Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwy Notes

Powergraph
2012-11-07
2012-11-07
11940296

Okładka książki Boże nawiedzenie Justyna Hankus, Rafał Kosik, Radek Rak, Wit Szostak
Boże nawiedzenie Justyna Hankus, Raf...
Okładka książki Ku gwiazdom. Antologia Polskiej Fantastyki Naukowej 2023 Tomek Bilski, Michał Cetnarowski, Andrzej Drzewiński, Łukasz Marek Fiema, Marta Gidyńska, Jacek Inglot, Rafał Kosik, Marta Magdalena Lasik, Jan Maszczyszyn, Radek Rak
Ku gwiazdom. A... Tomek Bilski, Micha...

NOTES JEST CZADOWY.

Przeznaczony jest nie tylko dla fanów twórczości Rafała Kosika, ponieważ zawiera krótkie opisy bohaterów i każdego tomu. „Nie fana” może skusić do sięgnięcia po książkę z tej serii .

Zawiera dwa plany lekcji (bo pierwszy na pewno ulegnie zmianie),zabawne notatki, obrazki, schematy i komiksy wykonane ręką autora oraz ściągi z matematyki, fizyki i chemii, które przydadzą się w szkole.
Ma dużo miejsca na robienie notatek. Kartki są w linie i w kratkę. Dają wrażenie jakby pochodziły z minionej epoki.
Teoretycznie możliwy notes jest bardzo praktyczny i dobrze wykonany ! Przetrwa wiele.

Polecam. Powinien on znaleźć się w plecaku każdego ucznia.

NOTES JEST CZADOWY.

Bardzo fajny i praktyczny notes z śmiesznymi cytatami z książek z cyklu ,, Felix, Net i Nika" . Jest pełny obrazków ,komiksów oraz śmiesznych dopisków. Na początkowych stronach jest plan zajęć, a na końcu ściągi z różnych przedmiotów szkolnych...

PRAKTYCZNIE FAJNY NOTES

FNiN to najpopularniejsza w Polsce seria łącząca fantastykę i przygodę z literaturą młodzieżową. Kosik, człowiek płodny literacko i niezwykle pomysłowy, serwuje w niej cały wachlarz najróżniejszych motywów i tematów, od sensacyjnych napadów, przez UFO, podróże w czasie i dziwaczne eksperymenty, po światy alternatywne. Wymienić wszystkiego nie sposób, to po prostu trzeba przeczytać, bo seria naprawdę znakomicie sprawdza się w przypadku tak 7-latków jak i 107-latków, ale wspomnieć należy o dodatku do niej. I nie mówię tu o opowiadaniach, które coraz ukazywały się jako e-booki, a o miłej ciekawostce, jaką jest "Notes".

Jakie daje wrażenia?

Przede wszystkim, jak to było w przypadku "Notesu Wędrowycza", trudno jest tu mówić o stricte notesie. Owszem, miejsca do pisania jest dużo, tak w kratkę jak i w linie, całość została przyjemnie wystylizowana na zniszczone, stare papierzysko, ale na tych "czystych" stronach wiele jest fragmentów zaczerpniętych z serii, rysunków z poszczególnych tomów, streszczeń samych tomów, jak i ilustracji zupełnie nowych. Ilustracji z prywatnego archiwum autora, pokazujących maszyny rodem z klasyki SF oraz krótkie humorystyczne komiksy.

W "Notesie" znalazło się także miejsce na coś, czego nigdy nie brak w książkowej serii, a mianowicie nauki. Wiadomości z bliskich Kosikowi dziedzin wiedzy - czyli matematyki, fizyki i chemii nadają się w sam raz dla nastolatków, znajdując praktyczne zastosowanie w szkole.

Dlatego fanom serii polecam tą publikację, bo moim zdaniem warto ją posiadać na półce, postawioną obok tomów przygód Felixa, Neta i Niki.

Recenzja opublikowana także na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2015/04/02/felix-net-i-nika-oraz-teoretycznie-mozliwy-notes-rafal-kosik/

PRAKTYCZNIE FAJNY NOTES

• Rafał Kosik