Czas egzorcystów

Okładka książki Czas egzorcystów Konrad T. Lewandowski
Okładka książki Czas egzorcystów
Konrad T. Lewandowski Wydawnictwo: Zysk i S-ka kryminał, sensacja, thriller
Zysk i S-ka
2014-11-01
2014-11-01
egzorcysta egzorcyzmy kościół rytuał

Okładka książki RELAX nr 42 Artur Biernacki, Wojciech Cichoń, Alfonso Font, Gardner Fox, Frank Frazetta (ilustrator), Andrzej Graniak, Mikołaj Graniak, Artur Grzenda, Daniel Grzeszkiewicz, Sławomir Kiełbus, Joe Kubert, Konrad T. Lewandowski, Jarosław Musiał, Jacek Skrzydlewski, Karol Weber, Łukasz Zabdyr
RELAX nr 42 Artur Biernacki, Wo...
Okładka książki Relax nr 41 Wojciech Cichoń, Alfonso Font, Frank Frazetta (ilustrator), Andrzej Graniak, Artur Grzenda, Daniel Grzeszkiewicz, Sławomir Kiełbus, Konrad T. Lewandowski, Jarosław Musiał, Jacek Skrzydlewski, Karol Weber, Łukasz Zabdyr, Ernö Zöràd
Relax nr 41 Wojciech Cichoń, Al...
Okładka książki RELAX nr 40 Alfonso Font, Andrzej Graniak, Daniel Grzeszkiewicz, Sławomir Kiełbus, Joe Kubert, Zbigniew Larwa, Konrad T. Lewandowski, Jarosław Musiał, Andrzej Pilipiuk, Dariusz S. Rygiel, Jacek Skrzydlewski, Mirosław Sobiecki, Karol Weber, Łukasz Zabdyr, Ernö Zöràd
RELAX nr 40 Alfonso Font, Andrz...
Okładka książki RELAX nr 39 Wojciech Cichoń, Kacper Dudek, Alfonso Font, Michał Gałek, Andrzej Graniak, Artur Grzenda, Daniel Grzeszkiewicz, Hermann Huppen, Yves Huppen, Maciej Jasiński, Sławomir Kiełbus, Joe Kubert, Zbigniew Larwa, Konrad T. Lewandowski, Jarosław Musiał, Marcin Nowakowski, Andrzej Pilipiuk, Dariusz S. Rygiel, Jacek Skrzydlewski, Mirosław Sobiecki, Karol Weber, Krzysztof Wyrzykowski, Łukasz Zabdyr
RELAX nr 39 Wojciech Cichoń, Ka...

Bardzo mocna i bardzo dobra książka napisana w świetnym języku.
Zdecydowanie warto sięgnąć...

Bardzo mocna i bardzo dobra książka napisana w świetnym języku.
Zdecydowanie warto sięgnąć...

Komisarz Louvain kontra psychopata i jego szatański plan. Interesujące.

Komisarz Louvain kontra psychopata i jego szatański plan. Interesujące.

Komisarz Louvain, potrafiący równie dobrze dopasować się do "purpurowo-czarnej" jak wcześniej do "czerwonej" rzeczywistości udziela wywiadu dla czasopisma „Przyjaciel Egzorcysty". Tezę, że: "zły duch objawia się osobiście na miejscu każdego ciężkiego przestępstwa" i często "przebieg zdarzeń wskazuje wręcz na bezpośrednią nadnaturalną ingerencję" popiera przykładami z bieżącego śledztwa (właściwie nie powinien ich ujawniać ale "ludzi trzeba przestrzec…"). I nagle dowiaduje się o nowych ustaleniach. Okazuje się, że bzdury, które wciskał dziennikarzowi mogą okazać się na tyle bliskie prawdy, że wywiadu absolutnie nie wolno publikować.
Śledczy spotka się z naciskami zarówno ze strony przełożonych, jak i władz kościelnych. Niebanalni bohaterowie oraz dobrze opisana (no może nieco przerysowana) rzeczywistość, w jakiej przyszło nam żyć. To nie tylko kryminał ale też opowieść o tym jak bezwzględni prominenci i hierarchowie kościelni wykorzystują wiarę i entuzjazm młodzieży dla swoich psychopatycznych celów.
Książka warta przeczytania. Zapewnia dobrą rozrywkę ale skłania też do głębszych refleksji. Smutne jest tylko to, że nasza polska rzeczywistość staje się coraz bardziej podobna do wykreowanego przez autora świata.

PS Przeczytałem tu definicję: "moral insanity - istota tylko imitująca człowieka, dla której wszystkie wyższe wartości były jedynie wyuczoną konwencją, zmienną w każdej chwili, jak ubranie." Okazało się że "moral insanity" to nie wymysł autora, ale historyczny termin wprowadzony przez angielskiego lekarza J. C. Pricharda w 1835 roku na określenie szczególnej postaci rozstroju psychicznego.

Nie jestem fanem kryminałów, ale ta pozycja mnie pochłonęła.
Niespotykana tematyka i fabuła, ciekawa akcja. Gdyby nie zakończenie, dałbym 8.
Pozycja warta czasu.

Nie jestem fanem kryminałów, ale ta pozycja mnie pochłonęła.
Niespotykana tematyka i fabuła, ciekawa akcja. Gdyby nie zakończenie, dałbym 8.
Pozycja warta czasu.

Według mnie kryminał " Czas egzorcystów" jest książką wartą przeczytania ze względu na zaskakującą fabułę i liczne zwroty akcji.
Główny bohater to SB-ek wierzący i rozdarty pomiędzy swoją przeszłością a wiarą.
Komisarz Louvain nie pytany nikogo o zdanie zostaje wciągnięty w brudne gierki Kościoła.

Napisa prostym i latwym jezykiem - ale wydanie ktore czytalam zawieralo bledy, trzeba sie chwile zatzrymac czy to co czytam nie ma zaprzeczenia kilka kartek wczesniej.
Poza tym ksiazka warta przeczytania i wciagajaca.

Poza tym ksiazka warta przeczytania i wciagajaca.

"Czas Egzorcystów" Konrada T. Lewandowskiego to naprawdę kawał dobrego kryminału. Dodatkowo tematyka całkiem oryginalna. Kościół i jego wszech obecne wici ....Coś w tym chyba jednak jest...
Książka dość dobrze oddała motyw państwa katolickiego i potęgi czwartej władzy.
Samo śledztwo i postać komisarza też na plus.
Kolejny fajny motyw to ,te siły nadprzyrodzone,które były a jednak ich nie było...Duży plus.
Zakończenie to taka wisienka na torcie..
Chętnie przeczytałbym kontynuacje ,w takiej samej tematyce.
Polecam każdemu ,wierzącemu i ateiście .
Konkret i tyle...

Książka dość dobrze oddała motyw państwa katolickiego i potęgi czwartej władzy.
Samo śledztwo i postać komisarza też na plus.
Kolejny fajny motyw to ,te siły nadprzyrodzone,które były a...

No kto by pomyślał... Wciągająca fabuła, polecam

kupiona za 10 zł

Fabuła

Religijny policjant,zabójstwa ludzi mocno wierzących

Moja opinia

Książka bardzo dobra,czyta się świetnie.Obnaża fałsz,wielu katolików i prawicowców.
Owszem,nie jest to powieść wymierzona w wiarę.Tylko w ludzi,którzy co innego mówią.Co innego robią.
Wątek prowadzenia śledźtwa dla mnie bardzo dobry.

Okładka

Przeciętna

Skąd
kupiona za 10 zł

Fabuła

Religijny policjant,zabójstwa ludzi mocno wierzących

Moja opinia

Wątek prowadzenia śledźtwa dla mnie bardzo dobry.

Rozczarowująca...

Tematyka bardzo ciekawa - egzorcyzmy, śledztwo, morderstwa - czego chcieć więcej?
Jednakże sposób w jaki zostało to wszystko opisane, mi osobiście totalnie nie "podszedł". Teoretycznie była akcja, byli ciekawi bohaterowie, coś się działo, a jednak równocześnie było nudno. Ciężko się czytało, bez większego zainteresowania i ciekawości co będzie dalej...
Nie mniej jednak plus za zakończenie :)

Rozczarowująca...

• Ebooki
  • Pożyczone
  • Thriller/sensacja/kryminał

Dodaj cytat z książki Czas egzorcystów