Długoterminowa psychoterapia psychodynamiczna

Okładka książki Długoterminowa psychoterapia psychodynamiczna Glen O. Gabbard
Okładka książki Długoterminowa psychoterapia psychodynamiczna
Glen O. Gabbard Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego Seria: Psychiatria i psychoterapia nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Psychiatria i psychoterapia
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
2011-01-01
2011-01-01
9788323331902
Witold Turopolski

"Długoterminowa psychoterapia psychodynamiczna" to książka napisana przez Glenna O. Gabbarda, amerykańskiego psychiatrę i psychoanalityka. Książka skupia się na omówieniu i zastosowaniu długoterminowej psychoterapii psychodynamicznej w praktyce klinicznej.

Autor prezentuje szeroki zakres tematów związanych z długoterminową psychoterapią psychodynamiczną, w tym teorię, techniki terapeutyczne, procesy interakcji terapeutycznej i kluczowe aspekty terapii. Gabbard wskazuje na istotę relacji terapeutycznej, interpretacji, transferu i kontrotransferu, rozwoju osobowości, a także na badanie nieświadomości i rozumienie dynamiki psychicznej pacjenta.

Książka zawiera również liczne studia przypadków, które ilustrują różne wyzwania i sukcesy terapeutyczne w długoterminowej psychoterapii psychodynamicznej. Gabbard przedstawia różne style terapeutyczne, podejścia i techniki, które mogą być stosowane w zależności od potrzeb pacjenta i specyfiki terapii.

"Długoterminowa psychoterapia psychodynamiczna" jest przeznaczona głównie dla terapeutów i psychologów praktykujących psychoterapię psychodynamiczną, ale może również być wartościowa dla studentów psychologii, psychiatrów oraz innych osób zainteresowanych tym podejściem terapeutycznym.

Książka Gabbarda oferuje dogłębne zrozumienie teorii i praktyki długoterminowej psychoterapii psychodynamicznej, co może pomóc terapeutom w pogłębianiu swojej wiedzy i umiejętności terapeutycznych, a także prowadzić do skuteczniejszej pracy z pacjentami.

Piszę z pozycji laika: dobrze jest wiedzieć, jak to działa. Że terapia to roztwór z dwóch osób, z których każda ma swój bagaż, popełnia błędy, ulega wpływom i pokusom.

Niewielkich rozmiarów książka okazała się prawdziwym kompendium wiedzy na temat terapii psychodynamicznej. Autor dzieli się wskazówkami cennymi szczególnie dla początkujących terapeutów, dodając im otuchy i zachęcając do otwartej, naturalnej postawy wobec pacjentów. W ciekawy sposób pisze o interpretacji snów czy o tzw. złotej fantazji, czyli "pragnieniu, by wszystkie nasze potrzeby zostały spełnione w doskonałej relacji". Podaje dużo przykładów klinicznych. Wartościowa pozycja nie tylko dla psychoterapeutów tego konkretnego nurtu.

Bardzo przejrzyście (chyba najbardziej przejrzyście jak się tylko da) i w prosty sposób przedstawione odpowiedzi na niemal wszystkie nurtujące terapeutę pytania. Mi bardzo pomogła w pracy, upewniła w słuszności podejmowanych działań. W przyjemny sposób uporządkowała wiedzę.
Dzięki tej książce stałam się wielką fanką pracy Pana Gabbarda i zakupiłam wszystkie dostępne w Polsce książki jego autorstwa, zanim inni je wykupią :D

• Psychologia
  • Psychoterapia
  • Psycho
  • Psychologia i pedagogika
  • Depresja

Dodaj cytat z książki Długoterminowa psychoterapia psychodynamiczna