rozwińzwiń

FANBOOK nr 3 (4),Czerwiec-Lipiec 2014

Okładka książki FANBOOK nr 3 (4),Czerwiec-Lipiec 2014 Redakcja Magazynu Fanbook
Okładka książki FANBOOK nr 3 (4),Czerwiec-Lipiec 2014
Redakcja Magazynu Fanbook Wydawnictwo: United ExPress Sp. z o.o. czasopisma
66 str. 1 godz. 6 min.
Kategoria:
czasopisma
Wydawnictwo:
United ExPress Sp. z o.o.
Data wydania:
2014-06-01
Data 1. wyd. pol.:
2014-06-01
Liczba stron:
66
Czas czytania
1 godz. 6 min.
Język:
polski
ISBN:
23531738
Tagi:
fanbook czasopismo recenzje wywiady quiz
Średnia ocen

6,4 6,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Nowa Fantastyka 361 (10/2012) Jeffrey Ford, Grzegorz Janusz, Marta Malinowska, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Lucius Shepard, Zbigniew Wojnarowski
Ocena 6,5
Nowa Fantastyk... Jeffrey Ford, Grzeg...
Okładka książki Nowa Fantastyka 359 (8/2012) Saladin Ahmed, Tom Crosshill, Jewgienij T. Olejniczak, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Neal Stephenson, Małgorzata Wieczorek
Ocena 6,7
Nowa Fantastyk... Saladin Ahmed, Tom ...
Okładka książki Książki. Magazyn do czytania, nr 2 (13) / czerwiec 2014 Marek Bieńczyk, Przemysław Czapliński, Jerzy Jarniewicz, Ryszard Koziołek, Małgorzata I. Niemczyńska, Wojciech Nowicki, Wojciech Orliński, Redakcja magazynu Książki, Janusz Rudnicki, Marcin Sendecki, Mariusz Szczygieł
Ocena 6,7
Książki. Magaz... Marek Bieńczyk, Prz...
Okładka książki Książki. Magazyn do czytania, nr 1 (12) / marzec 2014 Wojciech Orliński, Redakcja magazynu Książki, Janusz Rudnicki, Mariusz Szczygieł, Magdalena Tulli
Ocena 6,8
Książki. Magaz... Wojciech Orliński,&...
Okładka książki Coś na Progu nr 5 / listopad-grudzień 2012 Robert Bloch, Bartosz Czartoryski, Stefan Grabiński, Robert E. Howard, Tomasz Kaczmarek, Thomas Ligotti, H.P. Lovecraft, Łukasz Śmigiel, Marcin Wroński
Ocena 7,2
Coś na Progu n... Robert Bloch, Barto...
Okładka książki Coś na Progu, nr 7 (Jedyny w Polsce magazyn Weird Fiction) Ambrose Bierce, Sylwia Błach, Jakub Ćwiek, Paweł Iwanina, Marcin Przybyłek, Łukasz Śmigiel, Rafał Szłapa, Herbert George Wells
Ocena 7,2
Coś na Progu, ... Ambrose Bierce, Syl...
Okładka książki Książki. Magazyn do czytania, nr 3 (14) / październik 2014 Marek Bieńczyk, Jerzy Jarniewicz, Ignacy Karpowicz, Wojciech Nowicki, Joanna Olech, Maria Poprzęcka, Redakcja magazynu Książki, Janusz Rudnicki, Olga Tokarczuk
Ocena 6,6
Książki. Magaz... Marek Bieńczyk, Jer...

Oceny

Średnia ocen
6,4 / 10
13 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
2442
1169

Na półkach: , , ,

Numer ratują dwa wywiady, nic poza tym.

Numer ratują dwa wywiady, nic poza tym.

Pokaż mimo to

avatar
590
489

Na półkach: , ,

http://recenzjemystic.blogspot.com/

Niestety, ale nie miałam możliwości zapoznania się z trzema poprzednimi numerami tej gazetki. Jest to pierwszy egzemplarz, który mam w swoich rękach, zatem czas w końcu napisać o nim opinię. Staram się na bieżąca zapoznawać z nowościami, a do nich należy Fanbook, byłabym jędzą, gdybym nie napisała swojej opinii na jego temat.

Fanbook kusi moli książkowych swoją ceną, koszt tego dwumiesięcznika to zaledwie dwa złote. Cena jest przystępna i raz na dwa miesiące można ten majątek zainwestować, aby zapoznać się z materiałami, które przygotowała dla nas redakcja. U mnie w mieście nie miałam problemu z dostępnością gazety, jednak chodzą słuchy, że nie wszędzie tak jest. W takim przypadku można zamówić prenumeratę na cały rok, a koszt jej jest niewielki. ( Więcej informacji >tutaj<)

Pewnie nie każdy wie, co to jest Fanbook. Otóż jest to magazyn dla moli książkowych. Znajdziemy w nim materiały, tylko i wyłącznie, na temat książek, literatury i wszystkiego co się wokół tego kręci. Fanbook jest młodą gazetą, jest to dopiero czwarty jego numer. Jak na razie toczy walkę o przetrwanie, bo statystyczny Polak nie czyta książek, a tym bardziej magazynów, które są im poświęcone. Walka jest ciężka. W tym momencie mogę tylko życzyć, aby Fanbook w pełni rozwinął skrzydła i przetrwał na naszym rynku.

Niska cena przekłada się na jakość gazety. Można przyczepić się do jakości papieru, dużej ilości reklam oraz słabej jakości zdjęć. Może jest to stan przejściowy, póki gazeta się nie rozwinie, jednak warto pamiętać, że takie rzeczy kosztują i kiedyś cena może wzrosnąć. W takim przypadku nie ma się co czepiać, tylko zaakceptować czasopismo takim jakim jest. Choć patrząc na mój egzemplarz, jestem wręcz przerażona. Wygląda jakby był maltretowany, jego stan jest tragiczny. (Może być to sprawka moich łobuziaków)

Nie wiem jakie dokładnie materiały zawierały poprzednie egzemplarze, za to w tym wydaniu znajdziemy:

- wywiady
- wyniki głosowania blogerów na najlepszą książkę wydaną w tym roku
- quizy
- wiersze Juliana Tuwima
- ciekawe artykuły
- recenzje napisane przez czytelników

Najbardziej zaciekawiły mnie dwa wywiad, z autorką Kristin Gier oraz z panią Agnieszką Froncman z Wydawnictwa Jaguar. Ten drugi wywiad nieco mnie zasmucił, zawsze chciałam nawiązać współpracę z Wydawnictwem Jaguar, ich oferta książek jest co raz bogatsza, niestety przestałam się oszukiwać, bo na dzień dzisiejszy wiem, że nic z tego nie będzie.

„Jak nie zabierać książek na wakacje” oraz „Męska literatura”, to dwa najciekawsze artykuły. Czemu akurat właśnie te dwa? No cóż, jak każdy czytelnik, który czyta więcej niż przeciętny Polak, zastanawiam się jak nie zabierać stosu książek ze sobą, co w moim przypadku jest bardzo trudne, praktycznie bez książki się nie ruszam. Odwieczny problem ludzi czytających bardzo dużo. W tym artykule znajdziemy przydatne rady, jak zapobiec katastrofie książkowej. Natomiast jeżeli chodzi o ten drugi artykuł już sam jego tytuł może obrażać płeć piękną, jednak za nim z góry go ocenimy, najlepiej się z nim zapoznać, w końcu czy istnieje coś takiego jak tylko i wyłącznie męska literatura? Wydaje mi się, że kobiety maja większe pole do popisu, niż faceci. A jak wy myślicie?

Początkujący pisarze, również znajdą coś dla siebie. Widać ostatnio bardzo modnym tematem jest „Jak pisać”. Tak, możemy znaleźć kilka cennych rad dla siebie, a także poznać poradniki, które mogą nam pomóc w kształceniu swojego warsztatu pisarskiego. Wiadomo, takich informacji jest setki w Internecie, blogerzy także całkiem dobrze opisują ten temat, jednak wydaje mi się, że nigdy za dużo na ten temat przeczytać nie można. Zawsze może znaleźć się jakaś nowa cenna wskazówka.

Najlepszym, a zarazem najgorszym w tym wszystkim jest to, że nasze portfele mogą ciężko ucierpieć. Pewnie zastanawiacie się dlaczego. Sama znalazłam mnóstwo ciekawych pozycji, które muszę mieć i muszę przeczytać. Portfel płacze już na samą myśl o takiej sumie wydatków. Jednak raz się żyje, a książki tak ładnie wyglądają na półce.

Miało być krótko, zrobiło się bardzo długo.. Krócej nie umiałabym wam tego wszystkiego przekazać, choć i tak, to nie jest wszystko. Z resztą musicie zapoznać się sami. Teraz przyszedł czas na was i wasze oceny Fanbook’a, z którymi chętnie się zapoznam.



Moja ocena: 8/10

http://recenzjemystic.blogspot.com/

Niestety, ale nie miałam możliwości zapoznania się z trzema poprzednimi numerami tej gazetki. Jest to pierwszy egzemplarz, który mam w swoich rękach, zatem czas w końcu napisać o nim opinię. Staram się na bieżąca zapoznawać z nowościami, a do nich należy Fanbook, byłabym jędzą, gdybym nie napisała swojej opinii na jego temat.

Fanbook...

więcej Pokaż mimo to

avatar
552
175

Na półkach:

O czasopiśmie „FANBOOK” słychać coraz głośniej w blogosferze. Jedni zachwalają, inni wytykają wady... ale jakoś jeszcze nie spotkałam się z całkiem negatywną opinią na jego temat. Jak zapewne pamiętacie, ja już kilka słów o pierwszych trzech numerach pisałam na blogu.

Jeśli ktoś nadal nie wie, lub nie kojarzy tej gazetki - jest to dwumiesięcznik, w pełni poświęcony książką i literaturze. Jego pierwszy numer ukazał się stosunkowo niedawno, bo w grudniu 2013 roku. Jest to więc czasopismo dopiero walczące o popularność (i to mocno),bo jak wiemy, i oszukiwać nie będziemy - w Polce mała część społeczeństwa interesuje się książkami. Gazeta dopiero raczkuje, dlatego też nie jest idealna, co wspominałam już w recenzji.

Przejdźmy jednak do numeru. Co pierwsze rzuca się w oczy, to zaraz pod spisem treści kolejny FANBOOK-owy konkurs, a raczej plebiscyt, w którym po wysłaniu meila można było (tak było, bo podejrzewam, że 100 pierwszych głosujących już się zgłosiło...) wygrać książkową nagrodę. Ale jeśli ktoś chciałby, jest jeszcze i drugi konkurs, którego regulamin jest też na Fan Page'u Fanbooka (do 31 lipca!). A dlaczego o tym wspominam? Bo według mnie, fajnie, że są organizowane takie konkursy dla czytelników. I przez to też widać, że redakcja stara się rozwijać. No i też dużo osób zostaje nagradzana :)

Wiele bloggerów czekało na ten numer, bo właśnie w nim pojawił się ranking nazwany„Blogerzy polecają”. Sama wzięłam w nim udział, bo to w nagrodę dostałam trzy pierwsze numery. Również więc wyczekiwałam, by się przekonać, jak głosowali inni koledzy po fachu. Jak podaje „FANBOOK” - ponad 150 osób wzięło udział w głosowaniu! Jak widzicie na zdjęciu - najwięcej głosów otrzymały „Rywalki”, kolejno „Mroczne Umysły” oraz „Morze Spokoju”. Czyli dwie książki Jaguara, którym dopingowałam! No i jest również wywiad z Panią z działu promocji Jaguara, którą pytano o środowisko blogerskie.

Co jeszcze znajdziemy w czerwcowo-lipcowym numerze? Wywiad z Panem Adamem Zysk (z Zysk i S-ka) o literaturze dla mężczyzn oraz artykuł w tym temacie. Mamy stronę poświęconą poezji, nie mogło też zabraknąć quizów. Jest też ciekawy i z humorem artykuł o tym „Jak nie zabierać książek na wakacje”. Mamy też kilka wywiadów, z których najbardziej zainteresowały mnie przeprowadzone z Kerstin Gier (autorką „Trylogii Czasu”),Jackiem Piekarą (autorem cyklu o Inkwizytorze) - i może dzięki temu wywiadowi zagłębie się w lekturę książek tego Pana - Marzeną Filipczak (autorką książek podróżniczych),która opowiadała o swoich podróżach oraz Katarzyną Grocholą, która opisywała swą najnowszą książkę - „Zagubione niebo”.

Przedstawione są też rankingi książek o podróżach w czasie oraz podróżach w przestrzeni. Kilka stron poświęconych tematowi wojen Polskich i ogólnie okupacji. Bardzo spodobał mi się również rozmowa z Panią Katarzyną Krzan, która opowiadała o kursie pisania i ogólnie o pisarzach oraz artykuł „Jak zostać noblistą albo bogaczem”, porównującym polski i amerykański rynek.

Czy zaszły jakieś zmiany od ostatniego numeru? Nadal do czynienia mamy z reklamami, ale wydaje mi się, że jest ich już mniejsza ilość (albo mnie się tylko zdaje...). Grafika w dalszym ciągu czasami jest złej jakości, a papier pozostał bez zmian - ale do niego można się przyzwyczaić, choć strasznie szybko się gnie, i mój egzemplarz wygląda jak siedem nieszczęść. Poprawiła się jednak na plus rubryka z recenzjami - zauważyłam w niej znajome imiona i nazwiska bloggerek, prowadzących blogi recenzenckie, więc nie ma tutaj już opisów a są w końcu recenzje.

Jak widać, gazetka się rozwija i ma coraz więcej czytelników. Choć nadal są problemy z dostępnością w kioskach. Podobno można poprosić kioskarza o sprowadzanie... Można też zamówić prenumeratę albo wydanie elektroniczne (więcej na Fp gazetki). Wszystko więc idzie w dobrym kierunku, a wydanie 2 zł to sama przyjemność dostania nowych informacji z rynku książkowego. Ja sama polecam się zapoznać i samemu ocenić. Gazetka i może idealna nie jest, ale można się dzięki niej dowiedzieć czegoś nowego. A ja i czekam na kolejny numer na sierpień/wrzesień, który już niedługo się ukarze i znów napiszę słów kilka ;)

http://mirror-of--soul.blogspot.com/

O czasopiśmie „FANBOOK” słychać coraz głośniej w blogosferze. Jedni zachwalają, inni wytykają wady... ale jakoś jeszcze nie spotkałam się z całkiem negatywną opinią na jego temat. Jak zapewne pamiętacie, ja już kilka słów o pierwszych trzech numerach pisałam na blogu.

Jeśli ktoś nadal nie wie, lub nie kojarzy tej gazetki - jest to dwumiesięcznik, w pełni poświęcony książką...

więcej Pokaż mimo to

avatar
612
355

Na półkach: ,

Czekałam, czekałam no i w końcu się doczekałam kolejnego numeru Fanbook’a.

Podobnie jak w poprzednich numerach tak i tym razem czasopismo zostało zdominowane przez wywiady ale na szczęście to nie wszystko. Pojawiły się tym razem trzy bardzo interesujące listy - spisy, polecające wspaniałe ksiązki:
- „Blogerzy polecają” – 85 książek na wakacje – wyniki głosowania blogerów. Ja osobiście też polecam ponieważ jest na tej liście kilka naprawdę godnych uwagi perełek.
- „Podróże w czasie” – jak sam tytuł wskazuje to lista książek w których podróże są głównie w czasie a nie przestrzeni. Oczywiście polecam i gwarantuję dobrą zabawę, ponieważ niejedną pozycję z tej listy już czytałam.
- „Podróże w przestrzeni” – ksiązki dla tych którzy preferują stąpanie po ziemi niż bujanie w obłokach i przestrzeni czasowej jak wyżej. Lista zupełnie nietypowych przewodników, w których literatura zdecydowanie dominuje i niejednokrotnie ucząc bawi jednocześnie. Polecam!
- „Jak pisać” – przegląd poradników dla tych którzy postanowili przejść na drugą stronę barykady i nie tylko ksiązki czytać ale i zacząć je pisać.

Ponad to można natknąć się na ciekawe artykuły, np. „Tylko męska literatura” Ludomira Baker z którym nie do końca się zgadzam ale artykuł polecam. No i oczywiście cała gama ciekawych recenzji oraz bardzo fajny konkurs – ja biorę udział.
Podobnie jak było wcześniej tak i teraz kolejny numer Fanbooka mnie nie zawiódł ale niestety połknęłam go w mgnieniu oka. Polecam i życzę miłej zabawy!

Czekałam, czekałam no i w końcu się doczekałam kolejnego numeru Fanbook’a.

Podobnie jak w poprzednich numerach tak i tym razem czasopismo zostało zdominowane przez wywiady ale na szczęście to nie wszystko. Pojawiły się tym razem trzy bardzo interesujące listy - spisy, polecające wspaniałe ksiązki:
- „Blogerzy polecają” – 85 książek na wakacje – wyniki głosowania blogerów....

więcej Pokaż mimo to

avatar
329
133

Na półkach: , , ,

W numerze, jak w poprzednim, dominują wywiady. Mamy tu Grocholę, Piekarę, Filipczak i Płużańskiego.
Poza tym dużo wariantów dla fanów fantastyki.
Są quizy, nowości i porady dla tych, którzy chcą zostać pisarzami.
Najlepsze teksty to:
- męska literatura
- poezja dla każdego z wierszami Tuwima
- 'Jak nie zabierać książek na wakacje'
Osobiście polecam! :)

W numerze, jak w poprzednim, dominują wywiady. Mamy tu Grocholę, Piekarę, Filipczak i Płużańskiego.
Poza tym dużo wariantów dla fanów fantastyki.
Są quizy, nowości i porady dla tych, którzy chcą zostać pisarzami.
Najlepsze teksty to:
- męska literatura
- poezja dla każdego z wierszami Tuwima
- 'Jak nie zabierać książek na wakacje'
Osobiście polecam! :)

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    14
  • Posiadam
    4
  • Chcę przeczytać
    2
  • ⛔ 2014
    1
  • Ulubione
    1
  • 2014
    1
  • Przeczytane 2014
    1
  • Moje - posiadam
    1
  • O języku 🔖 literaturze po godzinach
    1
  • Magazyny, czasopisma
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki FANBOOK nr 3 (4),Czerwiec-Lipiec 2014


Podobne książki

Okładka książki Kaczor Donald 03/2024 + Kaczor Donald 01/1994 Tello -Team, Marçal Abella Bresco, Maximino Tortajada Aguilar, Francesco Artibani, Carl Barks, Sergi Cardó, Flor Collins, Miguel Fernandez Martinez, Andrea Ferraris, Janet Gilbert, Sander Gulien, John Kane, Bob Karp, Kari Korhonen, Jan Kruse, John Lustig, Miguel, Hanne Guldberg Mikkelsen, Paul Murry, Hjemmet Oslo, Stefan Petrucha, Redakcja magazynu Kaczor Donald, Francisco Rodriguez Peinado, Rodriques, Maria José Sánchez Núñez, Hugo Sauer, Al Taliaferro, William Van Horn
Ocena 7,4
Kaczor Donald ... Tello -Team, Marçal...
Okładka książki Nowa Fantastyka 499 (04/2024) Wołodymyr Arieniew, Marta Bonaventura, Michał Brzozowski, Daniel Kordowski, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Eric M. Witchey
Ocena 6,9
Nowa Fantastyk... Wołodymyr Arieniew,...
Okładka książki Znak nr 827 / 2024 Maciej Bobula, Diana Dąbrowska, Olga Drenda, Olga Gitkiewicz, Weronika Gogola, Jerzy Illg, Michał Jędrzejek, Maria Karpińska, Aleksandra Kasprzak, Karol Kleczka, Dominika Kozłowska, Zbigniew Łagosz, Małgorzata Lebda, Anna Marchewka, Eliza Mórawska-Kmita, Piotr Oczko, Janusz Poniewierski, Redakcja miesięcznika Znak, Tomasz Stawiszyński, George Steiner, Ola Szmida, Tomasz P. Terlikowski, Olga Tokarczuk
Ocena 7,0
Znak nr 827 / ... Maciej Bobula, Dian...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii nr 4 (76) / 2024 Łukasz Barys, Wojciech Bonowicz, David Brooks, Kasia Drewek, Hanka Grupińska, Magdalena Kicińska, Christian Kobluk, Zuzanna Kowalczyk, Karolina Lewestam, Tomasz Szymon Markiewka, Karolina Przewrocka-Aderet, Redakcja magazynu Pismo, Adrienne Rich, Beata Szady, Piotr Szulc, Piotr Tracz, Arvis Viguls
Ocena 6,6
Pismo. Magazyn... Łukasz Barys, Wojci...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii nr 3 (75) / 2024 Anna Alboth, Jon Lee Anderson, Wiktoria Bieżuńska, Darko Cvijetić, Marcin Czajkowski, Mireła Iwanowa, Magdalena Kicińska, Zuzanna Kowalczyk, Karolina Lewestam, Magdalena Nowicka-Franczak, Cathy Park Hong, Redakcja magazynu Pismo, Ali Smith, Filip Zawada
Ocena 7,1
Pismo. Magazyn... Anna Alboth, Jon Le...

Przeczytaj także