Podróż do mrocznych portów

Okładka książki Podróż do mrocznych portów
Pierdomenico Baccalario Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk Cykl: Ulysses Moore (tom 14) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Ulysses Moore (tom 14)
Viaggio nei porti oscuri
Firma Księgarska Olesiejuk
2015-05-06
2015-05-06
Wioletta Gołębiewska
ulysses moore wrota czasu

DNF na 12 rozdziale na stronie 123.
Nie skończyłam, ponieważ nie mam pojęcia kim są ci bohaterowie ani co dzieje się w tej książce i dlaczego. Myślę, że dam jej jeszcze szansę, ale na pewno nie w najbliższym czasie.

Na półkach: , , , ,

Czternasta część serii Ulyssesa Moore, a zarazem druga nowego cyklu, znów sprowadza Murray’a, Minę, Connora i Shane’a do Kilmore Cove. Razem z nimi przybywa ojciec Shane’a, który jednak po przybyciu zapada w długi sen. Tym razem przyjaciele mają za zadanie odkrycie kryjówki Kompanii Indii z Wyobraźni, która uwięziła Ricka Bannera i profesora Galippi.
Lektura ta jest dla...

Na półkach: , , , ,

'Podróż do Mrocznych Portów' to udana kontynuacja 'Statku czasu'.

Akcja toczy się szybko, w kilku miejscach jednocześnie.
Czytelnik poznaje nowe Miejsce z Wyobraźni - Trapobane to chyba pierwsza opisana kraina, która źle zarządzana, pod wpływem człowieka, zmienia się w Mroczny Port. Ogromnie podoba mi się fakt, iż Kilmore Cove nie jest celem podróży bohaterów (jak w...

Byłam zawiedziona tą książką, ponieważ w początku serii naprawdę się zakochałam

Skończyć na 12 tomach nie było złym rozwiązaniem. Jak dla mnie ta historia już powinna się zakończyć i dalej jej nie drążyć. Chociaż czułam niedosyt i chciałam więcej to teraz wiem, że więcej nie chcę. Chociaż kusi to nie rozczaruje się następnym tomem. Może jestem już zbyt ,,dorosła", ale ta seria straciła już to ,,coś".

Bardzo fajna książka, w sam raz na długie, jesienne wieczory.

Książka dla dzieci jako lekarstwo na marny nastrój. Zawsze działa.

Sagę o Ulyssesie Moore kojarzę mgliście z dawnych wyborów czytelniczych młodszej siostry dobrych parę lat temu. Były to książki wydane w ciekawy, cieszący oko sposób, z okładkami w obwolutach, umieszczone strategicznie w dziale z fantastyką, jednak nawet to nie skusiło mnie wtedy do sięgnięcia po którąś z nich. Tym większe było moje zdziwienie, gdy okazało się, że książka z...

Kolejny tom ulubionej serii dzieciństwa dostarcza to co w niej kocham: wyrazistych, interesujących i sympatycznych postaci, podróży do legendarnych miejsc oraz co najważniejsze pobudza wyobraźnie i ciekawość świata.

zdecydowanie słabsze niż części 1-12, a szkoda

• Chcę w prezencie
  • 2015
  • Do kupienia
  • 2015
  • 2018
  • Ulysses Moore

Dodaj cytat z książki Podróż do mrocznych portów