Porozumienie bez przemocy w związkach : zbadaj swoje relacje

- Kategoria:
- nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
- Tytuł oryginału:
- Relationsbesikting. Frihet utan distans, gemenskap utan kontroll
- Wydawnictwo:
- Czarna Owca
- Data wydania:
- 2011-08-01
- Data 1. wyd. pol.:
- 2011-08-01
- Liczba stron:
- 78
- Czas czytania
- 1 godz. 18 min.
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788375543285
- Tłumacz:
- Paweł Urbanik
- Tagi:
- Psychologia stosunki międzyludzkie konflikty rozwiązywanie konfliktów mediazcja partnerstwo związki
Z utęsknieniem czekasz, by zobaczyć, jak twoje bliskie relacje kwitną?
Najważniejsze spośród wszystkich pytań w tej książce to: jakie, wedle Twojego życzenia, powinny być Twoje relacje? Jeśli odpowiedź jest jasna, z dużą łatwością dowiesz się, jak postępować.
Wyobraź sobie, że dobrze przygotowałeś się, aby wykonać ważne zlecenie w Paryżu. Wypożyczyłeś skuter, nauczyłeś się kilku kluczowych zwrotów po francusku, jesteś tam odpowiednio wcześnie i w ręku trzymasz mapę miasta. Jednak czegokolwiek się podejmiesz i jakkolwiek to zrobisz, wychodzi źle. Bez względu na to, jak szybko jedziesz, i tak nie dojeżdżasz tam, gdzie powinieneś. Uważasz mimo wszystko, że należy podejść do tego pozytywnie, więc się śmiejesz, aby rozładować frustrację i jedziesz dalej. Po kilku godzinach odkrywasz, że mapa, którą trzymasz, przedstawia nie Paryż, a... Londyn.
Identycznie jest z relacjami. Wszystkie narzędzia okażą się zbyteczne, jeśli nie będziesz wiedział, do czego ich użyć. Twoje pozytywne nastawienie sprawi, że wytrzymasz, ale nie zaprowadzi Cię do celu. Badanie relacji pozwoli Ci zdiagnozować, naprawić i usprawnić wszystkie kontakty tak, abyś mógł widzieć, jak rozkwitają.
Gorliwe zaangażowanie, a także narzędzia tej książki i jej klarowność mogą sprawić, że Twoje relacje nabędą takiego charakteru, o jakim marzysz.
Porównaj ceny
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Polecane księgarnie
Pozostałe księgarnie
Informacja
Cytaty
Bądź pierwszy
Dodaj cytat z książki Porozumienie bez przemocy w związkach : zbadaj swoje relacje
Dodaj cytat
OPINIE i DYSKUSJE
Liv Larsson, szwedzka mediatorka, trenerka Porozumienia bez Przemocy, autorka wielu książek na temat komunikacji, także "Porozumienia bez Przemocy w związkach" porównała potrzebę dbania o relację z drugim człowiekiem do dbania o swój samochód. Co roku oddajemy nasze auto do przeglądu, by służył nam jak najdłużej. Gdy pojawi się usterka, zazwyczaj naprawiamy ją od razu, nie odkładając tego na później. A jak jest z naszymi związkami? Czy dbamy o nie na co dzień? Bywa z tym różnie...
Niniejszy poradnik to propozycja zbadania swoich relacji właściwie w każdym związku. Znajdziecie tu kilka "testów", składających się z pytań otwartych, na które warto odpowiedzieć. Dajcie sobie czas, skoncentrujcie się, nie spieszcie. Najefektywniej jest pracować z drugą osobą, z którą jesteśmy w relacji. Na podstawie obrazu Waszych potrzeb i emocji, będziecie mogli poprawić wzajemne porozumiewanie się. Bo przecież lepiej gasić pożary, niż je wzniecać. Lepiej rozwiązywać nieporozumienia na bieżąco, niż się później awanturować. Lepiej dbać o swoje związki, niż odchodzić...
Autorka dzieli się swoimi sprawdzonymi narzędziami, do których zainspirowały ją poniższe założenia Porozumienia bez Przemocy:
👉 Wszyscy mamy te same potrzeby
👉 Potrzeby wszystkich są ważne
👉 Uczucia mówią ci, czego potrzebujesz
👉 Działaniami ludzi kieruje chęć zaspokajania potrzeb
👉 Ludzie czerpią satysfakcję z pomagania
👉 Oddzielanie obserwacji od interpretacji czyni przestrzeń wspólną
👉 Łatwiej rozwiązywać konflikty, kiedy stawiasz na kontakt
👉 Jeśli szanujesz wolną wolę ludzi, łatwiej jest ci odnieść się do ich decyzji
👉 Wszyscy mają zdolność przeżywania i okazywania współczucia
Jest to bardzo bliskie mojemu sercu. Ta skromna w objętości, niepozorna książeczka ma w sobie ogromną moc! Jej lektura i praca na jej podstawie może wiele zmienić w życiu 💞
Liv Larsson, szwedzka mediatorka, trenerka Porozumienia bez Przemocy, autorka wielu książek na temat komunikacji, także "Porozumienia bez Przemocy w związkach" porównała potrzebę dbania o relację z drugim człowiekiem do dbania o swój samochód. Co roku oddajemy nasze auto do przeglądu, by służył nam jak najdłużej. Gdy pojawi się usterka, zazwyczaj naprawiamy ją od razu, nie...
więcej Pokaż mimo toKiepska. Po niedawnej lekturze Rossenberga ta pozycja wydaje się być marną kopią i skrótem. Przykłady jakimi się posługuje autorka są tak naiwne i niedorzeczne, że aż zabawne. Pytania, które zadaje czytelnikowi przypominają mi rachunek sumienia z książeczki do modlitwy. Jedynym plusem jaki widzę po przeczytani tej książki to przypomnienie najważniejszych tez NVC. Książka ma jeszcze jeden plus, jest krótka i czyta się ją w godzinę.
Kiepska. Po niedawnej lekturze Rossenberga ta pozycja wydaje się być marną kopią i skrótem. Przykłady jakimi się posługuje autorka są tak naiwne i niedorzeczne, że aż zabawne. Pytania, które zadaje czytelnikowi przypominają mi rachunek sumienia z książeczki do modlitwy. Jedynym plusem jaki widzę po przeczytani tej książki to przypomnienie najważniejszych tez NVC. Książka ma...
więcej Pokaż mimo toKsiążka, bardzo esencjonalnie, ukazuje sposób docierania do potrzeb, jakie leżą u podstawy zachowań kształtujących nasze relacje.
Kolejne rozdziały opisują jak metodycznie pracować nad rozwojem swojej empatii i jak można strukturyzować refleksje i działania, aby służyły one nam i bliskim osobom.
Z jednej strony, dla praktyków NVC jest to zaledwie podręczna ściągawka przypominająca na co zwracać uwagę, z drugiej dla tych czytelników, którzy pierwszy raz stykają się z Porozumieniem bez Przemocy, może okazać się, iż jest w niej za mało przykładów jak w warstwie języka ta metoda działa...
Po bardzo udanej "Porozumienie bez przemocy w mediacjach. Jak być trzecią stroną w konflikcie" ta pozycja mnie nie zachwyciła, co nie znaczy oczywiście, że nie dostrzegam jej dobrych stron - traktuję ją jednak jako skierowaną bardziej do osób już znających NVC z innych publikacji.
.:exile:.
Książka, bardzo esencjonalnie, ukazuje sposób docierania do potrzeb, jakie leżą u podstawy zachowań kształtujących nasze relacje.
więcej Pokaż mimo toKolejne rozdziały opisują jak metodycznie pracować nad rozwojem swojej empatii i jak można strukturyzować refleksje i działania, aby służyły one nam i bliskim osobom.
Z jednej strony, dla praktyków NVC jest to zaledwie podręczna ściągawka...
Niewielka ale bogata książeczka oparta o metodę NVC. Bez łatwych odpowiedzi za to z miejscem na refleksję. Pomaga w przeglądzie najważniejszych relacji, zastanowieniu się jakie potrzeby zaspokajają, a jakie zaspokajać lepiej? Kontakt, zrozumienie, akceptacja - jak często pytamy innych np. "Jak mogę Ci pomóc to zrozumieć?" albo "Co myślisz o tym, co właśnie powiedziałam?"
Dwa najważniejsze odkrycia tej metody dla mnie: 1) Inni nie są odpowiedzialni za poziom twojego szczęścia. 2) Jeśli o coś prosić, ale złościsz się, gdy ta prośba nie była spełniona, to znaczy, że to nie była prośba.
Niewielka ale bogata książeczka oparta o metodę NVC. Bez łatwych odpowiedzi za to z miejscem na refleksję. Pomaga w przeglądzie najważniejszych relacji, zastanowieniu się jakie potrzeby zaspokajają, a jakie zaspokajać lepiej? Kontakt, zrozumienie, akceptacja - jak często pytamy innych np. "Jak mogę Ci pomóc to zrozumieć?" albo "Co myślisz o tym, co właśnie powiedziałam?"...
więcej Pokaż mimo toLepiej mi się czytało Rosenberga.
Lepiej mi się czytało Rosenberga.
Pokaż mimo to