rozwińzwiń

Bóg w Hollywood

Okładka książki Bóg w Hollywood Łukasz Adamski
Okładka książki Bóg w Hollywood
Łukasz Adamski Wydawnictwo: Wydawnictwo AA religia
304 str. 5 godz. 4 min.
Kategoria:
religia
Wydawnictwo:
Wydawnictwo AA
Data wydania:
2014-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2014-01-01
Liczba stron:
304
Czas czytania
5 godz. 4 min.
Język:
polski
ISBN:
9788378644842
Tagi:
film hollywood Bóg aktor nawrócenie
Średnia ocen

5,1 5,1 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Fronda nr 57 zima 2010. Manipulacja Łukasz Adamski, Marek Dziewiecki, Anna Giszczak-Dobek, Franciszek Kucharczak, Adam Lepa, Artur Mrówczyński-Van Allen, Leopold Potocki, Redakcja kwartalnika Fronda, Mirosław Rucki, Ewa Stefańska, Taras Suchorebryk, Jakub Szymański, Tomasz P. Terlikowski, Rafał Tichy, Bronisław Wildstein, Stanisław Żaryn
Ocena 4,4
Fronda nr 57 z... Łukasz Adamski, Mar...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,1 / 10
15 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
15
6

Na półkach:

W sumie oceniłbym chyba na 6, ale z uwagi, że autor wypełnia lukę w tej tematyce to daję 7. Kilka fajnych, a zupełnie zapomnianych tytułów pojawia się w tej książce.

W sumie oceniłbym chyba na 6, ale z uwagi, że autor wypełnia lukę w tej tematyce to daję 7. Kilka fajnych, a zupełnie zapomnianych tytułów pojawia się w tej książce.

Pokaż mimo to

avatar
16
15

Na półkach:

Poziom wnikliwości i wiedzy filmoznawczej na poziomie studenta politechniki, który "jara się dobrym kinem". Właśnie Adamski tak się jara filmami. Tylko mało w tym profesjonalizmu, dużo tego, co mu się wydaje. Szuka Boga w Hollywood na siłę, nic dziwnego, bo Boga tam niewiele. Ale stwierdzenie, że "Egzorcysta" ma katolicki przekaz, jest nawet nie naciągane, tylko po prostu totalnie nieprawdziwe.

Poziom wnikliwości i wiedzy filmoznawczej na poziomie studenta politechniki, który "jara się dobrym kinem". Właśnie Adamski tak się jara filmami. Tylko mało w tym profesjonalizmu, dużo tego, co mu się wydaje. Szuka Boga w Hollywood na siłę, nic dziwnego, bo Boga tam niewiele. Ale stwierdzenie, że "Egzorcysta" ma katolicki przekaz, jest nawet nie naciągane, tylko po prostu...

więcej Pokaż mimo to

avatar
420
245

Na półkach: ,

Książka z dość przewrotnym tytułem (bo jak to? Bóg? i to jeszcze w tak zepsutym miejscu jak Hollywood?) jest zestawieniem osób i filmów mających wspólny mianownik- a mianowicie religię. Autor dość specyficznie prowadzi czytelnika po krętych ścieżkach filmowych obrazów ukazując ich wymiar ewangeliczny. Pokazuje znanych twórców i aktorów, osoby deklarujące sie jako wierzące ale też i takich, którym nie po drodze było z religią, bądź też ciągle poszukiwali istoty wiary, a potrafili stworzyć niesamowite dzieła, które poruszają zarówno wierzących jak i agnostyków. Warto przeczytać :) wiele dowiedziałam się z tej książki a jednocześnie mam kilka filmów do obejrzenia :)

Książka z dość przewrotnym tytułem (bo jak to? Bóg? i to jeszcze w tak zepsutym miejscu jak Hollywood?) jest zestawieniem osób i filmów mających wspólny mianownik- a mianowicie religię. Autor dość specyficznie prowadzi czytelnika po krętych ścieżkach filmowych obrazów ukazując ich wymiar ewangeliczny. Pokazuje znanych twórców i aktorów, osoby deklarujące sie jako wierzące...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2705
425

Na półkach: ,

Wbrew temu co sugeruje tytuł „Bóg w Hollywood” nie jest książką religijną. To raczej opowieść o ludziach z pierwszych stron gazet, którzy nie boją się mówić otwarcie o swojej wierze, o tych, którzy pogubili się w życiu, o nawróconych grzesznikach, o twórcach, którzy swoje obawy, wątpliwości i religijne wahania potrafią przekuć w arcydzieła kinematografii.

Łukasz Adamski (dziennikarz, publicysta, recenzent filmowy) pisze ciekawie, widać, że kino jest jego wielką pasją. Autor potrafi intrygować, wie jak sprawić, żeby czytelnik zaraz po lekturze rzucił się na poszukiwanie omawianych filmów. Bezpośredni, luzacki styl dziennikarza ma swój urok i dodaje jego opowieści lekkości, ale wyjątkowo irytowało mnie, kiedy autor strofował sam siebie, pisał o sobie „Adamski”. Denerwuje mnie w życiu, kiedy ktoś mówi o sobie w trzeciej osobie, więc również w książce nie uszło to mojej uwadze.

Dobór filmów zastosowany przez Łukasza Adamskiego jest zaskakujący. Jeśli spodziewacie się omówienia kolejnych ekranizacji Ewangelii, czy choćby „Pasji” Mela Gibsona, to będziecie rozczarowani. Adamski wybiera filmy kultowe i trochę zapomniane. W większości z nich trudno dopatrywać się religijnych odniesień. Co prawda nie dziwi wybór „Constantina”, czy „Armii Boga”, ale „Uzależnienie” jest przecież o wampirach. A jednak autor zgrabnie wyciąga wątki związane z wiarą nawet w tego typu filmie. Autor konfrontuje to co dzieje się na ekranie z aktualną nauką Kościoła (z papieżem Franciszkiem na czele). Ma przy tym trochę ewangelizacyjne zacięcie, ale akurat mnie to nie razi. Trzeba zauważyć, że to wszystko wychodzi mu lekko i naturalnie, z miłości do kina i sporej wiedzy na ten temat.

Z książki dowiadujemy się wielu ciekawostek o filmach i ludziach z Hollywood. Jestem raczej ignorantką jeśli chodzi o prywatne życie gwiazd, więc przeżyłam prawdziwy szok, kiedy dowiedziałam się, że Martin Sheen jest ojcem Emilio Esteveza. Zanim zaczęłam czytać obejrzałam film dołączony do książki i w trakcie rozwoju fabuły nie mogłam się nadziwić, że twórcom udało się dobrać aktorów, którzy są do siebie tak podobni, że mogliby faktycznie być rodziną. No cóż…

Poważnym zaniedbaniem jest dla mnie brak indeksu na końcu, który mógłby służyć jako doskonała ściąga filmów, które warto zobaczyć. Nie pomyślałam na początku, żeby od razu wynotowywać sobie tytuły i teraz muszę przeglądać cały tom, żeby znaleźć to, czego potrzebuję. Z kolei doskonałym pomysłem okazało się dołączenie płyty DVD z filmem „Droga życia”. Obraz Emilio Esteveza to piękna, wzruszająca i chwytająca za serce opowieść o ojcu (Martin Sheen),który dowiaduje się, że jego syn (Emilio Estevez) zginął w Pirenejach w trakcie pielgrzymki do Santiago de Compostela. Na miejscu mężczyzna odbiera puszkę z prochami Daniela i postanawia pokonać cały szlak za syna, po drodze rozsypując jego prochy. Na trasie spotyka kilku oryginalnych ludzi, którzy wbrew woli Toma ruszają wspólną drogą. Dla całej czwórki pielgrzymka nie wiąże się z przeżyciami religijnymi, ale na Camino nikt nie idzie przypadkiem…

Takich perełek jak „Droga życia” jest w książce Adamskiego więcej, więc jeśli jesteście miłośnikami kina, to z pewnością nie będziecie rozczarowani lekturą. Publikacja daje możliwość spojrzenia na Hollywood z nieco innej perspektywy i prowokuje do głębszego zastanowienia się filmami, które często oglądamy bezmyślnie.

Wbrew temu co sugeruje tytuł „Bóg w Hollywood” nie jest książką religijną. To raczej opowieść o ludziach z pierwszych stron gazet, którzy nie boją się mówić otwarcie o swojej wierze, o tych, którzy pogubili się w życiu, o nawróconych grzesznikach, o twórcach, którzy swoje obawy, wątpliwości i religijne wahania potrafią przekuć w arcydzieła kinematografii.

Łukasz Adamski...

więcej Pokaż mimo to

avatar
367
148

Na półkach:

'Za mało" chciałoby się rzec. Książka ciekawa, chociaż nie wszystkim może przypaść do gustu styl p. Adamskiego.

'Za mało" chciałoby się rzec. Książka ciekawa, chociaż nie wszystkim może przypaść do gustu styl p. Adamskiego.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    16
  • Chcę przeczytać
    13
  • Posiadam
    4
  • 000 - Posiadam
    1
  • Rok 2015
    1
  • Literatura polska nieprzeczytana
    1
  • Religia
    1
  • Teraz czytam
    1
  • 2014
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Bóg w Hollywood


Podobne książki

Przeczytaj także