Ju-651. Więzień łagrów Workuty

Okładka książki Ju-651. Więzień łagrów Workuty
Tadeusz Pietkiewicz Wydawnictwo: Norbertinum biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Norbertinum
2011-01-01
2011-01-01
II wojna światowa łagry Wokruta zesłanie Stalin sowieci Związek Radziecki wspomnienia

Okładka książki Zabić Jezusa. Opowieść historyczna Martin Dugard, Bill O'Reilly
Ocena 6,7
Zabić Jezusa. ... Martin Dugard, Bill...
Okładka książki Najbardziej niesamowite katastrofy lotnicze Violetta Krasnowska, Norbert Sałustowicz
Ocena 6,4
Najbardziej ni... Violetta Krasnowska...

Niemniej historia wstrząsająca i godne podziwu wyjście bohatera z tej traumy nie zatracając człowieczeństwa

Jak dla mnie książka nie wzbudza żadnych emocji, suche fakty. Za mało autor pisze o sobie a za dużo szczegółów, które są zbędne.
Pod koniec książki autor niepotrzebnie też skarży się, że gdyby nie komuna to miałby teraz ze dwa tysiące emerytury...a który emeryt nie chciałby dostawać więcej i niesprawiedliwie po latach ciężkiej pracy ma marne grosze? ja rozumiem, że nie każdy był wywieziony i więziony ale akurat takie przemyślenia w tej książce są zbyteczne.
Bardzo współczuje przeżyć ale książka jak dla mnie nie jest ciekawie napisana. Czuje w niej jakąś złość bijącą od autora, co mogłoby być zrozumiałe ale w tym przypadku jest odpychające.

Bardzo dobrze i ciekawie spisane wspomnienia z wieloma szczegółami. Całość czyta się dobrze, czując emocje Pana Tadeusza.

Dodaj cytat z książki Ju-651. Więzień łagrów Workuty