rzeczy, które wymagają od niego pracy - zdecydowanie lepiej wtedy funkcjonuje i staje się sprawniejszy. Dlatego tak często poleca się krzyżówki czy inne tego rodzaju łamacze głów dla osób z problemami w dziedzinie kognitywistyki. Wybierzcie się zatem w podróż pełną zawiłych labiryntów i różnorakich przygód!

Więcej na zukoteka.blox.pl

100 absolutnie fantastycznych labiryntów do pokonania. Przygoda, zmaganie się z trudnościami, pokonywanie przeszkód. Znakomita zabawa. Nauka ćwiczenia wprawnych ruchów ręki, precyzji, wytrwałego dążenia do celu i cierpliwości. Stopniowanie trudności w pokonywaniu zawiłych dróg.

Już sama okładka zapowiada, że od wnętrza tej książki będzie naprawdę trudno się oderwać. Te kolory, pełne szczegółów ilustracje i czekająca na nas do rozwikłania zagadka przyciągają jak magnes i zatrzymują czytelnika na długie godziny.

• Dla dziecka
  • Papierowa
  • Franek
  • Przedszkole
  • Złota Lista 6+

Dodaj cytat z książki Absolutnie fantastyczne labirynty