Twoje niemowlę tydzień po tygodniu

Okładka książki Twoje niemowlę tydzień po tygodniu Simone Cave, Caroline Fertleman
Okładka książki Twoje niemowlę tydzień po tygodniu
Simone CaveCaroline Fertleman Wydawnictwo: KE Liber poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Your Baby Week by Week
KE Liber
2011-01-01
2011-01-01

Okładka książki Nauka nocniczka dla dziewczynek... prosta metoda Simone Cave, Caroline Fertleman
Nauka nocniczk... Simone Cave, Caroli...
Okładka książki Nauka nocniczka dla chłopców ... prosta metoda! Simone Cave, Caroline Fertleman
Nauka nocniczk... Simone Cave, Caroli...

Książka która towarzyszyła mi od narodzin mojego dziecka i była ogromną pomocą zwłaszcza na samym poczatku, gdy maluch pojawił się w domu a wraz z nim mnóstwo pytań dotyczących prawidłowej opieki. Ta książka to prawdziwy skarb. Autorki opisują najważniejsze aspekty każdego tygodnia życia dziecka przez co rodzice mogą zyskać pewność że z maluchem wszystko jest w porządku lub też wiedzą na jakie sygnały zwracać szczególną uwagę. Szczerze polecam.

Bardzo dobre kompedium wiedzy na temat opieki nad niemowlakiem. Idealna dla debiutujących rodziców. Wiedza jest konkretna i skondensowana. Książka pisana prostym i zrozumiałym językiem. Opisuje poszczególne etapy rozwoju niemowlaka.

Pierwsza połowa praktyczna, druga przestarzala o z dziwnymi zaleceniami typu opowiadanie kłamstw innym rodzicom na temat tego czy nasze dziecko przesypia noc

Treściwa i dobrze poukładana pozycja, która obejmuje takie tematy jak zdrowie mamy i dziecka, karmienie, sen, zabawę, pielęgnację i wiele innych. Niektórym może nie spodobać się podejście autorów do kwestii "treningu snu" i wypłakiwania się, ale moim zdaniem jak to w każdym poradniku część uwag czytelnik bierze sobie do serca, a niepasującą część ignoruje. Choć fakt, że dla osoby nieobeznanej z tematem, rady dotyczące wypłakiwania się dziecka mogą wydawać się cenne i świeżo upieczona mama może w przyszłości żałować posłuchania się ich.

Książka jest praktycznym poradnikiem. Autorki tydzień po tygodniu omawiają kolejne stadia rozwoju niemowlęcia i sposoby pielęgnacji. Uprzedzają również o ewentualnych problemach, które mogą się pojawić na poszczególnych etapach. Książka nie jest jednak pozbawiona wielu wad - szczególnie negatywne wrażenia odniosłam po lekturze fragmentu dotyczącego stosowania leków przeciwgorączkowych. Autorki przedstawiają korzystanie z tych środków w niemal samych superlatywach i rekomendują je jako preparaty bezpieczne. Nawet uważają, że lepiej jest podać lek niepotrzebnie, gdyż dziecku nie wyrządzi to szkody, a może zminimalizować ewentualny ból lub wzrost temperatury ciała. Jednakże, jak już powszechnie wiadomo z wielu badań naukowych, stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych, jak i paracetamolu niesie ze sobą poważne niebezpieczne implikacje zdrowotne, zatem stosowanie tych leków powinno się ograniczyć jedynie do wyjątkowych sytuacji i to pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności.

Zazwyczaj sceptycznie podchodzę do wszelkiego rodzaju poradników i często wybieram z nich jedynie interesujące mnie fragmenty, ale tą książkę przeczytałam w całości i wiedza w niej zawarta niejednokrotnie mnie ratowała.

Jest to swoista instrukcja obsługi niemowlaka. Opisuje czego można się spodziewać po maluchu w każdym kolejnym tygodniu życia. Każdy tydzień jest opisany w osobnym rozdziale i w każdym znajdują się wskazówki odnośnie snu, płaczu, karmienia, pieluszek, mycia, rozwoju i zabawy, konieczności interwencji lekarskiej oraz tego, co się dzieje z samą mamą. Słowem wszystko, co jest potrzebne żeby ogarnąć malucha :)

Rady są napisane w prosty sposób. Panie nie próbują pokazać, że pozjadały wszystkie rozumy, ale ciągle podkreślają, że każde dziecko jest inne i że nakreślają scenariusz działania, ale jego realizację zostawiają rodzicom, którzy najlepiej znają swoje dzieci.

Podobała mi się zarówno forma książki jak i treści w niej zawarte. Gorąco polecam!

Wiele przydatnych porad i informacji odnośnie rozwoju dziecka. Książka robiła dobre wrażenie do momentu poruszenia tematu "treningu snu" i rad w stylu: pozwól dziecku się wypłakać, gdyż jest to niezgodne z moimi przekonaniami.
Jednak pomijając powyższe książka godna polecenia.

Jednak pomijając powyższe książka godna polecenia.

Zakupiłam ta książkę licząc ze bedzie dobrym przewodnikiem dla świeżo upieczonej mamy. Zwątpiłam jednak, gdy znalazłam rady w stylu " pozwól sie dziecku wypłakać- godzina, dwie płaczu mu nie zaszkodzą" itp. Dziękuje, nie polecam

Przestarzałe przekonania, min o wypłakiwaniu dziecka. Tresura snu i rozszerzanie diety po 4 miesiącu.

• Macierzyństwo
  • 2016
  • 2016

Dodaj cytat z książki Twoje niemowlę tydzień po tygodniu