Prawa naturalne dziecka. Rewolucja w edukacji dla rodziców i pedagogów

Okładka książki Prawa naturalne dziecka. Rewolucja w edukacji dla rodziców i pedagogów
Alvarez Céline Wydawnictwo: Wydawnictwo cojanato nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Les lois naturelles de l’enfant
Wydawnictwo cojanato
2018-02-16
2018-02-16
Blanka Łyszkowska

Ta ksiązka to złoto

Lektura obowiązkowa dla każdego rodzica i nauczyciela. Pomaga zrozumieć, podpowiada.

2067

Genialna. Książka, która szerzej otworzyła mi oczy i bardziej pomogła w moim własnym rodzicielstwie niż poradniki dla rodziców.
Takiego przedszkola i takiej szkoły pragnę dla moich dzieci. Jednocześnie zobaczyłam jak sama, na co dzień, mogę działać i wspomagać moje dzieci. Nie tylko w rozwoju i nabywaniu nowych umiejętności, ale również w byciu szczęśliwymi i spełnionymi.

Bardzo ciekawa książka. Autorka opisuje efekty, jakie przyniosło nauczanie grupy dzieci w jednym z francuskich przedszkoli. Grupa ta była prowadzona w duchu montessoriańskim. Oprócz podsumowania efektów swojej pracy, Celine Alvarez opisuje także z jakich metod i pomocy dydaktycznych korzystała. Porusza też kwestię okresów wrażliwych u dzieci i ich wpływ na nabywanie wiedzy.

• 2019
  • Dziecko
  • Projekt Dziecko
  • Posiadane
  • Gorąca półka nr 4 (Psych)
  • Neuroedukacja

Dodaj cytat z książki Prawa naturalne dziecka. Rewolucja w edukacji dla rodziców i pedagogów