Bóg w Hollywood

AA
film hollywood Bóg aktor nawrócenie
religia
film hollywood Bóg aktor nawrócenie

W sumie oceniłbym chyba na 6, ale z uwagi, że autor wypełnia lukę w tej tematyce to daję 7. Kilka fajnych, a zupełnie zapomnianych tytułów pojawia się w tej książce.

Poziom wnikliwości i wiedzy filmoznawczej na poziomie studenta politechniki, który "jara się dobrym kinem". Właśnie Adamski tak się jara filmami. Tylko mało w tym profesjonalizmu, dużo tego, co mu się wydaje. Szuka Boga w Hollywood na siłę, nic dziwnego, bo Boga tam niewiele. Ale stwierdzenie, że "Egzorcysta" ma katolicki przekaz, jest nawet nie naciągane, tylko po prostu...

Książka z dość przewrotnym tytułem (bo jak to? Bóg? i to jeszcze w tak zepsutym miejscu jak Hollywood?) jest zestawieniem osób i filmów mających wspólny mianownik- a mianowicie religię. Autor dość specyficznie prowadzi czytelnika po krętych ścieżkach filmowych obrazów ukazując ich wymiar ewangeliczny. Pokazuje znanych twórców i aktorów, osoby deklarujące sie jako wierzące...

'Za mało" chciałoby się rzec. Książka ciekawa, chociaż nie wszystkim może przypaść do gustu styl p. Adamskiego.

Wbrew temu co sugeruje tytuł „Bóg w Hollywood” nie jest książką religijną. To raczej opowieść o ludziach z pierwszych stron gazet, którzy nie boją się mówić otwarcie o swojej wierze, o tych, którzy pogubili się w życiu, o nawróconych grzesznikach, o twórcach, którzy swoje obawy, wątpliwości i religijne wahania potrafią przekuć w arcydzieła kinematografii.

Łukasz Adamski...

• 000 - Posiadam