Tajemnicza kobieta

Okładka książki Tajemnicza kobieta Amanda Quick
Okładka książki Tajemnicza kobieta
Amanda Quick Wydawnictwo: Amber Cykl: Panie z Lantern Street (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Panie z Lantern Street (tom 2)
The Mystery Woman
Amber
2014-01-01
2013-06-11
Beata Horosiewicz
romans historyczny

Cos mi nie pasuje w tej książce. Przecież ta autorka świetnie pisze. Nie wiem czy przez ten watek kryminalny czy przez jakieś zjawiska paranormalne. Jakos mnie nie zachwyciła.

Beatrice jest tajną agentką, która ma za zadanie demaskować "łowców posagów" uganiających się za majętnymi damami. Pewnego wieczoru kiedy to udaje jej się udaremnić porwanie swojej klientki, spotyka Joshuę Gage’a – tajemniczego mężczyznę z blizną na twarzy i poruszającego się o lasce, który pomaga jej w wykonaniu swojej misji. Od tej pory ich drogi łączą się ze sobą, ale sama Beatrice nie wie, iż naszemu bohaterowi bardzo zależało na odnalezieniu jej. A ich pierwsze spotkanie wcale nie było dziełem przypadku.

Kim jest Joshua Gage? Czy tym za kogo się podaje? Jakie sprawy łączą go z uroczą, rudowłosą Beatrice? Czy tych dwoje – ludzi z przeszłością i trudnymi doświadczeniami uda się być razem? I kto stoi za tajemniczym morderstwem pracodawcy Beatrice?

Myślę, że książka ta to ciekawy romans historyczny. Główni bohaterowie zarówno kobiety jak i mężczyźni dojrzali psychicznie, rozsądni, odważni, posiadający zdolności parapsychiczne, ponieważ jest to kolejna książka z serii paranormalnej Amandy Quick. A nasza bohaterka jest najlepszą przyjaciółką Evangeline – bohaterki "Kryształowych ogrodów". Jak na ten typ literatury przystało znajdziemy tu również co najmniej 2 sceny namiętności, ale wszystko ubrane w stosowne słowa i podane ze smakiem. Mimo, iż nie ma tu zawrotnego tempa, to jednak czyta się szybko i przyjemnie spędza z nią czas.

Polecam miłośnikom Quick i romansów historycznych.

Świetne pióro Amandy Quick. Czyli kolejna świetna książka z wątkiem paranormalnym.
Beatrice Lockwood jest damą do towarzystwa, ale także tajną agentką pracującą w Flint&Marsh, agencji detektywistycznej. Właśnie wykonuje zlecenie, kiedy spotyka Joshuę Gage' a, który w trakcie jej misji ratuje jej życie.
Oczywiście romans się tak nie skończy. Bohaterowie znów się spotykają i odkrywają, że muszą nawzajem siebie chronić. Po czym następuję to co zawsze - bohaterowie zdają sobie sprawę ze swoich uczuć i jest szczęśliwy happy end.
Jednakże czegoś mi zabrakło. Więcej romantycznych scen. Większość książki to oczywiście śledztwo w którym bohaterowie biorą udział, pomagając sobie. Jednakże pomimo tego, autorka wynagradza nam to fantastycznym wątkiem kryminalnym i świetnymi dialogami i opisami miejsc. A także bohaterami, którzy są ludzcy i mają przeszłość. Polecam, jeśli lubicie tę serię książek.

Oczywiście romans się tak nie skończy. Bohaterowie znów się spotykają...

Kolejna opowieść Amandy Quick. Z nutką tajemnicy, z nutką romansu, z lekkim piórem. Lubię te powieści, dobrze i szybko się czyta. Bohaterki nie są płaskie, mężczyźni nie zadzierają nosa aż tak, a jak zadzierają, to szybko są sprowadzani na ziemię, tło jest ciekawe i historia w tle nadaje smaku. Całość dobrze przyprawiona i można się rozkoszować dobrym daniem. :)

Bardzo dobre romansidło. Główni bohaterowie byli tacy jakich lubię - zdecydowani, odważni, mieli przeszłość, która ich ukształtowała. Historia nawet ciekawa, choć bardzo chciałam, żeby troszkę przyśpieszyła, bo miałam wrażenie, że nic się nie dzieje, a ja czytam i czytam. Choć z drugiej strony, bardzo mi się podobała i chciałam jak najszybciej się dowiedzieć, co będzie dalej. Wątek romantyczny był raczej poboczny i mało ciekawy.
Bardzo dobrze się czyta.

Dla wielbicieli romansów z niższej półki.Trzeba jednak przyznać,że fantazji autorce nie brakuje.

Kolejna książka Amandy Quick. Z wątkiem tajemnicy, romansu. Tak jak inne dobrze i szybko się czyta. Beatrice i Joshua , łączy ich szantaż i tajemnice z ich przeszłości. Polecam

dobre czytadełko :)

dobre czytadełko :)

Uwielbiam tą serię Amandy Quick. Idealne połączenie romansu historycznego z nutką nadprzyrodzonych umiejętności Pań z biura detektywistycznego. Rewelacja 3 w 1 ;) czego chcieć więcej!

• Romans historyczny
  • Romans
  • Amanda Quick

Dodaj cytat z książki Tajemnicza kobieta