Malezja i Singapur. Złota Seria

Przed moim wyjazdem do Malezji poszukiwałam dobrego przewodnika i nie mogłam nic znaleźć. Szukałam też w Anglii łudząc się że tam będzie większy wybór. Z braku laku kupiłam angielskie wydanie Lonely Planet które uważam za bardzo kiepskie. Tym bardziej się ucieszyłam widząc nowy przewodnik po Malezji, byłam bliska niekupienia go, ponieważ jest pod patronatem Itaki, ale na szczęście dałam mu szansę.
Jest tam wszystko czego szukałam w dobrym przewodniku czyli:

Podzielony jest na sekcje typu: historia, geografia, klimat, jedzenie, ciekawostki itp, a później są opisy poszczególnych miast czy regionów.
Cieszę się że autorzy potrafili znaleźć złoty środek i nie przesadzić z natłokiem informacji np o historii.
Plusem przewodnika są fajne, praktyczne informacje, np co jeść, jakie pamiątki warto przywieźć, jakie są zwyczaje w Malezji.

Część przewodnika z opisem regionów jest dobrze skonstruowana, zawiera sporo informacji, jest przejrzysta i nie ma natłoku zbędnych szczegółów. Dodatkowo przewodnik ozdobiony ładnymi zdjęciami.
Drobna uwaga, na stronie 14 literówka, ośrodek dla Orangutanów nazywa się Sepilok a nie Sempilok :)

Podsumowując, przewodnik godny polecenia, według mnie najlepszy na rynku.

• 2017
  • Rok 2016