JavaScript i jQuery. Nieoficjalny podręcznik

David Sawyer McFarland Wydawnictwo: Helion informatyka, matematyka
JavaScript & jQuery: The Missing Manual
Piotr Rajca
Helion
javascript jquery programowanie o'reilly helion David Sawyer McFarland Rajca nieoficjalny podręcznik www tworzenie stron web
JavaScript & jQuery: The Missing Manual
informatyka, matematyka
Piotr Rajca

Dobra pozycja dla chcących zapoznać się z JavaScript/jQuery. Przed lekturą przydałoby się mieć jakieś podstawy. Mimo wszystko polecam!

Wydanie III

Kupiłem wtedy gdy książka nazywała się jeszcze "JavaScript" i zawiodłem się. Jedyne co w tej pozycji jest na temat JavaScriptu to jak poprawnie zaimportować bibliotekę jQuery i jak z niej poprawnie korzystać. To co istotne w samym języku JavaScript - tego nie ma.

Poza tym nie wiem czy w najnowszym wydaniu tego nie poprawili, ale w pierwszym autor twierdził, że (x=0) zwróci...

Trudno jest jednoznacznie ocenić tę pozycję. Z jednej strony spełnia ona swoją rolę - autor kompleksowo omawia bibliotekę jQuery. Czytelnik zdobywa wiedzę na temat jej elementów, poznaje przykłady, a to wszystko opisane w taki sposób, aby każdy mógł wszystko zrozumieć.
I stąd moja ocena. Książka opisuje często podstawy-podstaw i aż odechciewa się czytać. Niestety...

Książka świetnie wprowadza w tematykę JavaScriptu i uczy jak w możliwie łatwy sposób można korzystać z funkcjonalności tego języka przy pomocy biblioteki jQuery. Bardzo ciekawa lektura nie tylko dla początkujących. Jedyne co mogę zarzucić to dość spora ilość błędów spowodowana tłumaczeniem książki na język polski.
Polecam.

• Informatyka