Nieustraszony

Fearless
Wydawnictwo M
2015-03-10
2015-03-10
navy seal grom militaria jednostki specjalne

Historia o Adamie Brownie jest niesamowita, natomiast styl jej napisania, przesiąknięty amerykańskim patosem przyprawia o mdłości.

Przyznaję, że książka trafiła w me ręce całkowicie przypadkiem. Przeglądałem strony internetowe na jednym z serwisów sprzedażowych i moje sprawne oko wypatrzyło na okładce emblemat Sealsów. Rozpoczynając czytanie zastanawiałem się czym główny bohater pośmiertnie zasłużył na książkę. Teraz już wiem czym i chylę mu czoła z to co robił. Ta książka jest trochę inna niż wszystkie te, które do tej pory przeczytałem o siłach specjalnych. Autor w ogóle nie skupia się na szkoleniu, motorach treningowych czy specyfice walki oddziałów specjalnych. Skupia się za to na życiu i historię człowieka, który upadł bardzo nisko i podniósł się, czego ukoronowaniem był przydział do elitarnych oddziałów spod znaku orła trzymającej trójząb, kotwicę i broń. Ale to nie wszystko. Nasz głównym bohater był jednym z najlepszych ale cały czas życie rzucało mu pod nogi kłody (celowo nie zdradzam szczegółów bo uważam że zdecydowanie lepiej będzie jak czytelnik sam się przekona jakie). I Brown tym przeciwnościom losu stawiał z sukcesem czoła. W książce oczywiście pojawiają się informacje ze szkoleń i specjalistyczna terminologia wojskową ale na bardzo zdawkowym poziomie. Przewija się tu również motyw Boga ale w inny sposób niż ten, który można dostrzec w naszym kraju. Jest to żarliwa wiara ale wiara w sensie uduchowienia i zawierzenia siebie Bogu a nie wiara granicząca z fanatyzmem religijnym. Ciekawa lektura. Polecam.

Jako miłośniczka wspomnień byłych członków sił specjalnych w poszukiwaniu kolejnej lektury, natknęłam się na tę książkę. Od razu zaczęłam się zastanawiać co takiego wyjątkowego było w Adamie Brownie, że autor postanowił napisać jego biografię? Jakim był człowiekiem?
Już po lekturze śmiało można stwierdzić, że był mężczyzną Nieustraszonym. Tytuł idealnie oddaje charakter tego człowieka. Jego determinacja, upór i silna wola są godne podziwu. Mimo walki z własnymi demonami i licznymi przeciwnościami losu nigdy nie zrezygnował z dążenia do wybranego przez siebie celu. Niestety za swoją odwagę i bohaterstwo zapłacił najwyższą cenę.
Historia Adama Browna jest niezwykle inspirująca i nie tylko miłośnicy jednostek specjalnych będą nią urzeczeni.

Książka niezwykle inspirująca. Opowiada jak można odnaleźć sens życia. Mówi o tym, jak wiele w nas potencjału dobra, z którego czasami nie zdajemy sobie sprawy. Zapewne lektura głównie dla mężczyzn, choć dobrze, że nie zabrakło wątków rodzinnych i małżeńskich. Cześć bohaterom!

Dla takich ludzi jak ja, książka ta z mojego punktu widzenia jest pewną wskazówka i drogą do tego, że jak w życiu czegoś się pragnie to z bożą pomocą można osiągnąć wszystko.Sam miałem różne problemy w przeszłości, fajnie wiedzieć, że z dna można wybić się do takiego poziomu. Fajnie wiedzieć też, że będąc osobą zagubioną w życiu można nagle odnaleźć sens. Daje ona nadzieje. Literatura godna przeczytania.., braterstwo, miłość do rodziny, ciężka praca, odwaga, wiara.. To tylko jedne z wielu wartości jakie ta książka posiada. Miła sprawa dla oczu, Polecam:)

Książka warta przeczytania na mnie zrobiła duze wrażenia i pokazala ze warto wieżyc i marzyc. Niby takie proste ale ten człowiek to pokazał jaka jest moc w wierze i gdy otaczają cie bliscy ludzie którzy nie wytykają ci twoich błędów tylko cie mobilizują do ciężkiej pracy. Polecam

Całkiem niezła opowieść o naprawdę dobrym człowieku z nieziemsko silnym charakterem. Mnie skłoniła do przemyśleń na temat ślepej i naiwnej wiary w Boga i w wielkość Ameryki. Prawdę mówiąc chyba każdy żołnierz, który idzie na wojnę z wyboru jest naiwny i zmanipulowany, ale to tylko moje subiektywne przemyślenia. Książka jakie jest naprawdę spoko.

Bardzo ciekawa książka opowiadająca o podejściu Amerykańskiego żołnierza do ojczyzny. Uważam że wiele takich ludzi jest również w Polsce lecz jest ich coraz mniej z uwagi na czasy które nastały czyli liczący się dobrobyt i pogoń za pieniędzmi gdzie w instytucjach państwowych brak jest dużych pieniędzy czyt. wojsko, policja itd.
Ludzie poświęcają często życie rodzinne za marne pieniążki ale to wszystko z powodu zasad jakie również miał Adam Brown.

Ludzie poświęcają często życie rodzinne za...

Adam Brown. Rewelacyjny facet!! Potrafił się podźwignąć nawet z drugów. Miewał bardzo bolesne upadki ale potrafił wstawać. Pomoc kochającej żony.
I jak pięknie zachowywał się w Afganistanie. Do samej śmierci. Koniecznie!!

I jak pięknie zachowywał się w Afganistanie. Do samej śmierci. Koniecznie!!

Bohaterzy żyją wśród nas... Amerykanie o nich piszą, stają się źródłem inspiracji dla rodaków... Brakuje mi takich książek z "biało-czerwoną" flagą w tle...

• BM Starogard Gdański
  • Militaria