Kuchnia włoska

Wydawnictwo Olesiejuk
2013-01-01
2013-01-01
Jadwiga Smulko
kuchnia gotowanie kuchnia włoska przepisy kulinaria

Zanim będę mogła stwierdzić, że ta książka jest przeczytana od deski do deski minie jeszcze sporo czasu. Taka specyfika książek kucharskich, jednak już teraz jestem zachwycona i chcę podzielić się opinią.

Przygotowałam już kilka potraw z tej książki i każdym przepisem jestem wprost zachwycona. Tak samo jak osoby, które tych dań próbowały.

Książka jest ładnie wydana, zdjęcia zachęcają do próbowania i testowania przepisów.

Za wadę uważam to, że tłumacz nie wyjaśnia odpowiednio pewnych nazw. Miałam problem chociażby przy mące na pizzę. Wypowiedzi w internecie na ten właśnie temat były niejednoznaczne, ostatecznie sobie poradziłam, ale trzeba było sporo poszperać. Być może osoby naprawdę doświadczone w gotowaniu miałyby mniejszy problem.

W każdym razie stosując się do przepisu z tej książki chociażby ciasto do pizzy wyszło tak cieniutkie jak we Włoszech i zarówno ja, jak i osoby próbujące tej potrawy, stwierdziliśmy, że wyszła nawet smaczniejsza niż we włoskich restauracjach (a mieliśmy okazję kosztować tam pizzy i wcale nie w byle jakich knajpach).

Z przyjemnością będę coraz bardziej zagłębiać się w tę książkę i testować przepisy, bo wszystkie, które do tej pory próbowałam były świetne. Do tej pory wspominam smaki, których kosztowałam... zapiekanych pomidorów z mozzarellą, sosu pomidorowego, pizzy.. ;) Nie wiem, gdzie teraz można tę książkę kupić, ale ja zdecydowanie będę polować na chociaż jeszcze jeden egzemplarz.

Książka jest ładnie wydana,...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Kulinaria
  • 2013 (52 książki)
  • Kuchnia
  • Gastronomia
  • 1/do nabycia

Dodaj cytat z książki Kuchnia włoska