Okładka książki Historia bomby atomowej: Stany Zjednoczone – Rzesza Niemiecka – Związek Radziecki; Fakty – Relacje – Dokumenty Jerzy Kubowski
Jerzy Kubowski Wydawnictwo: historia
historia
2014-01-01
2014-01-01
9788378561958

Szczególnie ciekawe są wątki dotyczące Rzeszy i ZSRS

Szczególnie ciekawe są wątki dotyczące Rzeszy i ZSRS

O historii bomby wszystko. Po lekturze tej książki wiedza o tej tematyce na poziomie "wysoce zaawansowanym". Dla mnie subiektywnie książka skonstruowana niewłaściwie . Dla np młodego czytelnika czy humanisty bardzo niestrawna. Masa wywodów fizycznych i chemicznych, wzorów, wykresów. Źródła pisane w języku angielskim czy rosyjskim umieszczone w tekście a nie jak w innych publikacjach na końcu książki. Układ jak w Wikipedii np. gdy tylko napotykamy na postać Oppenheimera- autor przeprowadza nas przez historię jego życia : przez oskarżenia o komunizm , aż do śmierci i pogrzebu........by w następnym rozdziale podjąć historię bomby od przerwy biograficznej. Mimo to bardzo cenna książka, warto mieć na półce w domu.

Autor, zmarly przed rokiem, specjalista od spraw jadrowych, w szczegolowy i niemeczacy sposob opisuje rozwoj programow atomowych w trzech mocarstwach.
Troche technikaliow, ktore powinny byc zrozumiale. Opis dzialania sluzb wywiadowczych. W koncu zostaja rozwiane niejasnosci co do postepu prac w Trzeciej Rzeczy, a i radziecki program atomowy w koncu zyskuje twarze. Masa dokumentow, biografie uczonych zebrane w interesujaca historie. Jestem pod silnym wrazeniem tej ksiazki, oczywista pozycja dla wszystkich zainteresowanych rozpadem atomu.

Niestety jest tez krytyka, podejrzewam, ze w strone wydawcy.
Niezliczona ilosc bledow, pomylek i literowek. Tlumaczenia niemal poprawne.
Jakosc fotografii lub faksymile jest w nieakceptowalnie niskiej rozdzielczosci.
Linki we formacie %D%F%H% o dlugosci trzech linijek to zart. Nalezy uzyc kodow QR.
Na koniec dodam tylko, ze zona profesora Oppenheimera nie miala na imie Katarzyna, a general Marshall nie mial na imie Georgij...

Unikalna książka na rynku. Zdecydowanie polecam.

Unikalna książka na rynku. Zdecydowanie polecam.

• Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • Zimna Wojna / Komunizm / ZSRR
  • 03. Pap+
  • MIlitaria
  • [Gatunek] Literatura faktu
  • (rodzaj) fizyka
  • Konflikty nuklearne

Jerzy Kubowski Historia bomby atomowej: Stany Zjednoczone – Rzesza Niemiecka – Związek Radziecki; Fakty – Relacje – Dokumenty Zobacz więcej