Walkin' Butterfly #1

Okładka książki Walkin' Butterfly #1 Chihiro Tamaki
Okładka książki Walkin' Butterfly #1
Chihiro Tamaki Wydawnictwo: Taiga Cykl: Walkin' Butterfly (tom 1) komiksy
komiksy
Walkin' Butterfly (tom 1)
ウォーキン・バタフライ
Taiga
2013-09-23
2013-09-23
9788364204043
Agnieszka Budzich
manga josei

1931

Szczerze powiem, że myślałam że manga będzie bardziej o anoreksji. No bo anorektyczki mówią o sobie motyle. A w tytule jest motyl po angielsku. Jednak nie, choć jest o modelingu, czyli największym skupisku anorektyczek.
Co mi się najbardziej spodobało to okładka, nie ma cenzury, ale do tomu była dołączona obwolutka-cenzurka która biust zakrywała.

Jest to opowieść o dziewczynie, która próbuje znaleźć swoje miejsce w świecie. W ciągu 4 tomów jesteśmy świadkami jej ciągłej walki o siebie i o swoją przyszłość.

Pierwszy tom "Walkin’ Butterfly" ma charakter wprowadzenia do opowieści i przede wszystkim skupia się na przedstawieniu głównej bohaterki, nie wkraczając zbytnio w świat mody. A bohaterka, pomimo wad, budzi sympatię – może przez tą chęć zmiany własnego życia? Pozostałe postacie także dają się lubić. Wprawdzie ukochanym senpaiem można się zasłodzić, ale są też osoby, które mają „charakterki” i potrafią pokazać pazurki :). Fabuła także prezentuje się dobrze. Nie zapowiada wielkich rewelacji, ale zgrabnie balansuje między smutno-poważnymi a komediowymi scenami. Rysunki miejscami sprawiają wrażenie szkiców, ale są ładne i mi przypadły do gustu.

Szczerze polecam "Walkin’ Butterfly". Historia zapowiada się ciekawie, bohaterowie są do polubienia. Poza tym manga powinna spełnić oczekiwania tych, którzy mają alergię na szkolne mundurki i licealne miłości, ale chcieliby przeczytać coś bardziej dla kobiet. Jedynie szkoda, że ten tomik taki cienki.

Cała recenzja tu: blogomangach.wordpress.com/2015/04/29/walkin-butterfly-t-1/

Od pierwszego zaglądnięcia zainteresowała mnie ta manga. Ja jestem taka jak główna bohaterka. No nie mam 19 lat, ale jestem chuda i wysoka. Postanowiłam kupić ją, bo pokazuję z jakimi rzeczami musi się zmagać taka osoba. Cieszę się, że nabyłam i przeczytałam całość serii. Na prawdę przypadła mi do gustu. Wykonanie dobre, kreska taką jak lubię. Nie przesadzona, postaci nie były idealne. I to było w tym bardzo fajne. Godna polecenia manga :)

Co ma wspólnego "Paradise kiss" i "Walkin' Butterfly"? Moje przemyślenia zawarte są tutaj:

Pierwszy tom serii "Walkin' butterfly" zakupiłam na próbę i nawet się nie obejrzałam, kiedy świńskim truchtem ruszyłam po następny. Urzekł mnie niewymuszony humor sytuacyjny (nawet jeśli ucierpiał na tym motocykl),świetnie zredagowane dialogi (po prostu naturalne, bez pretensjonalności i "wzniosłości"). Przede wszystkim jednak podziałała na mnie historia dziewczyny, która wreszcie docenia swoją wartość, obiera cel i stara się do niego dążyć, co nie zawsze jest łatwe.
Manga pani Chichiro Tamaki zaliczana jest do gatunku josei, w którym ukazane jest codzienne życie starszych nastolatek lub dorosłych kobiet i z reguły komiksy te są kierowane do żeńskiej młodzieży i kobiet. Myślę, że tytuł zaproponowany przez Taigę mogłabym polecić także i męskiej części czytelników, gdyż historia Michiko daje naprawdę pozytywnego kopa.

• Manga
  • Mangi