Pieśni Boga

2013-11-13
2013-11-13
Jacek Konarski
pieśni Bóg

"Dla milionów ludzi Biblia jest zamkniętą księgą, ponieważ zamieszczone w niej teksty nie mają dla nich aktualnego znaczenia." Cóż, ja nigdy nie rozumiałem fenomenu biblijnych psalmów. Ale interpretacje tych pieśni dokonane przez J. Murphy mają sens, nawet głęboki.

Mniejsza o to, że Murphy traktuje psalmy wybiórczo, bierze to, co mu pasuje do jego teorii, pomija to co nie pasuje. Jest bliżej prawdy (jaką człowiek odczuwa w sercu), niż gdyby interpretował psalmy dosłownie.

Jak zwykle warto zwrócić uwagę na kilka historyjek wziętych z życia ludzi spotkanych przez Murphey'ego - ludzie wstają z wózków inwalidzkich, uzdrawiają raka i dokonują innych niezwykłych rzeczy za pomocą modlitwy.

Przeczytałem z przyjemnością i uwagą. I - jak do niemal wszystkich książek Murphy'ego - będę w przyszłości wracał.

Dodaj cytat z książki Pieśni Boga