Where the Devil Can't Go

Okładka książki Where the Devil Can't Go Anya Lipska
Okładka książki Where the Devil Can't Go
Anya Lipska Wydawnictwo: The Friday Project Cykl: Kiszka i Kershaw (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Kiszka i Kershaw (tom 1)
The Friday Project
2013-02-07
2013-02-07
Polonia Londyn komunizm

Zastanawiałam się ile gwiazdek dać tej pozycji. Do pewnego momentu byłam przekonana że max będzie to 5. Jakoś nie mogłam się "rozpędzić" i zaczytać w tej książce. Jednak książka okazała się bardzo ciekawa. Wszystko co działo się w czasach nam współczesnych swój początek miało w latach 80-tych poprzedniego stulecia. I choć wydawać by się mogło że za grzechy tamtych pokoleń nie mogą zapłacić dziś żyjący ludzie to nic bardziej mylnego. Podsumowując to mimo iż momentami książka stawała się dla mnie nudna i miałam ochotę ja odłożyć to cieszę się że ją dokończyłam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Misternie utkana fabuła kryminału, może przyprawić o zawrót głowy. Jakie grzechy może mieć na sumieniu człowiek, zdawałoby się idealnie pasujący na przywódcę Rzeczypospolitej? Ile osób musi oddać życie za błędy popełnione lata temu?

Dwa niezależne śledztwa- londyńskiej policjantki i amatorskiego detektywa, polskiego emigranta. Połączenie brutalności współczesnej polityki z nieodległą historią Polski za czasów "komuny". Powieść jest dowodem na to, że przeszłość, szczególnie mroczna, lubi się o pamięć dopominać.

Jak daleko można się posunąć dla „dobra” ojczyzny?

Nieoczywisty angielski kryminał opowiadający polską historię, po który warto sięgnąć, aby oderwać się od typowych, schematycznych powieści tego gatunku.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Akcja bardzo nierówna- miejscami tak wolna, ze miałam ochotę zamknąć książkę i do niej nie wracać. Męczące wtrącenia ( o latach 80-tych),jest ich zbyt wiele, i "pachną " sztucznością. Taki przeciętniaczek czytelniczy .

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Tradycyjnie dla mnie trudny początek, ale w sumie całkiem dobry kryminał. Nieźle się czytało

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka jest ciekawa - ale mnie nie porwała. Wątki są nudne, sama intryga OK.
Nie podobała mi się...

Książka jest ciekawa - ale mnie nie porwała. Wątki są nudne, sama intryga OK.
Nie podobała mi się...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Po prostu się czytało. Trzymało mnie w napięciu raz, może dwa razy.
Uważam, że informacja o treści na końcu, na okładce, może być mylaca i nie ma odzwierciedlenia w treści.

Po prostu się czytało. Trzymało mnie w napięciu raz, może dwa razy.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kto tłumaczy te tytuły? No błagam 🤦W ogóle miejscami miałam wrażenie,że tłumacz ma problemy z językiem polskim. Ale poza tym w porządku.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Całkiem sprawnie napisana powieść kryminalna z polityczno-historycznym tłem i żywymi budzącymi emocje bohaterami. Bardzo pozytywne zaskoczenie.

• Kryminał
  • Poszukuję