Ju-651. Więzień łagrów Workuty

Okładka książki Ju-651. Więzień łagrów Workuty Tadeusz Pietkiewicz
Okładka książki Ju-651. Więzień łagrów Workuty
Tadeusz Pietkiewicz Wydawnictwo: Norbertinum biografia, autobiografia, pamiętnik
Norbertinum
2011-01-01
2011-01-01
II wojna światowa łagry Wokruta zesłanie Stalin sowieci Związek Radziecki wspomnienia

Okładka książki Przeżyłem, więc wiem. Nieznane kulisy wypraw wysokogórskich Ryszard Szafirski, Klaudia Tasz
Przeżyłem, wię... Ryszard Szafirski, ...
Okładka książki Mimo wszystko. Władysław Bartoszewski w rozmowie z Michałem Komarem Władysław Bartoszewski, Michał Komar
Mimo wszystko.... Władysław Bartoszew...
Okładka książki Tata mimo woli Jarosław Duś, Kazik Staszewski, Stanisław Staszewski
Tata mimo woli Jarosław Duś, Kazik...
Okładka książki Nie tylko biegun Marek Kamiński, Wojciech Moskal, Sławomir Swerpel
Nie tylko biegun Marek Kamiński, Woj...

Jak dla mnie książka nie wzbudza żadnych emocji, suche fakty. Za mało autor pisze o sobie a za dużo szczegółów, które są zbędne.
Pod koniec książki autor niepotrzebnie też skarży się, że gdyby nie komuna to miałby teraz ze dwa tysiące emerytury...a który emeryt nie chciałby dostawać więcej i niesprawiedliwie po latach ciężkiej pracy ma marne grosze? ja rozumiem, że nie każdy był wywieziony i więziony ale akurat takie przemyślenia w tej książce są zbyteczne.
Bardzo współczuje przeżyć ale książka jak dla mnie nie jest ciekawie napisana. Czuje w niej jakąś złość bijącą od autora, co mogłoby być zrozumiałe ale w tym przypadku jest odpychające.

Bardzo dobrze i ciekawie spisane wspomnienia z wieloma szczegółami. Całość czyta się dobrze, czując emocje Pana Tadeusza.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Niemniej historia wstrząsająca i godne podziwu wyjście bohatera z tej traumy nie zatracając człowieczeństwa

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Literatura faktu