www.1939.com.pl

Marcin Ciszewski Wydawnictwo: Ender Cykl: www (tom 1) Seria: WarBook kryminał, sensacja, thriller
2011-01-01
WarBook
www ii wojna światowa
1998 ocen 199 opinii

1998 ocen

Przeczytany ostatnio przeze mnie „Deszcz” Marcina Ciszewskiego dał mi takiego pozytywnego, motywującego kopa do dalszego obcowania z jego twórczością. Zastanawiałem się zatem czy wrócić do cyklu ‘www’, czy też do ‘Krugera’. Padło na ten pierwszy, ale ponieważ pierwszą część cyklu czytałem wieki temu – postanowiłem wrócić do niej raz jeszcze. Doskonały pomysł! Kapitalnie...

Historia alternatywna skrojona w bardzo przyjemny sposób. oto mamy batalion wojska polskiego, który zrządzeniem losu - i nie tylko trafia w tytułowy 1939 rok.
Ciszewski świetnie porusza się w tych realiach, wykazując doskonałą znajomość tematu.
Początek książki nieco się dłuży, ale potem akcja nie zwalnia nawet na moment. Od chwili, gdy bohaterowie z trudem przyjmują do...

Jak dla mnie coś świetnego. Połączenie podróży w czasie z pytaniem co by było gdyby. Bardzo ciekawe podejście do polskiej historii, choćby z tego powodu warto przeczytać. Ciekawi bohaterowie, nieoczekiwane zwroty akcji, czyta się jednym tchem. Może to dziwne, ale ta książka powinna się też spodobać miłośnikom historii.

Super!

Wciągająca.

Książka utrzymana w konwencji historii alternatywnej w której autor wysyła na pomoc polskiej armii, walczącej w kampanii wrześniowej, oddział współczesnego Wojska Polskiego.

Interesujący jest pomysł na skonfrontowanie współczesnego uzbrojenia w starciu ze sprzętem z początku II wojny światowej i próba odpowiedzi na pytanie jak jednostkowa wartość uzbrojenia jest w stanie...

Poniekąd zauroczony 4 częściową serią "pogodową" (Wiatr, Mróz, Upał i Mgła) sięgnąłem po kolejną pozycję. Tym razem nie thriller policyjny, a jakaś taka dziwna figura, która wyszła ze skrzyżowania książki historycznej, wojennej, science fiction i kryminału okraszonego wątkiem miłosnym. W efekcie mamy z tego rzekomo historię alternatywną początku II wojny światowej.
Na tę...

Pozycja dość już leciwa i szeroko swego czasu komentowana. Sięgnąłem po nią szukając chwili wytchnienia od lektury książki innego polskiego autora, która lekko mnie przytłoczyła swoją objętością i intensywnością.
I „1939-ty” spełnił swoją role znakomicie. Czyta się przyjemnie, autor pcha akcje sprawnie do przodu, operując prostym, jak sądzę zrozumiałym nawet dla...

Bardzo przyjemna książka, zaskakująco dużo humoru, szczególnie w świetnej interpretacji książki czytanej przez K. Banaszyka :-)
Polecam.

Rzadko zdarza mi się zostawić książki, które czytam niedokończone niestety przez tą pozycję raczej nie przebrnę.

Dyskusje

2 458