Zamki Pomorza, Warmii i Mazur

albumy
Tower Press
2004-01-01
2004-01-01
zamki średniowiecze krzyżacy polska akwarela

Okładka książki Astronawigacja Mirosław Jurdziński, Zbigniew Szczepanek
Astronawigacja Mirosław Jurdziński...

Piękny album przedstawiający rekonstrukcje i obecny wygląd zamków (głównie krzyżackich) z Pomorza, Warmii i Mazur. Ogromne wrażenie robią zwłaszcza rekonstrukcje, przedstawiające potężne zamki w czasach ich świetności.

Piękna pozycja dla wielbicieli czasów minionych w wersji wizualnej. Warstwa tekstowa jest bardzo uboga i stanowi bardzo krótkie opisy w 3 językach.

Przepiękny album do oglądania godzinami. Akwarele i szkice w ołówku prezentują wygląd i szczególną atmosferę zamków o dziwo nawet wiarygodniej i silniej działają na wyobraźnię, niż to potrafią zdjęcia - tych ostatnich tutaj nie ma, co jest całkiem słuszne. Albumowi smaku dodaje i to, że obok współczesnych widoków oglądamy również realistyczne weduty, które są wyobrażonymi wprawdzie, ale opartymi na źródłach rekonstrukcjami obiektów w czasach ich największej świetności (kilka wieków wstecz). Nie zabrakło przy tym estetycznej mapki, a tekst - zwięzły i klarowny - nie zagaduje grafik, lecz je uzupełnia. Jego równoległa prezentacja na każdej stronie w trzech językach (polski, niemiecki,angielski) czyni całość przystępną dla dowolnego czytelnika.

Przepiękny album, świetne akwarele.

Przepiękny album, świetne akwarele.

• Domowa biblioteka
  • Medievalia