Niebieskie migdały

Ewa Nowak Cykl: Miętowa (tom 16)
literatura młodzieżowa 526 str.
Egmont Polska
literatura młodzieżowa
Ewa Nowak seria 13 dojrzewanie problemy

Egmont Polska
literatura młodzieżowa
Ewa Nowak seria 13 dojrzewanie problemy

Kup książkę

Może jestem za stara na takie książki, bo mam więcej niż 12 lat, infantylność tej książki jest wprost miażdżąca. Mam ochotę się jej pozbyć z mojej półki.

"Jak nie wiesz, co robić - zastanów się, czy możesz o tym wprost powiedzieć swoim bliskim
- Nigdy o tym tak nie myślałam, ale teraz widzę, że to fajna wskazówka. Jeśli kiedyś będę chciała zrobić coś niejednoznacznego, coś, o czym ci nie będę chciała powiedzieć, to znaczy, że to zła droga i trzeba uciekać".

To i tak wygórowana opinia. No kurcze po piersze co to robi w serii miętowej??? I to jest moja opinia, że wznowienie serii 13 w serii miętowej nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem.

Chwyciłam książkę w locie, nie musiałam nawet czytać opisu żeby wiedzieć że będzie dobra- wszak to Ewa Nowak, symbol idealnych powieści dla młodzieży. Nawet się nie zorientowałam że utwór będzie podzielony na kilka historii. Nie mniej jednak każda z nich jest urzekająca. Oczywiście morał jest, fabuła i bohaterowi znakomici. Ewa Nowak to na pewno autor który dzięki swoim...

Pięć nowelek przesycone dawką, niestety, mdłych powieści miłosnych. Nie mam nic do romansideł, ale tą powieść zostawiam nastolatkom, które uwielbiają czytać nudne, miłosne perypetie ;) Nie obrażając autorki, która ma na koncie ciekawe pozycje. Książkę ratują wątki związane z rodziną, które dają do myślenia ;) Osobiście nie polecam

Świetna książka. Kocham książki pani Ewy Nowak.

Bardzo fajna, ale wolałabym, żeby zamiast kilku opowieści byłą 1 długa ;)

Na półkach: , , , , , , ,

Niebieskie migdały to wznowienie pięciu nowelek z tzw. serii „13” pod jednym wspólnym tytułem. W skład tomu wchodzą tytuły: Chłopak Beaty, Cztery łzy, Linia Karo, Furteczki oraz Piątki. Intryga każdej nowelki jest niezależna od pozostałych, jednakże zaczynając od części pierwszej (Chłopak Beaty) można odnaleźć powiązania między głównymi bohaterkami. Osią łączącą wszystkie...

nie podobało mi się

Zdecydowanie najlepsza książka autorki! Bardzo spodobały mi sie wszystkie opowiadania.

• Ewa Nowak
  • 2014