Elementarz filozofii

Okładka książki Elementarz filozofii
Artur Andrzejuk Wydawnictwo: Navo Seria: Propedeutyka filozofii filozofia, etyka
filozofia, etyka
8389920972
filozofia propedeutyka wstęp elementarz

2076

Na półkach: , , , ,

Jedno z lepszych wprowadzeń do filozofii, jakie czytałem, a znam ich sporo. Na zaledwie 100 stronach profesor Andrzejuk wyjaśnia czym jest filozofia, co ją odróżnia od innych dziedzin ludzkiej kultury i jakie są jej główne działy. Robi to bardzo lekkim i przystępnym językiem, wplatając w to bardzo cenne uwagi. Nie spodziewałem się tego, bo miałem wrażenie, że ciężko mnie zaskoczyć w tych podstawowych zagadnieniach i czytałem głównie pod scenariusze na mój kanał na YT, ale sporo się nauczyłem z tego dzieła.

Fajna książeczka reklamująca filozofię, w bardzo przystępny sposób. Autor jest profesorem UKSW, książka jest niestety bardzo trudno dostępna, ale naprawdę warto. Jest króciutka, w sam raz na godzinkę czytania.

Dodaj cytat z książki Elementarz filozofii