Doświadczenia poza ciałem. Nowatorskie techniki podróży astralnych

Okładka książki Doświadczenia poza ciałem. Nowatorskie techniki podróży astralnych Nicholls Graham
Nicholls Graham Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Navigating the Out-of-Body Experience: Radical New Techniques
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2013-03-13
2013-03-13
Mariusz Warda
podróż astralna podróż ciało

Naukowe podejście do zagadnienia,szczegółowe wyjaśnienie czym tzw.OBE jest i chociaż opis samych technik zajmuje tylko kilkanaście stron na samym końcu to są one bardzo pomocne i warto je wypróbować.Polecam początkującym jak i zaawansowanym podróżnikom astralnym.

"Tajemnice nauki ujawniają, że jesteśmy ściśle powiązani z wszechświatem oraz światem dookoła nas, a nasza wewnętrzna świadomość może doświadczać świata poza ciałem lub bez użycia naszych zmysłów".

OBE, czyli doświadczenia poza ciałem to jeden z moich ulubionych tematów ezoterycznych. Ludzie, którzy zajmują się badaniem tego zjawiska twierdzą, że nawet 5% naszej ziemskiej populacji doświadczyło podróży astralnych. Nie zaliczam się jeszcze do tego grona, ale po lekturze książki Grahama Nichollsa – wiem nad czym muszę systematycznie pracować, by kiedyś udało mi się wyjść z własnego ciała i przejść na wyższy poziom postrzegania rzeczywistości.

Graham Nicholls to angielski pisarz i artysta, oraz przede wszystkim ekspert i badacz doświadczeń poza ciałem nazywanych OBE. Jego przygoda z tym parapsychologicznym zjawiskiem rozpoczęła się w dzieciństwie, gdy sam zaczął doświadczać wyjścia z własnego ciała. Swoje poglądy prezentował w Muzeum Nauki w Londynie, na Uniwersytecie w Cambridge, czy na łamach "The Times" i "The Independent". Jest wegetarianinem.

"Doświadczenia poza ciałem. Nowatorskie techniki podróży astralnych" to publikacja dotykająca tematu podróży astralnych i technik ich wywoływania. Książka została podzielona na trzynaście rozdziałów przedstawiających między innymi doświadczenia poza ciałem w perspektywie naukowej, podejście sceptyków do tego zagadnienia, czy związek OBE z uzdrawianiem. Dodatkowo dodano również aneks w postaci technik i metod pozwalających przeżyć to zjawisko.

Żeby wziąć do ręki publikację taką jak ta, nie można być sceptykiem negującym wszelkie zjawiska, jakich nie potrafi zbadać współczesna nauka. W kwestiach parapsychologii i ezoteryki daleko mi do takiego właśnie stanowiska, więc książkę Grahama Nichollsa przeczytałam z niekłamanym zaciekawieniem. Temat podróży astralnych nie jest mi obcy, co więcej czytałam już coś niecoś w tym obszarze – jednak w większości były to książki próbujące udowodnić, że takie zjawisko jest możliwe i jakie są jego skutki. W przypadku tej publikacji, sprawa przedstawia się zgoła inaczej, autor z góry - pod wpływem własnych doznań i prowadzonych wieloletnich badań stwierdza, iż wyjście z własnego ciała jest oczywistością i tylko nasz własny umysł ogranicza masowość tego doświadczenia. Owszem, w publikacji nawiązuje do stanowiska sceptyków, jednak jedynie w małej części i dość trafnie punktuje słabe strony ich twierdzeń – mistrzowskim obnażeniem ignorancji ludzi nauki jest zdyskredytowanie znanej wielu pani psycholog – Susan Blackmore, której wywody czytałam już nie raz. Biorąc powyższe pod uwagę, warto zaznaczyć, że książka Grahama Nichollsa adresowana jest do czytelników zaznajomionych z tematem OBE, którzy chcą nauczyć się czegoś nowego. Laicy, którzy będą poszukiwać obszernej pracy, ukazującej dowody na istnienie tego zjawiska, mogą się nieznacznie zawieść – to nie do nich adresowana jest ta publikacja.

Najbardziej atrakcyjną merytorycznie częścią "Doświadczeń poza ciałem" jest dla mnie aneks, w którym autor wskazuje techniki i metody pozwalające na osiągnięcie OBE, w zależności od konkretnego typu osobowości. To dział, który należy zgłębiać powoli, bez zbytniego pośpiechu. Co ważne, metody, jakie wskazuje nam autor nie wymagają nakładów finansowych, ani żadnego obciążenia. Wystarczy być systematycznym w dążeniu do celu – to główna i jedyna zasada. Język jakim operuje Graham Nicholls jest z pewnością zrozumiały dla wszystkich, prosty i jasny przekaz – to główne cechy jego warsztatu. Nie rozumiem tylko jednej rzeczy – po co do publikacji dla zaawansowanych, dodawać tak obszerny słownik pojęć? Według mnie kompletnie niepotrzebny i nie wnoszący nic nowego do tematu.

Lektura ukazująca nowatorskie techniki podróży astralnych okazała się bogatym źródłem wiedzy praktycznej w temacie OBE. Pozostaje mi teraz systematycznie ćwiczyć, by doświadczyć tego, co z pewnością istnieje. Polecam książkę Grahama Nichollsa wyłącznie czytelnikom, którzy nie są sceptykami, oraz mają już bazę teoretyczną w kwestii zjawiska wyjścia z ciała.

Książek o OOBE jest na rynku polskim i zagranicznym całkiem sporo, a każda z nich zazwyczaj posiada w sobie dokładnie to samo. Znane wszystkim techniki, rady i wskazówki. A co powiecie na całkowicie nowe i innowacyjne podejście, o którym jeszcze nie słyszeliście?
Książka Graham’a Nicholls’a właśnie taka jest, a przynajmniej dla mnie. „Doświadczenia poza ciałem. Nowatorskie techniki podróży astralnych” przyciągnęły mnie samym tytułem, ponieważ uwielbiam tę tematykę i nie mogłam przejść obojętnie obok kolejnej pozycji na ten temat. Bałam się jednak, że nie dowiem się już nic nowego, że to będzie powtórka tego, co już wiem. Jakże się myliłam! Ta książka wniosła wiele nowego do mojej wiedzy i uświadomiła mi sporo ważnych rzeczy, które przydadzą się na pewno nie tylko w samych doświadczeniach poza ciałem, ale także w normalnym życiu.
Czy jest to poradnik? W pewnym stopniu tak, ale w sumie myślę, że to jedno słowo, to za mało żeby opisać tę książkę. To jest coś znacznie więcej niż zwykły poradnik o tym, jak podróżować astralnie. Dzięki tej pozycji będziecie mogli stworzyć swój indywidualny program, który będzie dostosowany do waszej osobowości. Zmienicie całkowicie swoje przekonania odnośnie OOBE, pokonacie lęki, poznacie trochę faktów naukowych z tej dziedziny, rozszerzycie swój umysł i postrzeganie, poczytacie trochę o sceptykach, nauczycie się uzdrawiać za pomocą tych doświadczeń, a autor przekona Was również, że ciało fizyczne jest tutaj równie ważne. Sporo tego, jak na jedną książkę, prawda? A pomyślcie sobie, że ja i tak nie wymieniłam wszystkiego, co w niej znajdziecie.
Bardzo podobał mi się styl pisania pana Nicholls’a, gdyż wszystko było bardzo klarowne i zrozumiałe, a przy okazji działało na mnie motywująco. Myślę, że nawet osoba początkująca nie będzie miała żadnych problemów, gdy sięgnie po tę lekturę, a co więcej! Rozpocznie swoją przygodę z OOBE w całkowicie odmienny sposób niż zapewne zrobiła to większość ludzi, ponieważ podejście autora jest naprawdę innowacyjne i nigdy się z takimi metodami nie spotkałam. Sporo informacji, dawka motywacji, jasny przekaz – te cechy z pewnością charakteryzują tę książkę.
Jestem naprawdę bardzo zadowolona z owej lektury i z pewnością sięgnę po nią jeszcze nie raz, żeby wszystko sobie przyswoić dokładniej. Godna uwagi i warta przeczytania, nawet dla kogoś, kto myśli, że wie o OOBE już wszystko. Historie o doświadczeniach autora również działają na plus, bo dzięki temu lepiej go poznajemy i odbieramy. Przyznam szczerze, że to jedna z lepszych książek na ten temat, które czytałam i polecam z całego serca!

Nie raz w radiu, telewizji słyszałam o historiach ludzi, którzy opowiadali o przeżyciach poza ciałem, o tym jak i "duch" unosił się w powietrzu. Często skutkiem opuszczenia ciało był wypadek, czy inne zdarzenie. Natomiast Graham Nichollson świadomie opuszcza swoje ciało.

W swojej książce "Doświadczenia poza ciałem" opisuje takie zdarzenia. Poza tym także wprowadza czytelnika w świat "paranormalny".

W książce objaśnia znaczenie niektórych stanów podświadomości, porusza spostrzeżenia naukowe, ale nie wszystkie zdarzenia są możliwe do zbadania przez naukowców, tak jak nie wszystkim udaje się oddzielić ciało od świadomości. Są ludzie, którzy nie wierzą w zjawiska o jakich pisze autor i zalicza do grono sceptyków. Oczywiście autor też poświęcił im swój czas i wyraził swoje zdanie na temat ich prac.

Autor w książce opisuje także techniki umożliwiające opuszczanie ciała. Czytelnikowi zainteresowanemu takimi zjawiskami i doświadczeniami oferuje test, który ma na celu wybór odpowiedniej metody, określenie stanu zdrowia jak i odkrycie i pozbycie się lęków, które uniemożliwiają powodzenie podróży astralnej.
Ciekawym etapem są pytania, na które autor odpowiada. Uprzedza czytelnika i jako doświadczony wykładowca, znawca podróży poza ciałem wie co najbardziej ciekawi potencjalnych, chętnych uczestników.

Na końcu umieszczony został słownik wyjaśniający znaczenie poszczególnych określeń naukowych, czy nazwiska znaczących osób. Tak jak wspominałam wcześniej autor także przedstawia techniki, jakim można osiągnąć podróż poza ciało - krok za korkiem opisuje co trzeba robić, aby taka podróż się udała. Na pewno nie jest to łatwe zadanie, ale możliwe. Autor sam jest częstym uczestnikiem takich doświadczeń i w jego mniemaniu jest to coś bardzo pouczającego i uspokajającego.

Ze względu na moje zainteresowania najbardziej zaciekawił mnie rozdział poświęcony życiu po śmierci, oraz fragmenty związane z doświadczeniami poza czasem.

Książkę mogę polecić osobom, które są zainteresowane takimi podróżami, nie boją się i są skłonne do "ryzyka". Ja niestety do nich nie należę i raczej nie skorzystam z rad autora. Osoby, które interesują się raczej innymi zjawiskami nie będą zainteresowane zawartością książki. Nie należy ona także do lekkich lektur, ma w sobie elementy naukowe.

• Domowa biblioteka
  • Przeczytane w 2017r.
  • 🔮 Okultyzm, magia, ezoteryka itp.
  • Oniryzm,Sen,Lucid dream,OOBE,Astral
  • Duchowość i religia
  • » duchowość

Dodaj cytat z książki Doświadczenia poza ciałem. Nowatorskie techniki podróży astralnych