W czepku urodzony

Bellona
wspomnienia II wojna światowa
literatura faktu
wspomnienia II wojna światowa

Wspomnienia napisane świetnym językiem, prosto, ale i z pewną dozą humoru opisującym trudne lata wojennego życia i tułaczkę, do której kilka razy rodzina była zmuszona. Autor też otwarcie opisuje bezkarne wybryki naszych wschodnich wyzwolicieli. Całość trochę psuje zbędne wyrzekanie na państwo Izrael i na Związek Wypędzonych, mające się w sumie nijak do reszty tekstu.

I...

• Wspomnienia
  • Chcę w prezencie
  • Powstanie
  • Varsaviana
  • Biografie wojenne

Dodaj cytat z książki W czepku urodzony