Tutto comincia dalle stelle

Okładka książki Tutto comincia dalle stelle
Margherita Hack Wydawnictwo: Sperling & Kupfer astronomia, astrofizyka
2011-10-25
włoski
9788820051464
astronomia

Wyobraź sobie, że masz możliwość bycia na statku kosmicznym o nazwie Aldebaran, nazwa wzięta z najjaśniejszej gwiazdy z gwiazdozbioru Byka, z Panią Autorką jako nauczycielkę wyjaśniającą wszystko to, co ma do czynienia z astronomią czyli co jest co, jak wygląda i jak funkcjonuje. To będzie niezwykła podróż po kosmosie i galaktykach.

Książka jest przeznaczona dla dzieci i gimnazjalistów, ale ze względu na to, że wszystkie podstawy astronomii są wyjaśnione w prosty sposób, to spokojnie mogą po nią sięgnąć wszyscy, którzy nawet od zera chcą zdobyć całą podstawę tej dziedziny.

Osobiście jestem w wieku studenckim i cieszę się, że tyle nowych rzeczy się dowiedziałam i także zrozumiałam to, czego nie mogłam zrozumieć jak coś funkcjonuje. Serdecznie polecam!

Książka jest przeznaczona dla dzieci i...

Dodaj cytat z książki Tutto comincia dalle stelle