Księga Wiedzy Tajemnej

Rea
2013-01-01
2013-01-01
Bogna Piotrowska
kabała; soraya; ezoteryka; magia egipska; księga zaklęć; wicca;

Książka zawiodła mnie pod każdym względem. Pierwsze dwie części zawierały tyle błędów, że aż ciężko było to czytać. Treść była nudna, powtarzała się, napisana na odczepnego. Nie rozumiem jak wydawnictwo mogło wypuścić pozycję bez zredagowania błędów, toż to brak szacunku dla czytelników. Trzecia część dodała mi trochę otuchy, że wytrwałam w czytaniu tego koszmarku. Niestety w połowie i trzecia część mnie zawiodła. Zaklęcia, zapchajdziury po to żeby książka była jak najdłuższa. Niczego nie wyniosłam z tej książki, żałuję że ją kupiłam bo czytanie jej było ogromną torturą.

Dobre wprowadzenie w świat magii, czarów, zaklęć, runów i zodiaków. Nie polecam czytania jej od deski do deski. Najlepiej czytać stopniowo. Powoli się zagłębiając i ucząc czegoś nowego. Nasycona informacjami i zaklęciami. Nie tylko dla tych którzy chcieliby się zająć magią na poważnie, ale i dla tych jak ja ciekawskich :)

Książka jest bardzo podstawowym wstępem do wiedzy na temat magii. Sięga jej początków i tłumacz dawne obrzędy i rytuały. Co prawda nie wiele można z niej "wyciągnąć" przydatnych informacji. Można przeczytać jako ciekawostkę - jeżeli ktoś chce się dowiedzieć jak magia wyglądała w czasach starożytnych chociażby. Dosyć drażniące są błędy i literówki, ale oceniając treść uważam, ją za książkę dobrą.

Czaiłam się na tę książkę długi czas i w końcu kupiłam ją.
Mimo że ma ona 400 stron czyta sie ja bardzo szybko. Jest w niej wiele rzeczy, które mnie zaciekawiła, ale też niektóre powtarzają są.
Znalazłam tam kilka błędów ortograficznych. Dzięki dużej czcionce idzie dopisać swoje uwagi przy danym teksie.
Jest ona idealna dla osób, które dopiero zagłębiają się w wiedzę tajemną, jednak dla osób, które już coś wiedzą może być ona zbędna.

Czaiłam się na tę książkę długi czas i w końcu kupiłam ją.
Jest ona idealna dla osób, które dopiero zagłębiają się w wiedzę...

• Ezoteryka
  • NP Magia