Lily i więzień magii

Okładka książki Lily i więzień magii Holly Webb
Okładka książki Lily i więzień magii
Holly Webb Wydawnictwo: Papilon Seria: Lily literatura dziecięca
2012-01-01
2012-01-01
9788324520367
Patrycja Zarawska

Uwielbiam tą serię i tą książkę przeczytałam już 4 razy . pierwszy raz myślałam że to najgorsza z tej serii ale okazała się druga najlepsza zaraz po 1.

Moim zdaniem najlepszy tom serii, w którym rozwinięte są w końcu jedne z najciekawszych wątków.
Tata Lily i Goergie jest uwięziony w więzieniu dla magów. Tylko on wie, jak pozbyć się zaklęć zaszczepionych starszej z sióstr. Jednak więzienie jest pilnie strzeżone, a księżna Jane nie posiada niezbędnej do włamania magii. Dziewczynki wyruszają więc na poszukiwania jej przyjaciółki - Rose Fell.

Myślę, że ta część jest szczególną gratką dla fanów ,,Rose'', którzy chcieli się dowiedzieć, co spotkało bohaterów tej serii. Ba! Spotykamy tu osobiście Rose i Gusa (nie zapominając o Jane, która pojawiła się w drugiej części),którzy skupili na sobie niemal całą moją uwagę.

Polecam!

Po ucieczce z Fell Hall wszystkie dzieci (no prawie..) wróciły do swoich domów, jednak Lily i Georgie nadal mają przed sobą ważne zadanie. Ich tata jest uwięziony w Archgate - więzieniu dla magów, a tylko on może wiedzieć, jak pozbyć się zaklęć, które matka zaszczepiła starszej córce. Jednak ukrytego więzienia strzegą potężne moce, i nawet z pomocą księżny Jane nie poradzą sobie z nimi. Korzystając z jej rady, dziewczynki wyruszają do Nowego Yorku, gdzie magia jest dozwolona, by odszukać potężną czarodziejkę - Rose Fell. Ale czy na pewno im pomoże? Czy może ich matka wciągnęła już ją do spisku? Uważam, że ta część jest chyba najlepsza z tej serii. Zawiera ona ciekawą fabułę, a co najważniejsze wróciła Rose, co chyba dla wielu jest powodem do świętowania. Polecam i zapraszam do śledzenia mojego bloga https://zaczytanamary.blogspot.com/ oraz

W opinii drugiej części Lily pisałam o nawiązaniu do "Rose", które bardzo mi się spodobało. W tej części mało mówić o nawiązaniu, tutaj spotykamy się z samą Rose Fell, Gus'em i dowiadujemy się o ich losach po zakończeniu serii. Dodatkowo dowiemy się o losach Billa, Isabellii i Freddie'go. A ojciec Lily wreszcie zostanie odnaleziony! Satysfakcja z zakończenia jest, ale losy Rose...?

Ciekawa historia. Polecam młodym czytelnikom.

Ciekawa historia. Polecam młodym czytelnikom.

• 2017
  • Holly Webb