Ju-651. Więzień łagrów Workuty

Tadeusz Pietkiewicz Wydawnictwo: Norbertinum biografia, autobiografia, pamiętnik
Norbertinum
II wojna światowa łagry Wokruta zesłanie Stalin sowieci Związek Radziecki wspomnienia
biografia, autobiografia, pamiętnik
2011-01-01

Niemniej historia wstrząsająca i godne podziwu wyjście bohatera z tej traumy nie zatracając człowieczeństwa

Jak dla mnie książka nie wzbudza żadnych emocji, suche fakty. Za mało autor pisze o sobie a za dużo szczegółów, które są zbędne.
Pod koniec książki autor niepotrzebnie też skarży się, że gdyby nie komuna to miałby teraz ze dwa tysiące emerytury...a który emeryt nie chciałby dostawać więcej i niesprawiedliwie po latach ciężkiej pracy ma marne grosze? ja rozumiem, że nie...

Bardzo dobrze i ciekawie spisane wspomnienia z wieloma szczegółami. Całość czyta się dobrze, czując emocje Pana Tadeusza.

• 2014
  • Literatura faktu