W czepku urodzony

Bellona
2012-01-01
2012-01-01
wspomnienia II wojna światowa

Wspomnienia napisane świetnym językiem, prosto, ale i z pewną dozą humoru opisującym trudne lata wojennego życia i tułaczkę, do której kilka razy rodzina była zmuszona. Autor też otwarcie opisuje bezkarne wybryki naszych wschodnich wyzwolicieli. Całość trochę psuje zbędne wyrzekanie na państwo Izrael i na Związek Wypędzonych, mające się w sumie nijak do reszty tekstu.

I odrębna uwaga - to nie jest zbiór "autentycznych, wojennych wspomnień małego chłopca", tylko wspomnienie pisane po latach, już z punktu widzenia osoby w podeszłym wieku. Niby różnica niewielka, ale jednak istotna.

I...

Dodaj cytat z książki W czepku urodzony