TAO - trzy skarby

religia
Kos
2011-01-01
2011-01-01

Obfity komentarz do Tao te ching.

To kolejna książka Osho, którą przeczytałam. Wobec autora mam dość ambiwalentne odczucia, ale tą książkę oceniam dobrze. W ciekawy sposób przedstawione zostało sedno tao, postać oraz filozofia Lao Tzu. Można tu znaleźć wiele ciekawych myśli, przypowieści, anegdot. Polecam każdemu, kto jest zainteresowany tematem

Cud miód - jak zwykle, kiedy Osho zabiera się za rozprawianie w temacie starożytnych klasycznych duchowych i mistycznych tekstów. Niezwykle głęboki wgląd!

Na półkach: , , , ,

Opowieść o Lao - Tzu, wielkim mistrzu i mędrcu (nie mylić z filozofem czy innym typowym człowiekim wiedzy, gdyż wiedza to domena "ego" a tutaj idzie o doświadczanie egzystencji w jej totalności, prostota wręcz), który pod koniec życia zmuszony został by spisać swą mądrość. I tak powstała wielka księga Taoizmu - "Tao Te Ching". Nie był on filozofem, był mędrcem. Pewien...

• Duchowość
  • Wydanie papierowe